נקישות ואזיקים: כך נעצרו ראשי עיתון 'הפלס'

במהלך השעה הקרובה יובאו 28 עצורי הפלג הירושלמי לפני בית משפט השלום בראשל"צ לדיון בעניינם. כך נעצרו עורכי 'הפלס' – צפו בתיעוד הדרמטי

במהלך השעה הקרובה יובאו 28 עצורי הפלג הירושלמי לפני בית משפט השלום בראשל"צ לדיון בעניינם.  כאמור במהלך הלילה נעצרו 28 חשודים מכל הארץ אשר מעורבים בחד להטרדות וסחיטה באיומים כנגד מנהלים ובכירים בחברות שונות במשק וחברות ממשלתיות – בהם ראשי עיתון 'הפלס'.

עם אזיקים בידיים: כך נעצרו ראשי עיתון 'הפלס'

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ יום שלישי 18 אפריל 2017

המשטרה מפרסמת תיעוד דרמטי בו נראים המעצרים של  ראשי הפלג הירושלמי. " שלום זה משטרה, אתה עצור!" נשמע אחד השוטרים אומר לאחד העצורים.

 
בין העצורים נעצרו – עורך הפלס נתי גרוסמן בביתו בבית וגן, וסגנו סגן עורך הפלס ישעיהו ווין, מרדכי קרויס מנהל קווי חדשות נייעס.

החקירה החלה בעקבות עשרות תלונות מבכירים בחברות גדולות במשק ובהם חברות ממשלתיות שהתקבלו במשטרה בכל הארץ ורוכזו במשטרת ירושלים.

 

עניינן של התלונות הטרדות בלתי פוסקות באמצעות הטלפון, דוא"ל ופקסים של מנכ"לים ובכירי החברות, בהם הציגו עצמם ככאלו המייצגים ציבור גדול המרגיש מקופח מכך שהם לא מפרסמים בעיתון המייצג אותם ובשל כך כדאי להם לפרסם בעיתון ה'פלס'.

 

מהחקירה עולה כי החשודים נהגו לפנות מדי יום למוקד טלפוני המכונה 'קו המאבק' אשר הופעל ע"י החשודים , בו היו מזדהים באמצעות קוד וסיסמא וזיהוי מספר טלפון ממנו היו מתקשרים. שם היו שומעים הקלטות של שדרנים שפרסמו תכנים הכוללים את פרטי החברה אותה הגדירו ככזו שצריך להטריד באותו היום ומה 'מדד ההטרדה' (כמה שיחות/הודעות לאותו היום).קו הטלפון הוקם על ידם למטרה זו.

 

בשלב הזה, לאחר שקיבלו את ההנחיות המפורטות, היו מתקבלות באופן בלתי פוסק עשרות ומאות שיחות, פקסים ומיילים לאותה החברה, לנושאי משרה בכירים ואף לבני משפחותיהם, מה שהוביל לשיבוש הפעילות התקין של החברה, ולהפרעה קשה לשגרת היום שלהם ושל בני משפחותיהם.

 

בשל ההטרדות הבלתי פוסקות חלק מהחברות בחרו לבטל את הפרסומים באמצעי התקשורת האחרים, על מנת להימנע מההטרדות הבלתי פוסקות.

בפלג  הירושלמי כינו את המעצרים "מלחמת עולם" נגדו, וטענו כי "המעצרים כוונו למנווטי המאבק נגד גיוס חרדים לצה״ל, פעילים בכירים בוועדה להצלת עולם התורה וניהול קווי המאבק וההפגנות", נכתב בהודעה מטעמם.

. לדבריהם, "מעצרים של עורכים וכותבים בעיתון אינו דבר שיכול לעבור לסדר היום הציבורי, זו אינה דמוקרטיה כי אם דיקטטורה רודנית. משטרת ישראל ושולחיה לא מעזים לעצור עורכי עיתון כאלה ואחרים – קיצוניים ככל שתהיה דעתם. מי שלא יעצור את טירוף ההשתקה הזו כעת, ירגיש זאת גם על בשרו במוקדם או במאוחר".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מספרים שמרן ראש הישיבה הגר"ש אויערבאך פגש באחרונה בחכם שלום כהן שליט"א. לאחר מילות נימוס ידידותיות אמר החכם למרן שליט"א כי מתקשה הוא לישון בלילה מרוב צער נוכח גזירת הגיוס הנוראה. להפתעתו השיבו מרן ראש הישיבה כי הוא דווקא ישן מאד טוב בלילה. תמה החכם ושאל, כיצד זה יתכן? השיבו, אני עובד קשה ונלחם ביום נגד אותה גזירה, מה פלא שבלילה אני מותש ונרדם?!
  מי שיושב רגוע ביום ולא עושה מאומה נגד הגזירה הנוראה, מה פלא שמתקשה הוא לישון בלילה….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. פשוט ממשלת סתימת פיות קודש, זאת המטרה!!!!! וכל מי שרוקד על הדם מתוך שנאה חולנית שידע שגם הוא באשר הוא חרדי שנואי על ידי עוקרי הדת החילוניים. רק עכשיו במקרה התור של המפגנים. בעבר זה היה על השבת או על הקברים של יהודים או על כל דבר שריח יהדות נדף ממנו, העידוד הזה נופל לידי מי שבאמת שונא אתכם על יהדותכם ואל תהיו טיפשים לעודד את זה. חז"ל אמרו מי יתן לי תלמיד חכם ואנשכנו כחמור, זו מלחמה נגד הסטרא אחרא, כל המזלזל בגדולי ישראל אין רפואה למכתו…

  גם חייבים לזכור שכבר היה גל מעצרים כזה בדיוק לפני שנתיים על אותה האשמה של הטרדות. לא יצא מזה כלום. למה? כי אין בזה כלום, הכל חוקי. כל הכבוד למי שהמציא את המילה חרד"ק, ובקרוב וכל הרשעה כולה…. אני מאמין שמי שתורתו אומנותו לא צריך להתגייס לצה"ל השמד והזימה מאחר והם משרתים בצבא השמים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב