עניים? "תלכו לעבוד"!

מדינת ישראל תומכת בנזקקיה לכבוד חג הפסח בסכום מגוחך, ב"חסדי יוסף" – לא מחכים לתקציבים ממשלתיים (וגם לא מזלזלים בהם) נערכים לחלק קמחא דפסחא לאלפי פיות רעבים, בשיטת חלוקה חדשנית ומכובדת.

באזורי ת"א המאוכלסים במעמד הביניים אין קבצנים ברחובות.
הישראלי הממוצע מתקשה להתמודד עם ידיעות מזעזעות ולכן הוא מתעלם ומדחיק אותן. המציאות הבטחונית כבר לא מרגשת אותו. הנפילות בעוטף עזה נראות כאילו נפלו במדינה אחרת, פצועה נאבקת על חייה לאחר שנפגעה מפיצוץ בלון גז. הידיעה עוברת ליד האוזן (או העין). אנחנו עדיין זוכרים משפחה שלמה שנמחקה בנסיבות דומות וסף הרחמים שלנו עלה, ה' ירחם.

גם הפרסום של דו"ח העוני עולה לכותרות ליום אחד, מקסימום ליומיים, לאחריו מתפרסמות הצהרות של פוליטיקאים שמחויבים לתקשורת יותר מאשר לנזקקים.
מדברים ונותנים עצות: שילכו לעבוד, הנתונים לא אמינים, כל הכסף הולך להתנחלויות, למושחתים למעלימים מס… והפאנצ' האחרון – לחרדים…

עמותת "חסדי יוסף" מחלקת השנה קמחא דפסחא לאלפי פיות רעבים מרביתם עניים ברמה קיצונית, כאלה שאין להם מה לאכול יש מהם הפוקדים את בית התבשיל של העמותה ומקבלים מידי יום ארוחה חמה ומזינה. לפחות פעם אחת ביום הם שבעים, ואל תספרו להם (ולעצמכם) שבמדינת ישראל אין היום אנשים שרעבים ללחם.
ב"חסדי יוסף" עוזרים להם כל השנה ומתגברים את התמיכה לקראת החגים ובעקר לקראת חג הפסח.

תשאלו, איפה המדינה?
תשאלו בקול רם כי המדינה לא שומעת אתכם.
המדינה יודעת שללא פעילות חסד של העמותות בפריסה ארצית, תדמית הרווחה שלה תקרוס ותתנפץ לקרקע המציאות ולכן היא "זורקת עצם" לארגוני חסד שמחלקים קמחא דפסחא. גם זה לא קורה אלא לאחר שהארגונים עומדים בדרישות המחמירות ובתנאי המבחן של משרד הרווחה והשרותים החברתים.

ברור לחלוטין ש"השתתפות המשרד… תבוצע אך ורק לאחר שהארגון ביצע בפועל פעולת חלוקה… והוכח כי עמד בכל התנאים".

נתוני העוני במדינת ישראל עמדו בשנה שחלפה על 1.8 מליון אזרחים עניים.
תמיכת משרד הרווחה בארגונים המחלקים "קמחא דפסחא" הוא בסך- 19,559,188 ₪ חשבון פשוט מלמד שמדינת כל נזקקיה תומכת בארגוני החסד בכ- 10 שקלים לשנה לרכישת מזון לעניים לכבוד החגים.

התקשורת מעדכנת אותנו שמדינת ישראל חווה התאוששת כלכלית שמשום מה לא מחלחלת לשכבות המצוקה הרעבות. בינתיים בחסדי יוסף מחלקים קמחא דפסחא לאלפי איש והכל מכספי תרומות שמגיעות מצבור שאמון על ערכים של חסד ונתינה, ולא נותן לאדישות ולניכור לעבור את סף ביתו.

התמונות המדהימות של כבישים חסומים באלפי טון של גזר, סלק, תפוחי אדמה, שמן, מצות, בשר וביצים מתנקזות לכרטיס מגנטי קטן.
השנה, הנתמך יכול באמצעות הכרטיס לרכוש את המצרכים לחג ללא בושה, ללא חשיפת נזקקותו לצבור.

כספי החסכון העצום משינוע סופר מרקט החלוקה המסורתי, נכנסים לתקציב התמיכה של עמותת חסדי יוסף, שמגייסת את מסורת הנתינה שלה לטובת כבוד האדם וחירותו לרכוש מצרכי חג על פי צרכיו והעדפותיו.
השנה תורמים לעניים ב:
1800-2000-27
www.chasdei.org

חסדי יוסף מצרכים קמחא דפסחא פסח יחצ (1)

חסדי יוסף מצרכים קמחא דפסחא פסח יחצ (2)

חסדי יוסף מצרכים קמחא דפסחא פסח יחצ (3)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.