עם קייאקים: כך חולצו תושבי אחיעזר

בשל השיטפונות: משפחות נצורות בבתים בגלל הצפה גדולה במושב ליד נתב"ג. במהלך הבוקר הוזעקו לוחמי האש למושב אחיעזר בעקבות הצפה גדולה. התושבים חולצו על ידי סירות קייאקים

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חיזוק לליקווד

  מכתב חיזוק ללייקווד – לראש הישיבה שליט"א – ולבני הישיבה.

  מכתב חיזוק לליקווד. מאת ראש הישיבה הגאון הגדול רבי ברוך שמואל הכהן דויטש שליט"א, אליו הצטרפו שאר גדולי התורה, במכתב חיזוק לראש ישיבת לייקווד הגאון הגדול רבי אריה מלכיאל קוטלר שליט"א, זאת אחרי שגורמים פוליטיים שונים באמריקה, תקפו את ראש ממלכת התורה ברבים, ובזו אותו, [וידוע שהמלבין פני חבירו ברבים אין לו חלק לעולם הבא] על כך שמעז להיות חרד ולדבר על מה שקורה והמצב הקשה של שמד ממש בארץ ישראל

  לפניכם המכתב המלא: "לכבוד מעלת ידידינו הדגול והמפורסם הגאון הגדול מוהר"ר רבי מלכיאל קוטלר שליט"א, ראש ישיבת ליקווד.

  אחר דרישת שלומו הטוב באהבה רבה

  הננו בזה לחזק את ידיו ולהודות מאד, על אשר יצא ומחה נגד הרדיפות הנוראות כנגד ציבור בני התורה בארה"ק המגיעות עד כדי פיקוח נפש ממש, ההולכים בדרכו של רבנו מרן הצדיק הגאון הגדול רה"י הגר"ש אויערבאך זצוק"ל. שכידוע הלך בדרכו המובהקת והסלולה שהנחיל מרן רשכבה"ג רה"י הגרא"מ שך זצוק"ל ואיננו מבינים איך אפשר לצאת נגד ההולכים בדרכם, ולהכחיש את הרדיפות הנראות לעין כל, ולהכחיש את הגזרות הנוראיות המאימות ח"ו להכחיד את עולם התורה, והיו לא תהיה.

  ובזה הננו לגלות דעתנו לכת"ר שליט"א בביאור העניין. כידוע לפני שלושים שנה בזמן הקמת דגל התורה, שלח מרן הגרא"מ שך זצוק"ל מכתב בכדי להקריאו בפני באי הקונוושן, במכתב לא היה שום רמז לאיזה מחלוקת, ובכל זאת לא נתנו אותם אנשים, וכן יו"ר אגודת ישראל דאז להקריא את המכתב, מחשש ממתנגדי מרן הרב שך זצוק"ל.

  כמדומנו שהתשובה לכל הדברים היא אחת. מרן הרב שך זצוק"ל מינה להדיא את מעכ"ג שליט"א להיות ראש וראשון בישיבת ליקווד, וכן הקים את תנועת דגל התורה, ומרן הגר"ש אויערבאך זצוק"ל הקים את "בני תורה" על מנת להמשיך את המסורת שקיבל, וכל אלו שתמיד היו נגד מרן הרב שך זצ"ל הם אלו שתמיד ימחו במי שמסמל את המשך דרכו. ולכן רק חזק ואמץ.

  "מינאי מוקירו כערכו ברוך שמואל הכהן דויטש".

  הגאב"ד הגאון הגדול רבי צבי פרידמן שליט"א הוסיף וכתב: "הנני מצטרף להנ"ל, בהערכה מרובה לכב' הגאון הגדול ראש ישיבה דלייקווד שליט"א, ובברכה שאל תירא ואל תחת. והקב"ה יפעל בעזרתכם לקדש שם שמים.

  כמו כן הצטרפו וחתמו על המכתב, עמוד ההוראה הגאון הגדול רבי עזריאל אוירבעך שליט"א, הגאון הגדול רבי אשר הכהן דויטש שליט"א, והגאון הגדול ר' אליעזר הלוי דינר שליט"א.

  חיזוק לליקווד |
  הגב