על רקע המעצרים : כינוס ענק של הפלג

בעקבות התייעצות עם ראשי הישיבות של הפלג הירושלמי הוחלט לדחות את מועד הכינוס, כדי שלא לפגוע ברצף הלימוד וההתעלות בהיכלי התורה, אלא לדחותו ליום חמישי, לאחר אסרו חג שבועות

הפלס מארגן בשבוע הבא כינוס "בעקבות הרדיפה הנפשעת המתנהלת נגד ציבור בני התורה", כלשונם, הכנס יתקיים בשבוע הבא בירושלים.

בהפלס נכתב כי  כי הכינוס ההסטורי "עת לדבר" ייערך ביום חמישי הקרוב, במעמד רבבות מבני היהדות הנאמנה בארץ הקודש, שיכריזו ברמה כי שום גורם שבעולם לא יצליח למנוע מציבור היראים לעמוד על משמר עקרונותיו המקודשים, כפי שנמסרו מפי מרנן גדולי ישראל זצוק"ל ומעתיקי השמועה החיים עמנו לאוי"ט.

בעקבות התייעצות עם ראשי הישיבות של הפלג הירושלמי הוחלט לדחות את מועד הכינוס ולא לקיימו בתחילת הזמן, כדי שלא לפגוע ברצף הלימוד וההתעלות בהיכלי התורה, אלא לדחותו ליום חמישי בלילה, לאחר אסרו חג דשבועות, כאשר רבים מבני הישיבות שבים לבתיהם לשבת שלאחר חג השבועות.

בכתבה שפורסמה בהפלס נכתב כי  "היהדות הנאמנה בארץ הקודש ובמרכזה ציבור בני התורה בכל אתר ואתר עומדים בשנים האחרונות תחת מסע שיסוי ורדיפה חסר תקדים של השלטון ושל גורמים פוליטיים שונים, ששמו להם למטרה לדכא את קול האמת התורתית בכל דרך אפשרית. אותם גורמים עושים ככל שביכולתם כדי לשתק ולהשתיק כל מי שמשתייך לציבור בני התורה העומד בנחישות מול מזימות השלטון לקעקע את היכלי התורה ולשנות את פני הציבור החרדי".

עוד נכתב כי "הרדיפה האכזרית מתנהלת בצורה גלויה נגד ציבור גדול וחשוב ורבותיו, מתוך נסיונות מתמשכים לפגוע באברכים תלמידי חכמים ומשפחותיהם ואף בילדים רכים הנרדפים על צווארם".

המסע האובססיבי שנועד להשתיק את עולם התורה בראשות רבותיו שליט"א, הגיע לשיאו באסרו חג של חג הפסח, בצעד חסר תקדים בחומרתו של מעצר באישון לילה של כשלושים מבני התורה ואישי ציבור, בהם בכירי בטאון עולם התורה הפלס, שלוחיהם של רבותינו שליט"א, שנחטפו מבתיהם באופן אכזרי וברוטאלי באישון לילה של מוצאי שביעי של פסח.

במקביל ניסתה המשטרה באותו יום לשתק לחלוטין את בטאון עולם התורה, כאשר החרימה את כל המחשבים והציוד הנצרך להוצאת העתון, כמו גם שורה של אמצעים חריגים נוספים, שנתקלו בביקורת משפטית חריפה שאילצה את המשטרה לחזור בה מהצעדים האלימים והדורסניים.

מאז הגיע מסע הרדיפה לשיאו, בהתנפלות המשטרתית שלאחר חג הפסח, אמרו רבים מבני היהדות הנאמנה כי לא ניתן עוד לעבור לסדר היום ויש לקיים כינוס פומבי המוני בו יביעו בני התורה בראשות רבותיהם את העמידה הנחושה מול מזימות השלטון ויצהירו כי צעדים מרושעים שהיו מקובלים במשטרים דיקטטוריים ורודניים בתקופות אפלות, לא ימנעו מהציבור התורתי הנאמן לרבותיו להביע את השקפת התורה בטהרתה ולהיאבק נגד כל נסיון לשנות את הציבור החרדי.

בימים האחרונים החלה הוועדה המארגנת באיתור והכשרת מיתחם מיוחד בו יתקיים הכינוס לכבודה של תורה, כאשר במקום תוכן תשתית מיוחדת לקליטת הקהל העצום ולהקמת בימת הכבוד שבה יופיעו גדולי התורה שליט"א שיכבדו את המעמד בנוכחותם.

דוברי הועדה המארגנת מסרו: "הכינוס יכריז כי ציבור בני התורה לא ישתוק עוד מול מסע הרדיפה המתמשך וכי אנו מתחילים בשלב משמעותי ביותר של 'עת לדבר', כאשר יובעו בפומבי דברים נחרצים וברורים אודות מסע ההרס והשנאה המתנהל בשנים האחרונות לעין השמש בצורה נוראה שלא הייתה כמותה".

"אנחנו פועלים במירוץ נגד השעון כדי להכין את הארוע ההסטורי שבו תשמיע היהדות הנאמנה את קולה אודות החובה לעצור את הרדיפה המרושעת מכל הכיוונים, לקרוע את מסך השתיקה וההשתקה, ולהכריז ברמה כי דבר תורתנו יקום לעד וזאת התורה לא תהא מוחלפת".

"עם ישראל כבר עבר שלטונות רודניים שהשליכו תלמידי חכמים ושומרי תורה לכלא אך ורק בשל דבקותם באמונתם ובתורתם, וכך אנו מתייחסים גם לצעדים החריגים של השלטון הנוכחי. ונמשיך להכריז כי כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ – וסוף האמת לנצח".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.