סערת בניון: "בגלל הפיות שלכם ירצחו אותי, תתביישו" (הקלטה)

תיעוד מסכם של 'סערת עמיר בניון': שיר מחאה כנגד ערביי ישראל, פיצוץ ראיון בגל"צ, ו…שיר מחאה נוסף. וגם מה הגיבו בבית הנשיא? האזינו

האזינו לראיון עם הפרופ' קרמניצר, ועמיר בניון שהגיב בחריפות נגדו (באדיבות גלי צה"ל)

[alooma ref="c6e6c22b5eb0576dbeff96198e0bc7d2.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

האזינו לשיר המלא "אחמד אוהב ישראל" שעורר את הסערה
[alooma ref="1540347d9d2eece044180bc8825f686e.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

האזינו לשיר "אויב המדינה" שיצא מיד אחרי הסערה

[alooma ref="94f952e0da92f843c081649dc9d61a5c.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

 

ראיון של יעל דן עם הזמר עמיר בניון פוצץ אמש לאחר שהזמר אמר בשידור כי היא, ופרופסור מרדכי קרמינצר אותו ראיינה מוקדם יותר, הם "רוצחים לא פחות קטנים". לאחר שאמר את הדברים הוא ניתק את השיחה, תוך שיעל דן מודיעה לו כי השיחה עמו הסתיימה.

יעל דן העלתה את בניון לשידור בתוכניתה "עושים צהריים" בגלי צה"ל על מנת שיגיב לדברים שאמר פרופסור קרמינצר, מומחה למשפטים וסגן נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה, על שיר חדש שפרסם. "אחמד אוהב ישראל" הא שמו של השיר, ואחת משורותיו היא "יבוא הרגע שאתה תפנה לי את הגב ואני אתקע לך סכין מושחז, אני אירה בך בגב". קרמינצר אמר כי "אם יוכיחו שהכוונה של בניון הוא להסית בביזוי ובגילוי איבה ועוינות כפי אוכלוסייה מסויימת, אז הוא יואשם בהסתה לגזענות". בניון עלה לשידור ומיד, עוד לפני שדן הפנתה אליו שאלה, אמר לקרמינצר: "לפי שיטתך, אתה רוצח בעצמך כי מה שאמרת עכשיו זה שהסתת נגדי, שתדע שלפה שלך יש תוצאות ואת הלוקשים שלך אני לא אוכל". דן ניסתה להוביל אותו למן תגובה עניינית, אולם הוא הסה אותה ואמר: "את רוצה להמשיך לראיין את רנטיסי או שאת רוצה לבלבל לי את המוח?".

"עם כל הכבוד לך ולגדול המשפטים מלא-יודע-איפה", ענה לה בניון, "אתם רוצחים לא פחות קטנים, ובגללכם אנשים הולכים לרצוח – בגלל הפיות שלכם". בשלב זה הודיע דן לבניון שהשיחה עמו הסתיימה, ובמקביל נשמע צליל ניתוק השיחה מצידו.

הזמר עצמו אמר הגיב לסערה ואמר:
למען הסר כל ספק, השיר מאתמול, "אחמד אוהב ישראל", נועד להביע תחושות בלבד, ולא קורא לאלימות כלשהי כלפי שום אדם. אנו נגד אלימות באופן מוחלט, ואילו היינו אלימים, לא היינו שרים שירים כואבים שבוקעים הישר מהלב.
לכל המזדעזעים – אני מציע שלפני הכל, תזדעזעו ותחששו מהטרור שמשתולל במדינה. תזדעזעו קודם מיהודים נרצחים עם טליתות מוכתמות מדם. מאזרחים שנדרסים על ידי חיות אדם. ממחבלים שיורים על תושבי הדרום מתוך בתי ספר ובתי חולים. יש דברים הרבה יותר מזעזעים משיר שביטא כאב וחשש ותו-לא.

בבית הנשיא לא אהבו את השיר על אחמד והודיעו לעמיר בניון: כי לאור השיר שבחר להוציא השבוע, לא תתאפשר הופעתו המתוכננת במסגרת הטקס לציון יום היציאה והגירוש של היהודים מארצות ערב ואיראן, שיתקיים במשכן הנשיא ביום ראשון הקרוב, ה-30 בנובמבר 2014.

מנכ"ל בית הנשיא, מר הראל טובי שלח מכתב למארגני הטקס: "על רקע פרסום שירו האחרון של עמיר בניון אתמול, אבקש להודיעכם כי לא נוכל לאפשר את הופעתו במשכן הנשיא. עמיר בניון הוא אמן מוערך ויוצא דופן בכישרונו ובתרומתו למוסיקה הישראלית. לצד זה, אמירותיו בעת מתוחה ומסוכסכת זו, גם אם נאמרו מתוך סערת רגשות וכאב רב, אינן מסייעות בלשון המעטה, להרגעת הרוחות, ואינן עולות בקנה אחד עם האחריות הנדרשת ממשכן הנשיא ומכל מוסד המשפיע על הלך הרוח הציבורי – לפעול למען הפגת המתחים וביסוס השותפות בין חלקיה של החברה הישראלית.״

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל הכבוד עמיר, על כך שלא נכנעת והטחת בפני עדת הפרחחים הללו דברים כדרבנות. חזק ואמץ!

    שלומי |
    הגב
  2. רדיו גלי צה"ל נגד צה"ל. השדרנית אפילו לא מנסה להסתיר את הטינופת שנשפכת מפיה ומפי הפרופסור 'המהולל' וחבר מרעיו.

    גלי |
    הגב