עמרם מצנע וחברי וועדת החינוך סיירו בחיידער "בנין עולם" בירושלים – גלריה ותיעוד וידאו מרגש

חברי וועדת החינוך בראשות יו״ר הוועדה חה״כ עמרם מצנע, סיירו היום בבתי ספר בירושלים. אחד מהמקומות בהם סיירו היה תלמוד תורה ״בנין עולם״ שבשכונת בבית וגן בירושלים. בסיור זה השתתפו גם סגן רה״ע ירושלים הרב יצחק פינדרוס ומנהל האגף לחינוך חרדי הרב איתמר בר עזר.

חבר הוועדה חה״כ הרב יעקב אשר הסביר למשתתפים כי המצב הגשמי של המוסדות החרדים בכי רע, דבר זה נובע משתי סיבות, האחת, כי ישנם אלו שאומרים: "בחרתם לא ללמוד בחינוך הממלכתי אז תסתדרו עם בחירתכם", והדבר איננו נכון כיוון שציבור זה לומד הרבה יותר שעות לימוד מהתלמידים בציבור הממלכתי.

הסיבה השניה היא הגידול הטבעי שהוא ברוך השם גדול מאוד והמדינה לא מצליחה להתאים עצמה לכך. מצוקת הקרקעות גדולה, ילד הוא ילד, והוא חייב שיהיה לו מקום לימודים מסודר, אמר חה״כ אשר, אי אפשר לזלזל בזה, הצפיפות הרבה והמבנים אשר לא מתאימים למוסדות חינוך מהווים מפגע בריאותי אשר מסכן את בריאותו של הילד, וזה פוגע בהרבה מישורים.

לא נפתור הכל במכה אחת, בהתייחסו לחוק ההסדרים, אמר חה״כ אשר, כי "הפגיעה היא לא רק בתלמודי תורה, היא רחבה ומגיעה לכל השכבות, גם לבתי הספר לבנות ולסמינרים. תבדקו ותראו כי בת חרדית המסיימת את 12 שנות לימודיה יכולה להתחרות מול כל בת אחרת בכל נושא שבעולם. משום מה אוהבים להשתמש בכל פעם בזה שאין להן תעודות מוכרות, ודבר זה הוא שקר, כיוון שהידע הוא אותו ידע, רק שמה של התעודה שונה".

אי אפשר להעניש ילד שנולד להורים שחינכו אותו בדרך חינוך מסוימת, לנהוג בדרך חינוך אחרת. לא יצליחו על ידי מניעת תקציבים לנסות ולהשפיע לחנכם בדרך חינוך אחרת.

צפו בוידאו ובגלריה:

תמונה 1

תמונה 2

תמונה 3

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.