המתפללים גירשו את הרפורמית: "שיקצע החוצה" (וידאו)

הנשים שהגיעו להתפלל את תפילת ראש חודש אלול ניסו להכניס ספר תורה אך ללא הצלחה, נשים חרדיות ניסו להפריע לתפילת הנשים. צפו {עם שופר וטלית }

כמידי ראש חודש הגיעו הבוקר כ-60 מנשות הפרובקציה לרחבת הכותל המערבי בירושלים והלהיטו את הרוחות ברחבה הקדושה לעם ישראל.

הנשים שהגיעו להתפלל את תפילת ראש חודש אלול ניסו להכניס ספר תורה אך ללא הצלחה,  נשים חרדיות ניסו להפריע לתפילת הנשים.

אחת הנשים נכנסה לתוך רחבת הגברים וגורשה על ידי המתפללים, "שיקצע החוצה!"

  צפו  בוידיאו באדיבות רשת

המתפללות הביאו באמתחתן שופרות, רק לאחר התערבותה של ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל ופנייה אישית שלה למפקד המרחב במשטרה אושרו הנשים להיכנס יחד עם השופרות.

נשים חרדיות ניסו להפריע לתפילה. הן החלו מתופפות וצועקות ואף שרקו במשרוקיות. בסיום התפילה תקעו נשות הכותל בשופרות שהביאו.

לפי התקנות הפגנות בכותל או הכנסת שלטים אסורה בהחלט. אבל כשנותנים לחתול לשמור על החלב ככה זה נראה. סדרני הקרן למורשת הכותל, מתואמים עם המפגינות החרדיות ולא אוכפים את החוק. לא מפתיע היות והסדרנים הללו חרדים בעצמם ומקבלים שכר מרב הכותל. המשטרה גם היא לא עושה דבר כדי למנוע את ההפרעה לסדר הציבורי. סרטון חובה! הקליקו עכשיו!

‎Posted by ‎נשות הכותל‎ on‎ שבת 3 ספטמבר 2016

ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל אמרה לאחר התפילה: "המדיניות החדשה של המשטרה היא ששוטרים לא מתערבים באופן ישיר בהפרעה לסדר הציבורי בכותל. הזירה הופקדה בידי סדרנים וסדרניות מטעם הקרן למורשת הכותל עם הכשרה מוגבלת ומוטיבציה נמוכה, כמי שמקבלים את שכרם מרב הכותל. והתוצאות היו בהתאם. התפילה הופרעה לכל אורכה".

עו"ד אורלי ארז-לחובסקי, היועצת המשפטית של נשות הכותל: "ההפרעה המתמדת לתפילת נשות הכותל מהווה עבירה פלילית של הפרעה לחופש הפולחן, המחייבת את התערבות המשטרה והרחקת המפריעות. מההתנהלות של גורמי האכיפה, האחראים על הסדר הציבורי בכותל, היה ברור היום שיש אי הבנה לגבי החוק בעניין זה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.