"הועד הפך להיות זרוע המבצעת של הצבא – בכדי לעמוד ביעדי הגיוס"

בימים האחרונים הוגשה עתירה לבג"ץ בדרישה להביא לפירוק המונופול והשליטה של עמותת "ועד הישיבות", האחראית להסדר מעמדם של בני הישיבות. על דבר העתירה נחשף כאן לראשונה. עסקני הגיוס מסבירים

בימים האחרונים מתבשלת עתירה לבג"ץ בדרישה להביא לפירוק המונופול והשליטה של עמותת "ועד הישיבות", האחראית להסדר מעמדם של בני הישיבות. על דבר העתירה המתוכננת נחשף כאן כבר לפני כשנה על ידי עורך הדין נדב גדליהו.

אחד הפעילים בארגוני הגיוס מסביר בשיחה לאקטואליק על העתירה: "ועד הישיבות הפך להיות זרוע המבצעת של הצבא בכדי לעמוד ביעדי גזירת הגיוס. רוב המסובכים הם בחורים מישיבות חלשות ובעיקר ספרדיות, אך גם בחורים מישיבות מרכזיות שנתקלו בקושי בקבלת הדיחוי. ולכן אנחנו החלטנו להפסיק את המנהג הנלוז שכל בחור עובר דרך ועד הישיבות – בתקווה שבג"ץ יקבל את העתירה שלנו.

"ארגוני המאבק בגיוס בישלו עתירה לבג"צ שתגרום הרבה כאב ראש למיינסטרים החרדי: מדוע דחיית גיוס למי שתורתו אומנותו חייבת לעבור דרך ועד הישיבות?", כך צייץ אתמול יאיר שרקי.

העתירה המתגבשת בשל בדיקה משפטית של עורך דין נדב גדליהו, שנבר בסעיפי חוק הגיוס המתוקן, וגילה כי פעילות  עמותת 'ועד הישיבות' שמקבלת תקציבי עתק מהמדינה "אינה אפקטיבית".

עורך הדין נדב גדליהו, שמגיש את העתירה הסביר בראיון ל'קוקר' (אקטואליק כיום) לפני כשנה על העתירה ואמר כי עומד לעתור לבג"ץ כנגד  הסמכות הבלעדית שניתנה לועד הישיבות, ובעתירתו הוא יבקש את תשובת המדינה בדרישה לאפשר לכל ישיבה לבקש דיחוי מגיוס. "אנו סבורים שאין שום סמכות חוקית לאפשר את המונופול שניתנה בשעתו לועד הישיבות"

צפו בדברים של עו"ד גדליהו.

עורך הדין נדב גדליהו: "נגיש עתירה לבג"ץ לפרק את המונופול של ועד הישיבות". צפו

‎Posted by ‎אקטואליק – Actualic‎ on‎ יום שני 5 דצמבר 2016

 
 

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ראש ישיבת בריסק אמר להם כי "כולם היו צריכים לא להתייצב בלשכות הגיוס, להגות בתורה ולחכות למלך המשיח. אם כך היו נוהגים לא היה לנו עסק איתם".

  עריקים מקבוצת הצדיקים מ'הפלג הירושלמי' סבבו בימים האחרונים בין בתי רבנים ראשי ישיבות ואדמו"רים, לאחר שהשתחררו מהכלא, הם שמעו מהאדמו"ר מתולדות אהרן שליט"א הבחנה מעניינת ומקורית.

  תלמידי ישיבת פוניבז' שהשתחרר בימים האחרונים מכלא 6 שם ריצו תקופת מעצר בגין היותם עריקים מצה"ל שלא הסדירו את מעמדם, נכנסו לאחרונה למעונם של מרן ראש ישיבת בריסק הגאון הצדיק ר' דוד סולובייצ'יק שליט"א, ולאדמו"רים מתולדות אהרן ותולדות אברהם יצחק, ושמעו מהם דברי חיזוק וברכה.

  ראש ישיבת בריסק אמר להם כי "כולם היו צריכים לא להתייצב בלשכות הגיוס, להגות בתורה ולחכות למלך המשיח. אם כך היו נוהגים לא היה לנו עסק איתם".

  האדמו"ר מתולדות אהרון איחל לעריק שבזכות עמידתו האיתנה בכלא הצבאי ימשיך להתחזק הלאה בתורה ויראת שמים, והוסיף: "הם יכולים לנסות להפחיד אתכם מבחוץ, אבל בפועל אין להם שום כוח עליכם. אסור להתכבד בגבורה של השהייה בבית הכלא צריכים לשמור את זה לעולם הבא, אבל מצד שני אל תהיה שפל בעיניך כי עמדת בניסיון וזכית לקדש שם שמים".

  האדמו"ר שמע על מצב העריקים הנוספים שטרם נקבע לגבם גזר הדין ושיעמדו למשפט בימים הקרובים, ובירכם שיזכו לסיעתא דשמייא במשפטם בס"ד.

  "הסבל הזה שעברת יעמוד לך לזכות עד סוף כל החיים, ובזכות זה תזכה להצלחה בכל העניינים", בירך אותו בחמימות גם האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק אליו נכנס לאחר מכן.

  ראש ישיבת בריסק אמר להם כי "כולם היו צריכים לא להתייצב בלשכות הגיוס, להגות בתורה ולחכות למלך המשיח. |
  הגב
 2. פשוט שחורבן התורה על ידי "ועד הישיבות"אתמול התכנסו בבני ברק כמה מהרבנים ומחברי ועד שמד הישיבות, רבים הביעו פליאה מה ראו לפתע ולכינוס זה על מה נזעקו, אז היו כמה אינטרסנטים שדאגו לפרסם שכביכול בעקבות הגזירות החדשות וההחלטות הנוראות בדו"ח הועדה הבין משרדית, מתכנסים הרבנים החברים לדון ב"כובד ראש" איך להתמודד לנוכח ואל מול זאת אבל לא! ממש לא! לא מיניה ולא מקצתיה. הלא ההחלטות של הדו"ח הבין משרדי הם בנתיים המלצות ולא החלטות. 'יתד' עדיין לא חזר בו מהצעקה וההתייחסות החד פעמית שהחלטות והמלצות אלו אינם מקובלות על הח"כים החרדים והח"כים יפעלו - ביחד עם שר הביטחון יעלון שמאז כבר אינו בתפקיד - למנוע את ההמלצות. למרות שבאמת באמת זה הרי לא שייך כי אלו החלטות שדווחו לבג"ץ וזה מחייב משפטית, אבל בנתיים זה מה שמוכרים לציבור התמים. גם החרד"ק הרשע אבי בלום כפי שצפה במערכה בשבוע שעבר, מיהר לגונן שבזכות חכ"י יהדות התורה עדיים ההמלצות לא מוגשות. ועל כן לא כזה מהר יתכנסו לדון על אותם הבעיות חמורות שמנסים בנתיים לטייח. בנוסף לכך, הלא ברור לכל בר דעת כי אם יש נידון על מאבק ודרכי ההתנהלות כעת, את זה לא עושים בנידון אקראי ובפורום מצומצם של ועד שמד הישיבות אלא בישיבת מועצת. ובנוסף, הלא בסיומה של אותה ישיבה של ועד הישיבות לא חל שום שינוי בהתנהלות הפשרנית של הפלג הנורבוגי אל מול הצבא. אז נכון שהיה סעיף בהחלטות ועד הישיבות בה נאמר כי "ראשי הישיבות חברי הוועד הביעו את דעתם נוכח התקנות המתגבשות בימים אלו בתקנות הנוגעות להסדר דחיית גיוסם של בני הישיבות ועמדתם הברורה שהנוהל שהיה קיים עד עתה חייב. "להימשך ללא כל שינוי. אבל נו באמת. מי מתייחס לכמה מילים קרות ולא מחייבות שנכתבו על גבי דף אחד. אם לקריאה חמה והחלטה חריפה של כל מועצות גדולי ישראל ביחד לא התייחסו בשלטון וראו שהנייר אינו שווה לצור על פי צלוחיתו לקריאה זו – מישהו כן יתייחס? אז מה כן? למה להם כל זה? מה הם רצו בכינוס. לא יאומן, אבל זו המציאות לבצע חורבן כל מי שראה או שמע את החלטות ועד הישיבות צדו מיד עינוי את הנאמר מיד בסעיף שלאחר הדברים דלעיל, בסעיף ג' נכתב את מילות החורבן הבאות: חברי הוועד הביעו את דעתם בדבר החובה הנדרשת מכלל ראשי מוסדות התורה להפקיד הקפדה יתרה ובכל התוקף שלא לחתום על מתן דיחוי בשום פנים לאלו שאינם זכאים למעמד 'תורתו אומנותו', וכפי עמדתם. והוראתם הברורה של ראשי ונשיאי ועד הישיבות זצוק"ל ויבדלחט"א, והמיקל בזה הינו בגדר חב לאחריני באופן חמור ביותר זהו זה. זה הכל. בשביל מה הוסיפו את זה עכשיו? למי זה בוער? מה היה עד היום? התשובה היא – ועד "שמד" הישיבות ההולך לשתף פעולה עם המלצות הוועדה. בעוד בסעיף 2 הוא כותב שהם לא רוצים לראות שינוי, בסעיף 3 הם מתכננים את השינוי. ומהיום התופעה הנוראה שהייתה עד היום בהם ועד הישיבות שלח בחורים חלשים לצבא כשהוא ממאן לסדר להם מעמד בן ישיבה תחריף ותלך כל בחור שלא לומד 45 שעות שבועיות גם אם הוא לומד 44 שעות שבועיות כל אברך שאינו לומד 44 שעות שבועיות גם אם הוא לומד 33 שעות דינו אחת להמית ולהשלח!? לצבא השמד והזימה. יש הלא יעדים לא כן אז נכון. יש את כתב רשת הטלוויזיה חדשות 2 יאיר שרקי שבא מיד לעזרתם של ועד הישיבות שטען שזו החלטת מרן הרב שך וטוב עשו ועד הישיבות אחריו החרו החזיקו גם שאר אתרי האינטרנט המתועבים לטענתם ברוך ד'.

  חורבן התורה על ידי "ועד הישיבות" מזימה נחשפת. חורבן התורה על ידי ועד הישיבות מירושלם רח' מלאכי. לשם מה נתכנסו אתמול ועד הישיבות? כדי לשמור על עולם התורה או כדי לקבל גושפנקא רשמית למעשיהם הנלוזים עד עתה ולהחריף את חורבן עולם התורה ולעמוד ביעדים? אוי לנו שכך עלתה. בימינו. מעתה כל בחור הוא במטווח ברווזים לגחמותיהם של צבא ועד הישיבות. המזימה הנוראה.

  אתמול התכנסו בבני ברק כמה מהרבנים ומחברי ועד שמד הישיבות, רבים הביעו פליאה מה ראו לפתע ולכינוס זה על מה נזעקו, אז היו כמה אינטרסנטים שדאגו לפרסם שכביכול בעקבות הגזירות החדשות וההחלטות הנוראות בדו"ח הועדה הבין משרדית, מתכנסים הרבנים החברים לדון ב"כובד ראש" איך להתמודד לנוכח ואל מול זאת אבל לא! ממש לא! לא מיניה ולא מקצתיה. הלא ההחלטות של הדו"ח הבין משרדי הם בנתיים המלצות ולא החלטות. 'יתד' עדיין לא חזר בו מהצעקה וההתייחסות החד פעמית שהחלטות והמלצות אלו אינם מקובלות על הח"כים החרדים והח"כים יפעלו – ביחד עם שר הביטחון יעלון שמאז כבר אינו בתפקיד – למנוע את ההמלצות. למרות שבאמת באמת זה הרי לא שייך כי אלו החלטות שדווחו לבג"ץ וזה מחייב משפטית, אבל בנתיים זה מה שמוכרים לציבור התמים. גם החרד"ק הרשע אבי בלום כפי שצפה במערכה בשבוע שעבר, מיהר לגונן שבזכות חכ"י יהדות התורה עדיים ההמלצות לא מוגשות. ועל כן לא כזה מהר יתכנסו לדון על אותם הבעיות חמורות שמנסים בנתיים לטייח. בנוסף לכך, הלא ברור לכל בר דעת כי אם יש נידון על מאבק ודרכי ההתנהלות כעת, את זה לא עושים בנידון אקראי ובפורום מצומצם של ועד שמד הישיבות אלא בישיבת מועצת. ובנוסף, הלא בסיומה של אותה ישיבה של ועד הישיבות לא חל שום שינוי בהתנהלות הפשרנית של הפלג הנורבוגי אל מול הצבא. אז נכון שהיה סעיף בהחלטות ועד הישיבות בה נאמר כי "ראשי הישיבות חברי הוועד הביעו את דעתם נוכח התקנות המתגבשות בימים אלו בתקנות הנוגעות להסדר דחיית גיוסם של בני הישיבות ועמדתם הברורה שהנוהל שהיה קיים עד עתה חייב. "להימשך ללא כל שינוי.
  אבל נו באמת. מי מתייחס לכמה מילים קרות ולא מחייבות שנכתבו על גבי דף אחד. אם לקריאה חמה והחלטה חריפה של כל מועצות גדולי ישראל ביחד לא התייחסו בשלטון וראו שהנייר אינו שווה לצור על פי צלוחיתו לקריאה זו – מישהו כן יתייחס? אז מה כן? למה להם כל זה? מה הם רצו בכינוס. לא יאומן, אבל זו המציאות לבצע חורבן כל מי שראה או שמע את החלטות ועד הישיבות צדו מיד עינוי את הנאמר מיד בסעיף שלאחר הדברים דלעיל, בסעיף ג' נכתב את מילות החורבן הבאות: חברי הוועד הביעו את דעתם בדבר החובה הנדרשת מכלל ראשי מוסדות התורה להפקיד הקפדה יתרה ובכל התוקף שלא לחתום על מתן דיחוי בשום פנים לאלו שאינם זכאים למעמד 'תורתו אומנותו', וכפי עמדתם. והוראתם הברורה של ראשי ונשיאי ועד הישיבות זצוק"ל ויבדלחט"א, והמיקל בזה הינו בגדר חב לאחריני באופן חמור ביותר זהו זה. זה הכל. בשביל מה הוסיפו את זה עכשיו? למי זה בוער? מה היה עד היום?
  התשובה היא – ועד "שמד" הישיבות ההולך לשתף פעולה עם המלצות הוועדה. בעוד בסעיף 2 הוא כותב שהם לא רוצים לראות שינוי, בסעיף 3 הם מתכננים את השינוי. ומהיום התופעה הנוראה שהייתה עד היום בהם ועד הישיבות שלח בחורים חלשים לצבא כשהוא ממאן לסדר להם מעמד בן ישיבה תחריף ותלך כל בחור שלא לומד 45 שעות שבועיות גם אם הוא לומד 44 שעות שבועיות כל אברך שאינו לומד 44 שעות שבועיות גם אם הוא לומד 33 שעות דינו אחת להמית ולהשלח!? לצבא השמד והזימה. יש הלא יעדים לא כן אז נכון. יש את כתב רשת הטלוויזיה חדשות 2 יאיר שרקי שבא מיד לעזרתם של ועד הישיבות שטען שזו החלטת מרן הרב שך וטוב עשו ועד הישיבות אחריו החרו החזיקו גם שאר אתרי האינטרנט המתועבים לטענתם ברוך ד'.
  ועד "שמד" הישיבות ממשיך את הוראות מרן הרב שך זי"א שכבר הורה בעבר לפני 40 שנה, במכתבו המפורסם מאז, שלא לתת דיחוי מועד הישיבות למי שאינו לומד
  ממש ועד הישיבות התכנס רק כדי להחליט להמשיך להתנהל כפי שהורה מרן הרב שך? מה אתם מטומטמים? בשביל זה מכנסים את ועד הישיבות? כדי להמשיך להתנהל כמו שמרן הרב שך כבר הנחה?? כאילו שעד היום זה לא היה כך? עד היום גם לא התנהלו כהוראת גדולי הדורות בדור עבר וכאן במערכה חושף את כל האמת:
  מדובר בחורבן על גבי חורבן ועד הישיבות רוצה יד משוחררת וצ'ק פתוח לפעול, כדי להוריד את מעמד בן ישיבה מבחורים חלשים ולשלוח אותם לצבא לעמוד ביעדים ולמלאותם כפי שהוא עושה עד היום בצרוה קצת מצומצמת יותר, הלא אין ספור סיפורים שמענו ושומעים עדיין כל העת וכבר הובא כאן בקו עדויות רבות על כך בעבר ובהווה, שועד שמד הישיבות של היום, עושה הכל על מנת להגביר את היעדים לצבא השמד אליו כידוע נכנסים כחרדים ויוצאים כחילונים גמורים. כפי שמגדירים זאת רבים – זה לא שוועד הישיבות משתף פעולה עם הצבא, אלא הצבא משתף פעולה עם ועד הישיבות.
  כידוע לכל מבקשי האמת, בחורים רבים ובעיקר חלשים, שלדאבון לב נכנסים ללוע הארי ומתייצבים בלשכת הגיוס, רואים שמקום זה הוא בעצם כבקרת רועה עדרו מעביר צאנו תחת שבטו, שם מחליטים בחור זה חלש אז נעשה לו בעיות עם הדיחוי והוא ילך לצבא, וועד הישיבות משתף פעולה ואינו מסדר את הדיחוי, וכך מאות בחורים מוצאים את עצמם – ב צ ב א!! של -ש מ ד- ו-זימה… מתחלנים. בחורים חלשים רבים נופלים ואין כלל פלא שהיעדים עולים כל העת בצורה חדה אבל היעדים עוד יותר גוברים, וצריכים עוד יותר בחורים, אז מה עושים. חייבים הרי לעמוד ביעדים, אחרת יהיה מאבק כללי של עולם התורה נגד הגיוס. ולא ייתכן לעבור על עשרת הדברות החדש שנתקבל בנורווגיה בהם נאמר שאסור למחות ולהפגין ולהילחם עם גזירת הגיוס, ויש לזה אפילו מסורות מהמזרחי שלא נלחמו עם גזירת גיוס בנות ושרות לאומי בטענה שאין זה טוב להלחם ואפשר הכל לעשות בשקט, ואכן בס"ד ובחסדי שמיים מרובים נשא פעולתם פרי ודרכם צלחה, והדור הצעיר של המזרחי פרק עול לגמרי!!!! וכאן מצאו בוועד הישיבות את הפתרון הפשוט. וכך ולשם כך ומי שחושב אחרת אז הוא טיפש או רשע, הוחלט אתמול את אותה ההחלטה המחלחלת הבאה.
  מי שאינו תורתו אמונתו – היינו 44 שעות שבועיות, אין לתת לו דיחוי. גאוני. עכשיו כל בחורי הישיבות שמשתפים פעולה ומתייצבים בבקו"ם, הם ברווזים במטווח. נו, מה הבעיה להמציא על בחור שהוא לא בדיוק לומד 44 שעת שבועיות?? חסר בחורים שפעם בשבוע לא נמצאים בסדר שני? אז זהו זה. בחור שנמצא שני סדרים בישיבה אבל לא מגיע 44 בדיוק אלא רק ב44:04 בבוקר ולומד עד 24:02 ואחה"צ מ24:0 עד 24:0 ,אין תורתו אמונתו? ומבחינת ועד הישיבות ניתן להשליכו לכלבים ולשלוח אתו לצבא. היש לך חורבן גדול מזה מה שהרבה יותר הזוי כאן, זה שמצד אחד הם דואגים לומר לכולם שהחלטות של הועדה הבין משרדית זה סתם וזה יידחה על החכים החרדים לשעבר, וגם ועד הישיבות כאילו מקדיש סעיף שהוא מבקש להשאיר את המצב קיים, ומצד שני הלא כל מה שזה בא. עכשיו זה רק בגלל ההחלטות החדשות של הועדה הבין משרדית ועכשיו ישאל השואל, אבל זה היה הוראתו של מרן הרב שך. אוי הדיוט טיפש. באמת הייתה כוונת מרן הרב שך שאותו בחור יילך ר"ל לצבא?? השתגעת? בזמן מרן הרב שך זה לא היה הנדון בכלל כמה חרדים היו אז בצבא? יחידים ממש אם בכלל זה ממש לא היה הנדון. הנידון בכלל לא היה צבא או לא צבא. אלא שהיו בחורים שלא למדו וסתם נרשמו, וגרמו בכך בעיות לכלל הישיבה, עליהם אמר מרן זי"ע שאותם ידאגו לעצמם ואין על כל עולם התורה לסכן את עצמם בשביל אותם שלא לומדים. אבל היום? היום זה הפוך לגמרי יש בחורים שהצבא רוצה לקחת אותם יש הלא יעדים בא ועד שמד הישיבות ושולח אותם לצבא על ידי?? שדואג להם שלא יקבלו דיחויים למרות שהם לומדים בישיבה. האין זה חורבן של ממש ושיהיה ברור, זה כל המטרה בהחלטות הללו.

  [קיצור דרך לשלשים קונטרסים ]גם
  הצוות הבין משרדי – הדו"ח הסודי על קידום עמידה ביעדי גיוס ועוד
  https://drive.google.com/folderview?id=0B3rHuezYij77ZTdkZUs5c2k0VEU&usp=sharing

  חורבן התורה על ידי "ועד הישיבות" כידוע לכל מבקשי האמת, |
  הגב
  • המשך.............................. כנסו דחוף

   הנה המשך:חורבן התורה על ידי "ועד הישיבות" מזימה נחשפת. חורבן התורה על ידי ועד הישיבות מירושלם רח' מלאכי. האין זה חורבן של ממש ושיהיה ברור, זה כל המטרה בהחלטות הללו.

   בא כעת ועד הישיבות שגם ככה עשה ועושה בשנתיים האחרונות המון בעיות לבחורים חלשים במטרה לשבץ אותם ביעדים, וכעת לכתחילה מקבל גושפנקא והיתר לעשות בעיות לבחורים שיושבים ולומדים בישיבה ותורתם אמונתם, בטענה שהם לא ממש תורתם אמונתם והם חסרים סדר אחד או שניים. הם תמיד יוכלו עוד לטעון לכל מי שינזף בהם, שהם עושים מצווה, הם עוד יצאו צדיקים מזה כי הם דואגים לעולם התורה ואותו אחד הוא לא ממש. ממש תורתו אמונתו. כן הוא לומד, יותר מקצת אבל לא מספיק שעות. חורבן היהדות.

   [קיצור דרך לשלשים קונטרסים ]גם
   הצוות הבין משרדי – הדו"ח הסודי על קידום עמידה ביעדי גיוס ועוד
   https://drive.google.com/folderview?id=0B3rHuezYij77ZTdkZUs5c2k0VEU&usp=sharing

   המשך על וועד הישיבות |
   הגב
 3. צה"ל כבר לא צריכים בכלל את בחורים חרדיים יש להם מספיק בשר מהחילונים. אבל יש "להם" מטרה אחת ויחידה: להוציא את ציבור החרדי מהקופסה הנקרא "חרדים" הם בטח לא יכולים במכה אחד לאכוף על כל החרדים, אז פשוט מאוד לוקחים את החלשים ואח"כ כשזה כבר דבר פשוט וח"ו יתרגלו שגם חרדים משרתים, אז נקח את הלומדי תורה לידיים ואז זה יהיה "להם" כבר הרבה יותר קל השם ירחם עלינו במהרה.

  המטרה של המגייסים- {{היינו כולל וועד הישיבות}} לסגור את הישיבות ואת הכוללים. זה בעיה ונגד רצון הקב"ה, הם רק צריכים את כולנו לצבא כדי לעשות מכל ציבור החרדי חילונים לגמרי רח"ל . וכולם מבינים שרוב הציבור של החרדים כבר הולכים לאורם של מנהיגי וגדולי ישראל האוחזים שצריך כבר מזמן להלחם עם הצבא באופן סופי, עד שיסירו את טלפיהם מבחורי ישראל מכל הסוגים והמגזרים.

  כהיום כבר לא צריכים בכלל את בחורים חרדים יש להם מספיק בשר מהחילונים. אבל יש "להם" מטרה אחת ויחידה: להוציא את ציבור החרדי מהקופסה הנקרא "חרדים" הם בטח לא יכולים במכה אחד לאכוף על כל החרדים, אז פשוט הם לוקחים את החלשים ואח"כ כשזה דבר פשוט וח"ו יתרגלו שחרדים משרתים, אז נקח את הלומדי תורה לידים ואז זה יהיה להם כבר הרבה יותר קל ה"י עלינו במהרה. בקיצור הם רוצים את כולנו, לשמד לשמד שמד שמד שמד שמד ממש וכו'
  וכידע שיש לנו עצה אחת… והיינו שבעזרת השם כולנו -כל החרדים כולו -ללא יוצא מן הכלל, לא ישתפו פעולה כלל עם וועד הישיבות שהם חלק מהציונים הארורים ואז לא יהיה להם שום ברירה רק להתקפל, וכידוע לכולנו כי יהדות החרדית יש להם כח עצום. אנו להם כקוץ בגרון הם לא יודעים איך להתפטר מאיתנו ואם נכניס את החרדים למלכודת זה הפתרון היחיד שלנו. ובפרט כיום שהחבל מתהדקת עוד ועוד על הצבור החרדי ע"י נציגי ורצחי וועד הישיבות ימ"ח..

  לבטל מיד "חידוש גזירת הגיוס"... אני מתחנן לקב"ה לפני שיהיה מאוחר מדי ח"ו. |
  הגב
 4. הלוואי ויצליחו

  הגיע הזמן לסיים את המונופול של ועד הישיבות שמועל בתפקידו ההיסטורי ונעשה היום כקבלן גיוס חרדים חלשים ומסובכים לצבא השמד.

  אלכסנדר וינשטוק |
  הגב