"המלחמה שלנו סיכלה את גיוס הבנות"

הטענות הקשות מצד חוגי הקנאים על החורים הרבים בתקנות – הצליחו לחלחל גם לבתיהם של גדולי ישראל. אחד העסקנים: "גם הגר"ג אדלשטיין מתנגד"

סערת התקנות החדשות על חוק גיוס בנות שנחשפה כאן לראשונה ב"אקטאוליק", הצליחה מעבר למשוער. בעוד עיתונאים רבים מיהרו להטיל ספק ב"פייק נויז", הטענות הקשות מצד חוגי הקנאים על החורים הרבים בתקנות – הצליחו לחלחל גם לבתיהם של גדולי ישראל.

בעידן שאחרי מרן הרב שטיינמן, גדולי ישראל נזהרים להקל ראש, ואף חותרים לעבר "הפרומקייעט", כך גם היה בעניין התערבות משרד החינוך בתכני הלימודים בגנים. הבוקר "יתד נאמן" העלה באוב את הנושא שכבר פמפם "הפלס" במשך השנים האחרונות.

חברי הכנסת החרדים מיהדות התורה, מתרוצצים בבתי גדולי ישראל בנוסח התקנות שיובאו לאישור. "חברי הכנסת החרדים בהתחלה חשבו שמותר להעביר את התקנות", אומר לנו אחד מעסקני הגיוס. "רק אחרי שהקמנו קול צעקה רמה בתקשורת – הם נאלצו לשקול הכל מחדש. ואפילו ר' גרשון אדלשטיין כבר הביע חוסר שביעות רצון מהתקנות הקיימות. המלחמה שלנו שהוגדרה כ"פייק נויז" הצליחה מעבר למשוער".

"המצב כרגע הולך לכיוון רע", אמר סגן שר החינוך מאיר פרוש מיהדות התורה בריאיון לקול חי. "זה כבר לא הולך חלק והמצב הוא לא כבעבר. הצבא לא נותן את הפטור על תצהירים. אנחנו עוסקים בלהחזיר את המצב לקדמותו. בשונה מגיוס בנים, כל בת, אף שאינה שומרת תורה ומצוות, לא צריכה לשרת. גיוס נשים בדרך של חובה אינו טוב. בת שהולכת להתגייס זה הרבה יותר חמור מבחינה הלכתית. אם בנות לא יכולה לקבל פטור בגלל נוהל חדש בצה"ל – צריך לזעזע את אמות הסיפים".

יש לזכור, כי בעוד כלי התקשורת החרדיים היו עסוקים עם חוק המרכולים בשבת, שנועד להסדיר את נושא שמירת הסטטוס קוו בערים חילוניות, אנחנו כאן באקטואליק העלנו שובו שוב את עניין תקנות הגיוס – מה שהביא כנראה לסערה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.