עם נחיתתו: נתניהו יפגש עם ראשי הסיעות

על רקע המחלוקות הפנים-קואליציוניות שוחח רה"מ עם רשאי סיעות הקואליציה וקבע להיוועד איתם במהלך היום {הקרב על התקציב}

המאמצים לאישור תקציב המדינה: רה"מ בנימין נתניהו שוחח אמש מוושינגטון עם ראשי סיעות הקואליציה וזימן אותם לפגישה שתתקיים שעה לאחר נחיתתו בישראל.

במערכת הפוליטית מעריכים כי בפגישה יצליח רה"מ לגשר על הפערים ולהביא לפתרון הפלונטר הפנים-קואליציוני שנוצר.

כזכור, אמש התרחשה דרמה של ממש בועדת הכספים כאשר יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, לא הצליח להגיע להסכמות על התקציב ונעל את הישיבה שבה היו אמורים להצביע על תקציב המדינה בשל מחלוקות עם ש"ס והבית היהודי.

דרעי הודיע לגפני כי שס לא תתמוך בתקציב עד לאישור מעמ 0 על חשמל ומים, כפי דרש קודם, דרעי מאיים במשבר קואליציוני ראשוני על נושא כלכלי.

חבר ועדת הכספים ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) איים שלא להצביע בעד התקציב. "לכל אחת מהמפלגות החרדיות הובטח סכום של 20 מיליון שקלים לפי מספר חברי הכנסת במפלגה. "למפלגות האחרות הוצעו הכספים במסגרת תקציב המדינה, אבל הכספים הללו לא ניתנו לש"ס". אשר למע"מ 0% אמר וקנין כי "אנו לא סרח עודף של הקואליציה. יש ליישם את ההסכם הקואליציוני".

רבע שעה לאחר שהתחילה הישיבה נעל גפני את הישיבה, זאת לאחר סדרת דחיות של מועד התחלת ההצבעות ולאחר שבבוקר הודיע גפני שההצבעות יתקיימו למרות אי ההסכמות בנושא תקציב הביטחון ב- 2016.

גפני אמר לחברי הוועדה כי הוא לא מתכוון להאריך את הדיון "היה לנו די והותר במהלך חוק ההסדרים והחזקנו פה את כל חברי הוועדה ואת כל המערכת שעות ארוכות", אמר. "אין לי כוונה לחזור על-כך ולעכב שוב את חברי הכנסת וצוותיהם ואת צוות הוועדה".

יו"ר ועדת הכספים הביע אופטימיות כי יצליח להעביר התקציב: "או שיימצאו פתרונות בטרם ישוב ראש הממשלה נתניהו מחו"ל או שהדבר יקרה עם שובו לארץ. בכל מקרה אני מאמין שסיעות הקואליציה יימצאו פתרון ויצביעו בעד התקציב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.