עם חצי מיליון דולר: בסאטמר ינסו לעזור לטראמפ לשחרר אסירים חרדים

שנה אחרי שחרור רובשקין: עסקני חסידות סאטמר מנסים להעביר חוק שיקל על עברייני צווארון לבן, כשהם מכוונים ללא מעט אסירים חרדים. הדרך: תמיכה בנשיא טראמפ ודחיפת החוק, זאת למרות שבעת הבחירות בחרו בכלל בקלינטון

מזה מספר חדשים שעסקני סאטמר בניו יורק מנסים לחוקק חוק חדש בארה"ב: חוק לרפורמת עונשי מאסר לפשעים בצווארון הלבן.

עד היום, בתי המשפט שלחו אנשים על עבירות מס ושאר עבירות של הלבנות הון לעשרים עד חמישים שנות מאסר. במילים אחרות, לכל החיים.

השיא היה המאסר של ר' שלום מרדכי רובשקין, שקיבל 27 שנה מאסר על עבירות כספיות.

בחודשים האחרונים, אחרי שרובשקין יצא מהכלא (לפני שנה בדיוק – זאת חנוכה תשע"ח), התחילו העסקנים לעבוד על חוק שיעשה רפורמה גדולה בכל מה שקשור למאסר, ונקרא PRISON REFORM BILL.

החוק עבר כבר לפני כמה חדשים בקונגרס ועכשיו הוא תקוע בסנאט, שם חלק מהרפובליקאים לא מוכנים להעביר את החוק, שהוא בניגוד לעמדת המשטרה, וחלק מהדמוקרטים לא מוכנים להעביר את החוק מאחר וזה יביא להישג לנשיא טראמפ.

למעשה, הנשיא טראמפ כבר יצא כמה פעמים בבקשה לסנאט שהם יעבירו את החוק במהירות, וגם חתנו היהודי ג'ראד קושנר (שאביו ישב בכלא על עבירות האלו), עובד מאוד קשה להעביר את החוק, מספרים בחסידות סאטמר.

לפי החוק בארה"ב, אם החוק לא יעבור עד 24 לדצמבר, בעוד שבועיים, החוק מבוטל וצריכים להתחיל את כל התהליך מחדש, ולכן התחילו העסקנים בימים אלו לעבוד  קשה עם טובי עורכי הדין והמשפטנים, וכמובן עם ארגוני הלובי החזקים בוושינגטון שהחוק יעלה להצבעה בשבוע הקרוב.

כמובן שזה עולה כסף רב, ולכן יצאו חברי קהילת סאטמר על פי קריאת האדמו"ר מסאטמר שליט"א בקריאה דחופה לתרום למצוה נדירה זו שכולל פדיון שבוים למאות יהודים יחד, ואכן מתקיים בימים האלו קמפיין ענקי של 3 ימים להשיג חצי מליון דולר.

בשבת האחרונה, בעת שהאדמו"ר מסאטמר שליט"א שבת בשכונת ווילאמסבורג לשבת חנוכה, האדמו"ר שליט"א ביקש להכריז לפני קריאת התורה שחל חיוב על כל אחד לתרום למצוה זו.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.