ענבל אור תופיע בכנסת בשבוע הבא

זאת במסגרת הדיון שתקיים ועדת הכלכלה בנושא. בתוך כך, שרת המשפטים תגיש הצעה הקוראת להגברת הפיקוח על הקבוצות {"להציב גבולות ברורים"}

נלחמים בהפקרות השוררת בתחום קבוצות הרכישה: ועדת הכלכלה של הכנסת תתכנס בשבוע הבא לדיון מיוחד בסוגיית קבוצות הרכישה בישראל. חברי הועדה ינסו להסיק מסקנות ממקרי העבר המצערים בדרך להפיכת השוק הזה לשקוף ובטוח יותר.

יו"ר הועדה, ח"כ איתן כבל, אמר: "החשש מפני אובדן כספם של מאות רוכשים בקבוצות אלה מחייב את התערבות הוועדה בבחינה משמעותית ורחבה של שיטת קבוצות הרכישה…בעקבות המשבר בקבוצת הרכישה מוטלת עלינו חובה לפעול ולהציב גבולות ברורים, שלא יתירו לאסוף מאות אלפי שקלים מרוכשים ולהשאירם ללא קורת גג".

במהלך הדיון תופיע במקום אורחת מפתיעה: ענבל אור. אור צפויה לשטוח את גירסתה לקריסה הגדולה של החברה שניהלה. בהמשך היא צפויה להסביר "כיצד עובדת השיטה" ומה יש לעשות כדי להפוך את השוק הזה למסוכן פחות.

בתוך כך, שרת המשפטים, איילת שקד, תגיש לממשלה הצעת מחליטים לבחינת הטלת פיקוח על קבוצות רכישה וכן מחויבויות הדומות לאלה שמוטלות על הקבלנים.

ע"פ ההצעה, יוקם צוות בראשות המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ארז קמיניץ, שיבחן את ההיבטים המשפטיים הנוגעים לקבוצות הרכישה וימליץ על הסדרת הנושא בחקיקה ככל שימצא לנכון. בנוסף, הצוות יבחן את החובות שיש להחיל על מארגני קבוצות רכישה, הצורך בהסדרת העיסוק של מי שמארגן קבוצות כאלה, הטלת חיובים שלפיהם "חוק מכר דירות" יחול גם על מארגן הקבוצה, מתן ליווי פיננסי של פרויקטים, הבטחת הזכויות של המתקשרים בקבוצות בכל הנוגע למועד מסירת הדירות וטיב הבנייה, טיב הזכויות בקרקע של המתקשרים בהסכם עד להשלמת הרישום, ומתן בטוחות לרוכשים להבטחת זכויותיהם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.