עמית סגל: מה עובר על בוגי? בן ארי: להחליף את הרמטכ"ל

מה עובר על בוגי? עמית סגל מערוץ 2 תוקף את שר הבטחון: "השר עם הניסיון העשיר ביותר בתחומו ושיעורי התמיכה הגבוהים ביותר בציבור מסתבך שוב ושוב בהתבטאויות שמעוררות ספק לגבי הכיוון שאליו הוא שואף במבצע צוק איתן"- בן ארי קורא להחליף את הרמטכ"ל

 תסכול בקרב הציבור בישראל מתפקודם של שר הבטחון והרמטכ"ל, השניים יחד עם ראש הממשלה משדרים אווירה של רפיסות, מראשית צוק איתן נדמה כי השלישיה חותרים להסדר המדיני במקום לכתוש את חמאס ומדליפים לכתבים לעניני ערבים אהוד יערי ומואב ורדי על מגעים מתקדמים להפסקת אש.
עמית סגל, הפרשן הפוליטי של ערוץ 2 כתב בדף הפייסבוק שלו כנגד התנהלותו של יעלון.   מה עובר על בוגי? הוא כותב, "השר עם הניסיון העשיר ביותר בתחומו ושיעורי התמיכה הגבוהים ביותר בציבור מסתבך שוב ושוב בהתבטאויות שמעוררות ספק לגבי הכיוון שאליו הוא שואף במבצע צוק איתן". כותב סגל

עמית סגל מפרט על סדרה של כשלונות.  שלושה ימים אחרי תחילת המבצע הקרקעי הוא הדהים את מערכת הביטחון כשהצהיר פומבית, ללא שום קשר לנעשה בשטח, שרוב הטיפול במנהרות ״יסתיים תוך יומיים שלושה״. בפועל זה לקח עוד שבועיים.

שבוע אחר כך, בתום יום קטלני במיוחד שאירגן חמאס בחסותה של ההפוגה ההומניטרית התורנית, הוא הסביר למה ישראל מתפתה שוב ושוב להפסקות אש כושלות גם במחיר כבד: ״אנו טוענים את מצבר הלגיטימציה״.

השיא הגיע אתמול. אחרי עוד יממה של התשה הוא הגיע לדרום ואמר לראשי הרשויות להחזיק מעמד. עד מתי? ״המטרה של מקבלי ההחלטות היא להחזיר את חמאס לשולחן המו״מ בקהיר בתנאים שישראל תכתיב״. לא הכרעה ולא הרתעה, ישראל לפי שר הביטחון רק רוצה לדבר עם ארגון טרוריסטי. מעניין אם צ׳אק הייגל היה מצהיר שמטרתו היא לכפות מו״מ עם דעאש; ומעניין מי בדיוק יקנה את ההשוואה הישראלית בין דעאש לחמאס כששר ההגנה המקומי רוצה לדבר עם הדעאש שלו במלון בקהיר.

לפני שבועיים היה זה הרמטכ״ל גנץ בנאום הכלניות האומלל שהדגים עד כמה השאיפה לשקט מסמאת את עיני הצמרת הבטחונית שלנו. יעלון הגן אתמול על גנץ שהואשם על ידי שרים בקבינט בחוסר רצון להגיע להכרעה. בוגי צודק. הכתובת להאשמות יושבת בלשכת שר הביטחון.

 ולא רק סגל. גם שורה של אנשי תקשורת חושבים שהצמרת לא מתפקדת.  

חבר הכנסת לשעבר מיכאל בן ארי משתלח בחריפות כנגד הרמטכ"ל המתון.  "נחצו כל הקווים"
והיום: ממשלת ישראל מגרשת יהודים במקום להילחם באויב.

 בן ארי מתייחס להחלטה לפנות את תושבי עוטף עזה מבתיהם וכותב: הרבה דיבורים הרבה רהב, חודשיים מדינתנו הקטנה מותקפת והפיתרון של ממשלת נתניהו: שוב, מספקים אוטובוסים לגרוש יהודים, בריחה במקום מתקפה. נגמר הזמן של הממשלה הזאת.
בדרך הזאת, האויבים שלנו כבר מריחים פגר חלש וטרף קל ופחדני. הטילים מהצפון, היו צריכים להוות רמז עבה. אבל יעלון ונתניהו וגנץ, שבויים בקונספציה אובדנית.
לסיום הוא כותב: חייבים, להפיל את הממשלה ללכת לבחירות. מינוי רמטכ״ל במהלך חרום כזה שמבין במלחמה, ולשלוח את גנץ להיות שגריר בקטאר.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.