'עסקן' 'מאכער' 'מערבב' יהודה משי זהב עושה סדר במונחים הפנים חרדים

יהודה משי זהב

התואר 'עסקן' נהפך לצערנו בשנים האחרונות לשם גנאי, תואר ל'מאכער' המערבב בין כולם למען האינטרסים האישיים והפרטיים שלו.

היכן הימים בהם 'עסקן' היה שם נרדף לעשייה לשם שמים, לאדם המסור בלב ובנפש למען הכלל והפרט בימים ובלילות, שלא נרתע מכלום כדי לעזור לזולת.

לכן מרנין הוא לגלות שישנם עדיין פה ושם 'עסקנים' מהזן של פעם, אחד מהם הינו דודי מילר אברך צעיר הנותן מענה לפניות הציבור בנושאים מוניציפליים בלשכה לפניות הציבור של "דגל התורה" בירושלים, 'עסקן' שכל כולו עשייה מסביב לשעון למען הזולת, נדיר בלהיטות ובמסירות לעזור ולסייע מכל הלב והנשמה. יש לו לדודי מילר את כל מה שהיינו מצפים מנציג ציבור: מוכשר, מאיר פנים לכל אדם, טלפון זמין ולא חסוי, אין מצב שמשאירים לו הודעה והוא לא חוזר, אינו פוחד משום משימה ומשום איש נושא בתפקיד כזה או אחר. אינו מבחין בין מפלגה, עדה וגזע. אם אינו מצליח להיכנס דרך הדלת הוא נכנס דרך החלון. לא איבד את ראשו, יודע שתפקידו הינו שליחות לייצג את הפרט והכלל אל מול המערכת ולא ההיפך. ומיותר לומר שהכל ללא שום תמורה, שגם זה אינו מובן מאליו בימינו.

אשרי המפלגה שאלו עסקניה, ואשרי התנועה שדודי הינו מפרי גידוליה.

אבל לא פלא הוא הדבר, הוא חונך בבית ספר הטוב ביותר לעסקונה אמיתית, דודי הינו בנו של הרב חיים מילר יו"ר התנועה למען ירושלים, זכור אך ורק לטוב מעת כששימש כחבר מועצת העיר ירושלים או כסגן ראש העיר, על חשבונו הפרטי החזיק לשכה לפניות הציבור, מימן מכיסו שכרם של עובדי הלשכה וכל זאת אך ורק כדי לשרת את הציבור הפרט ככלל. הלשכה המתה אדם, אנשים קשיי יום, אזרחים שהבירוקרטיה התעללה בהם, אשכנזים, ספרדים, חסידים, ליטאים, ממפלגה זו או אחרת, כמו גם אנשי העדה החרדית שבכלל מחרימים את הבחירות. כולם היו בטוחים שהלשכה היא חלק מהשירות שהעירייה נותנת לתושבי העיר.

אין ספק שדודי יגיע רחוק בהמשך דרכו, כי מי שעושה מהלב נכנס ללב. ועל זה אמר רבי חנינא בן דוסא: "כל שרוח הבריות נוחה הימנו, רוח המקום נוחה הימנו".

הדברים מקבלים משנה תוקף לקראת הבחירות לעיריות ההולכות וקרבות. דודי מילר בהחלט משמש דוגמא קלאסית לאלו שרוצים להיבחר כנבחרי ציבור, אלו הפרמטרים שאנו מצפים מכם ולא שתמכרו לנו אשליות והבטחות שווא שבסוף הקדנציה יתברר שעשיתם עלינו סיבוב.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל מילה אמיתית ויותר בחורזיק לענין נעים הליכות עדין נפש יהי רצון שהשם ישלם לו ולאשתו החשובה רק טוב

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. כל מילה נכונה אני ג"כ כאדם המזוהה עם העדה"ח נכנסתי אליו למשהו מסוים ועזר לי מכל הלב כאילו הוא עובד אצלי

    חצקל |
    הגב