סערת הפריצות בביתר: בוסו זימן את המנהלת לשימוע

על רקע בעיית צניעות התפתח עימות מילולי חריף ביום חמישי, בין תלמידת בית ספר ביישוב בית"ר עילית לבין מנהלת המוסד. מנכ"ל רשת מעיין החינוך התורני של תנועת ש"ס, הרב יוסף בוסו, התייחס לדברים ואמר: "אם הדברים אכן נאמרו, נשקל פיטורים".

 

סערת המנהלת: מנכ"ל רשת מעיין החינוך התורני של תנועת ש"ס, הרב יוסף בוסו, התייחס לראשונה לאירוע החמור שבו תועדה מנהלת בית ספר בביתר עילית כשהיא מכנה תלמידות "פרחות מפגרות". בוסו הבהיר בשיחה עם חדשות 2 Online ואמר: "אם הדברים אכן נאמרו, נשקל פיטורים".

 

בוסו, זימן אליו את המנהלת לשיחת בירור שתיערך מחר, בוסו צפוי לשמוע את גרסתה המלאה, ביחד עם נציגי משרד החינוך. "אסור למהר להסיק מסקנות כי לסיפור יש שני צדדים", אמר. "השימוע ייעשה ויוסקו מסקנות אבל אין להקדים את המאוחר".

לדברי בוסו: "הדברים כפי שנראו בתיעוד לא פשוטים ומחייבים בדיקה מעמיקה, מנהלים או מנהלות שחלילה אין מקומם במערכת החינוך לא יהיו. כבר עשינו את זה בעבר ונעשה את זה בעתיד", אמר.  על המנהלת אמר בוסו: "היא מוערכת ומסורה, אבל יכולות להיות החלקות כאלה או אחרות שלה שאנו לא מכירים, וברגע שניחשף אליהן נסיק מסקנות".

על רקע ענייני צניעות, התפתח עימות מילולי חריף ביום חמישי, בין תלמידת בית ספר ביישוב בית"ר עילית לבין מנהלת המוסד.

בתקשורת הכללית המקרה דווח כאלימות מילולית קשה של המנהלת,  "המנהלת התעמרה בתלמידה ופעלה נגדה באלימות. בעקבות העימות, פנה אחיה של הנערה למנהלת בית הספר ונתקל בתגובה בלתי הולמת". נכתב במאקו.

אחיה של התלמידה, לבין המנהלת נפגש עם המנהלת ובין השניים החל להתפתח עימות מילולי שעסק בעניני צניעות, בסרטון מתבטאת המנהלת בצורה חריפה כנגד התלמידה שחרגה מן הנורמות, בשל הדברים החריפים  נפרט רק במקצת, בין  היתר היא אמרה לאחיה   "מי קרא לך, איך קוראים לה, אשכנזייה… תלמידה שלי לצערי".

ח' אחיה של התלמידה שאל את המנהלת איך היא מדברת על התלמידות שלה, והמנהלת ענתה: "הן לא הבנות שלי, הן הזבל של הבית-ספר, הן 'זבלות', אני לא מאמינה בהן"

 

אחיה של התלמידה סיפר לחדשות על התקרית ואמר: "כששמעתי על האירוע הגעתי מהר לבית הספר ושאלתי את המנהלת למה היא פעלה כך", סיפר ח', אחיה של הנערה, לחדשות 2 Online. "אפילו סליחה היא לא ביקשה. היה בלאגן. אפילו כוחות משטרה הוזעקו בשלב מסוים למקום".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי: "כבר ביום שישי, עם היוודע המקרה, ביקר המפקח על בית הספר במוסד והחל בבירור הנושא. יצויין כי המפקח על בית הספר זימן את המנהלת לשיחת בירור".

מנגד, עסקנים בביתר שיבחו את מנהלת בית הספר שגינתה את תופעת ה'פרחות' בשוליים של הציבור החרדי, "צריך לומר את האמת, אותם בנות עשות את אשר על ליבן, ולכן המנהלת הייתה צריכה להעמיד  אותן במקום".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ככה לא מעירים לתלמידה על צניעות ועוד לקלל אותה במילים מטונפות ממש בושה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. גועל נפש של מנהלת מה זה שפת הביבים הזאת ככה לא מיתבטאים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב