על שולחנו של הגראי"ל שטיינמן: "שיווק אוצר בית דין לעולם הישיבות" (גלריה)

למעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן הגיעו הגר"ש בעדני, הגר"ד כהן והגר"י אפרתי להתברך לקראת שיווק של "אוצר בית דין הכללי" לאברכים במחיר מוזל. תיעוד.

הגר"ש בעדני, הגר"ד כהן והגר"י אפרתי עלו בשעות הצהריים למעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן להתברך ולהיוועץ בכל הקשור לשיווק של אוצר בית דין הכללי במחיר מוזל לאברכים ובני התורה.

בניגוד להיתר המכירה אשר נפסל על ידי גדולי ישראל ואף אינו מקובל על חלק מהדתיים הלאומיים והספרדים, אוצר בית הדין, לפחות במתכונתו המצומצמת, מקובל על רוב החברה הדתית, וחלקים גדולים מהציבור החרדי. יתרה מזאת, חלק מהציבור הדתי אינו רואה באוצר בית דין פתרון של דיעבד אלא כדרך ראויה לכתחילה ועדיפה על פני היתר המכירה.

עם זאת, ישנם רבנים, כמו הרב יוסף קאפח והרב בן ציון אבא שאול השוללים את "אוצר בית דין" מטעמים שונים. בנוסף, יש לציין כי אופן יישומה בפועל של התקנה משתנה בין בתי דין שונים, כך שייתכן מצב בו קבוצה מסוימת תקבל אוצר בית דין במתכונת אחת, אך תדחה את משנהו.

באדיבות המצלם
באדיבות המצלם

IMG-20150121-WA0151

IMG-20150121-WA0152

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. היכן ״ שארית״?????אולי צרפו הרב אפרתי והרב בעדני לבד׳ץ שאריות ….בקשו רחמים המצב קשה אולי חב׳ד תעזור……הצילו!!!!!!!!…….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב