ענבל אור לא לבד: ההתרסקות של חלום קבוצות הרכישה(וידאו)

בעקבות ההתרסקות הכואבת של ענבל אור – מסע בעקבות ההיסטוריה העגומה של קבוצות הרכישה בישראל. צפו {קבוצות נפילה}

בעקבות ההתרסקות הכואבת של ענבל אור – מסע בעקבות ההיסטוריה העגומה של קבוצות הרכישה בישראל. צפו

קבוצת נפילה: ענבל אור לא לבד – ההתרסקות של חלום קבוצות הרכישהאבי עמית

‎Posted by ‎המגזין עם אושרת קוטלר‎ on‎ יום שני 28 מרץ 2016

כזכור, אמש חשפנו כי בעוד חלק מרוכשי הדירות בקבוצות הרכישה של אשת הנדל"ן ענבל אור מלקקים את הפצעים ומנסים להציל את כספם, ל'קוקר' נודע כי עשרות משפחות חרדיות ניצלו מגורל דומה.

ע"פ מידע שהגיע לכתב 'קוקר', אור ניהלה מו"מ עם בן משפחה חרדי בניסיון להקים קבוצות רכישה למגזר. המו"מ הגיע לשלב מתקדם אלא שהוא עלה על שרטון ברגע האחרון, בעיקר בשל עניינים טכנים.

השופט אמר – החברה של ענבל אור הולכת לפירוק!ומה אמרה ענבל אור? http://www.bizportal.co.il/realestates/news/article/426543ככה זה נראה הבוקר בבית המשפט…

‎Posted by ‎Bizportal – ביזפורטל‎ on‎ יום שלישי 5 אפריל 2016

"צריך להבין שברגע שהיא היתה יוצאת לדרך עשורת משפחות היו מצטרפות לקבוצה, היא נחשבה מותג חזק", אומר גורם שהיה מקורב למו"מ המדובר ומוסיף: "ידוע לי גם על חרדים שהתעניינו בדירות שהיא שיווקה בפרוייקטים חרדים. אבל פה היה פוטנציאל לכמות גדולה".

בוידאו: רוכשים מדברים על השבר הגדול

בתוך כך, שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, החליט לפתוח בהליך של פירוק נגד חברת 'אור סיטי נדל"ן' של היזמית ענבל אור. החלטתו של השופט נשענה על הדוח שהגיש נאמן החברה עו"ד איתן ארז ובו ההמלצה לבטל את הקפאת ההליכים ולפרק את החברה.

השופט כתב בהחלטתו: "בחנתי את שלל הבקשות ולאחר הדיון זרמו לשולחנו בקשות נוספות. אחת מהן מבעלת השליטה להזרים כספים לחברה והודעה של בנק המזרחי על כך שבעלת השליטה מכרה נכס המעוקל לטובתו.

קיימים כשלים במרבית הפרויקטים של החברה והתגלתה התנהלות בעייתית של החברות בארגון קבוצות תוך ערבוביה בכספי הרוכשים. אור משכה כספים מהחברות לצרכיה האישיים ואין באופק מקור כספי לתשלום החובות.

מסקנתי: התקיימו התנאים לתת צו לפירוק החברות".

בתגובה קצרה לחלטת בית המפשט אמרה ענבל אור: "אני אבקש עיכוב ביצוע להחלטה, זה לא נגמר" עורך דינה הוסיף: "אנחנו מכבדים את החלטתו של בית המשפט אבל סבורים שהקפאת הליכים היא עדיפה לרוכשי הדירות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.