עמנואל 2? באלעד מאשימים: עשרות בנות ספרדיות נותרו בבית

אלעד סוערת: לקראת שנה"ל הבאה קיבלו עשרות בנות ספרדיות הודעה על כך שהן לא התקבלו לסמינר בעיר. לטענת ההורים, מדובר על סמינר ספרדי שבו קיימת הנהלה אשכנזית שהחליטה החל מהשנה הבאה לקבל בנות אשכנזיות על חשבון בנות ספרדיות. יו"ר תנועת נוער כהלכה, עו"ד יואב ללום, מסר בתגובה: "מדובר על פרשה כמעט זהה לזו שהיתה בעמנואל. אם הנהלת הסמינר לא תתעשת עד יום חמישי הבא – נפנה לבית המשפט"

הרוחות באלעד סוערות בעקבות הודעה שקיבלו עשרות בנות ספרדיות על כך שאינן התקבלו ללימודים בסמינר בשנה"ל הבאה. אמה של אחת התלמידות הספרדיות התראיינה הבוקר בגלי-צה"ל וסיפרה על התחושות הקשות: "הבת שלי היא תלמידה מצטיינת, טובה וחרוצה, לקבל כזאת הודעה זה הלם…אנחנו פונים למשרד החינוך להתערב בענין ואנחנו נפנה גם לבית המשפט כדי שיחייב את ההנהלה להפסיק את האפליה". לדבריה, אין ספק שמדובר באפליה על רקע עדתי היות ו"כל מי שלא התקבלה לסמינר היא ספרדיה, בעוד שמי שהתקבלו הן בעיקר בנות אשכנזיות".

F100622YZ06
ללום בקיץ 2009. האם יחזרו המראות ההם?

יו"ר תנועת 'נוער כהלכה', עו"ד יואב ללום, אמר בראיון לגלי-צה"ל: "זה סיפור כמעט זהה לזה שהיה בעמנואל. מדובר על סמינר שהיה ספרדי לחלוטין ואז החליטה ההנהלה האשכנזית לאכלס אותו באשכנזיות בלבד".

ללום האשים: "מי שעומד מאחורי הדבר הזה הוא אחד מנכדיו של הרב שטינמן, אני לא רוצה אפילו לחזור על הביטויים הגזעניים שהוא השמיע".

לשאלת המראיין אודות הצעדים שנוקט משרד החינוך בענין ענה ללום: "לצערי, שר החינוך שי פירון לא עושה דבר בענין, צר לי על כך היות שבעבר הוא היה שותף למאבקים רבים שלי. אני לא מאמין שאני אומר את זה, אבל אני חש געגוע לשר החינוך הקודם גדעון סער".

בסיום דבריו שיגר ללום איום מפורש להנהלת הסמינר: "אל תשלו את עצמכם! אם עד יום חמישי בשבוע הבא לא תפתרו את הענין – אנחנו נגיש עתירה לבית המשפט".

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פורוש משקר לספרדים .משחק את המשחק בצורה נפלאה .רק כדי לתיפיף בעיני כולם גזען שכמותו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. צריך לבדוק האם הקללה זה בחדר של ראש העיר או שהעיר מקוללת

  אלבז |
  הגב
 3. הסיפור מזעזע כאם לבת ספרדיה שלא התקבלה..
  אנו ממצים את כל האפשרויות העומדות לרשותנו ע"מ שדבר כזה לא ישנה.
  יש דין ויש דין וכל האחראים יתנו את הדין על העולה שנעשתה כאן.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. מה יעשה הנער ולא יחטא, ראש העיר נותן דוגמא למופת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. מאז שישראל פורוש הגיע לעיר הגזענות חוגגת וקריספיל שותק

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • זה סתם לשון הרע , מר פורוש מסייע לנו רבות בנושא הזה (גם ביתי מהמסורבות) אין קשר בין ראש העיר לאפליה שנוצרה, אנו במגעים איתו והוא עושה לילות כימים ע"מ לסייע לנו .

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב