על שפע ותפילות – דבר העורך

עלייתו של אתר חדש בימים של שפע חדשות, ימים בהם כוחה של התקשורת מונח על כף המאזניים אל מול פוליטיקאים, אתרים לרוב ורשתות החברתיות- דעת העורך

עידן השפע קוראים לתקופה שלנו, עידן שבו הכל בא במידות גדולות בחבילות של שישיות בצבעים בוהקים כאן עכשיו ומיד. עידן השפע קוראים לו ואולי צריך לדייק יותר ולקרוא לו קללת השפע. ואם זה כך בחיים האמיתיים, במחוזות הוירטואלים על אחת כמה וכמה.

אז איך מצליחים בתוך ים הגודש הזה לתפוס את העין? ליצור קשר עם הלבבות שמעבר למסכים? לייצר עניין בתוך אוקיאנוסים של מידע הזורם אלינו בכל הגוונים ובכל  הווליום? להשמיע קול  בולט חד וברור גם בלי לצרוח בקולי קולות?

אתגר לא פשוט לקחנו על עצמנו. לחרוש במקום שכבר חרשו אחרים. להיות חדשני, בתחום שחדשנות היא לחם חוקו. להיות שונים, במקום שאין לך מקום אם אתה לא שונה.

ובכל זאת דווקא חבלי הלידה הארוכים של האתר שלפניכם, עם העבודה הקשה והמאתגרת כשלצידה ההתרגשות והחוויה, הצליחו איכשהו לחלחל ללבבות שלי ושל אלו שטרחו ועמלו עליו ולתת תחושה שמשהו אחר עולה ומתגבש.

זה מתחיל באיפוק שגזרנו על עצמנו. בהבנה שלא צריך ולא נכון לבלוע את הכל. לא לנסות לפסוח על שתי הסעיפים גם יחד. לא לנסות לתפוס את כל העולמות ובוודאי שלא בכל מחיר.

לשמור על הגבולות הנכונים מעצם טיבם וטבעם. לא להתכופף בפני חוקי הרשת האכזריים, המכתיבים מתכון בלתי אפשרי של  שטחיות מהולה בפרובוקטיביות' עם קורטוב של צביעות מעושה ומאוסה כדי להצליח.

וזה נמשך בכבוד. כן כבוד. כבוד לקורא' כבוד למרואיין' כבוד לנשוא הכתבה ואפילו למתחרים. כי נכון שצהוב עולה ולא רק במכבי, אבל כמו בסיפור הידוע תמיד עדיפה הדרך הארוכה שבסופו של דבר מסתבר שהיא הקצרה מבין השתיים – ואנחנו תמיד נשתדל לבחור בדרך הנכונה גם אם היא רצופת אתגרים ומכשולים.

אבל עיקר העיקרים מתחיל ונגמר בעצמאות. בחופש המוחלט לשרת את האינטרס של הקורא ושלו בלבד. לא להכנע לתכתיביהם וללחציהם של פוליטיקאים מחד, מפרסמים מאידך וסתם בעלי עניין שכבר ימצאו את הפינות הקטנות לקנטר ולנגח. לנסות לקדוח חור בחומת העצמאות שבה אנו רוצים להקיף את עצמנו. עצמאות שהיא נשמת אפה של העיתונות בכלל ושל זו שברשת בפרט.

וברור שאי אפשר בלי גבולות וסייגים. ברור שיש תחומים שהם טאבו עבורנו ונושאים שהם יהרג ובל יעבור. אבל כולם יהיו מושתתים על הוגנות והגינות, טובת העניין ולא טובת בעלי העניין. ויראת שמיים. כן, יראת שמיים. כי דווקא בעולם של חופש מוחלט אנו נדרשים להדליק את המגדלור הפנימי, שיאיר לנו את הדרך הנכונה גם בלילות נטולי ירח.

ולסיום אם יותר לי עם מעט נימה אישית וקומץ התרגשות לשאת תפילה לבורא עולמים שלא תצא תקלה תחת ידינו, שנהיה נקיים מאדם ומאלוקים ושבחלוף הימים והתקופות נוכל לומר בפה מלא: אל הנער הזה, אליו בדיוק, התפללנו.

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי עומד מאחורי האתר החדש הזה ?

  יש כבר מלא אתרים חרדים – מי ולמה החליטו להקים עוד לתחרות ?

  דני |
  הגב
 2. לפני שאתה מדבר תדע מי הבנאגם ואז…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ישראל בחור מוכשר בענק!!! האתר הזה הולך לצעוד קדימה! בהצלחה!

  הודיה |
  הגב
 4. יפה ומרשים. יה"ר שהתפילות יתקבלו והכוונות ייושמו במלואם.
  בהצלחה

  אלדד טוב |
  הגב
 5. ישראל בחור מוכשר

  תצליח בעזרת ה
  נועדת לגדולות !!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב