עמית סגל "איזו שטות אורן חזן עשה"

בצ'אט שקיים הכתב הפוליטי של ערוץ 2 עם עוקביו בפייסבוק הוא סיפק ההערכות פוליטיות מעניינות והתייחס גם לתביעה שהוגשה נגדו {לא חושש}

הכתב הפוליטי של ערוץ 2, עמית סגל, קיים אחה"צ צ'אט עם עוקביו בפייסבוק כאשר הוא משיב לשאלותיהם.

סגל, העיתונאי הנעקב ביותר ברשתות החברתיות, הוצף במאות שאלות וענה על חלק גדול מהן. כך למשל, במענה לשאלת אחד הגולשים על ההיתכנות של מפלגה שתאחד את מפלגות הימין עם כחלון, לפיד וליברמן, השיב סגל: "גוש ימין מרכז – ודאי שלא כל אלה. אבל הלקח שכולם למדו מאיחוד הרצוג-לבני הוא שהשלם גדול מסכום חלקיו".

על ההסתה והשקרים של הפלסטינים בענין הר הבית כתב סגל: "זה שקר ארוך שנים. הוא נובע משקר אחר, ותיק יותר: הטענה שלא עמד בית מקדש בירושלים. זה לא ויכוח היסטורי עקר אלא שאלה חשובה, שמגדירה האם בעיני הזרם הפלסטיני המרכזי אנחנו זכאים לגור כאן בין הירדן לים, או שנחזור לאירופה כמו הצלבנים. שאל פלסטינים שאתה מכיר אם היה בית מקדש. אם הם אומרים לך שכן, סימן שיש על מה לדבר איתם".

כשנשאל על תחושותיו לנוכח כתב התביעה שהגיש נגדו ח"כ אורן חזן (בעקבות תחקיר שפרסם סגל ובו עדויות על התנהגות לא הולמת של הח"כ טרם מינויו) השיב סגל בציניות: "איזו שטות הוא עשה….הלוואי שהיה אפשר למכור כרטיסים".

כשנשאל "מה הכי נגע לליבך בכתב התביעה של אורן חזן?", השיב העיתונאי: "שהוא עוקב אחריי בטוויטר".

האם אתה מודאג מההקצנה ימינה של החברה הישראלית?

"איכשהו הקצנה זה רק ימינה. אף פעם אין הקצנה שמאלה. אני כן מודאג משנאת הערבים והשנאה בכלל שפושטת ברשת. זה לא ימין לשנוא ערבים כמו שזה לא שמאל לשנוא חרדים או מתנחלים", השיב סגל לשאלה בדבר ה"הקצנה ימינה" בחברה הישראלית".

על אפשרות של אלטרנטיבה מימין לנתניהו כתב סגל: "זו נראתה אפשרות ריאלית אחרי צוק איתן ולפני הבחירות, אבל אז נתניהו גנב לליברמן ובנט 300,000 מצביעים במקום שיקרה להפך. עם זאת, אנחנו אכן רואים תזוזה משמעותית ימינה של הצבור, ימינה מנתניהו. מוקדם לדעת אם יהיה שם פוליטיקאי חכם מספיק לעשות זאת".

לסיום נשאל סגל שוב על תביעת הדיבה: קודם אורן חזן תבע אותך, היום מירי רגב תבעה את ערוץ 10. האם אתה חושד שמתחילה פה מגמה שנועדה להפחיד עיתונאים או סתם שני פוליטיקאים קטנים?

"תתפלא, אני מאוד בעד תביעות דיבה. הגיע הזמן שלא יוכלו להתעלם מתחקירים באצטלה של "זה לא התברר במשטרה/בית משפט". ואני גם בעד אחריות עיתונאית. נבחן את העובדות ונראה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.