עסקני סטאמר רוצים להיפגש עם ליברמן: "ההצעה שלו מצויינת"

פרסום ראשון: עסקני 'הצלה לאחים' מתכננים להיפגש עם שר הביטחון ליברמן ולהביע תמיכה בהצעה שהעלה לגייס את כל החרדים לצבא. "ההצעה שלו מצוינת"

תמיכה מפתיעה: העסקנים הנאבקים בעניין גזירת הגיוס מיישרים קו עם שר הביטחון אביגדור ליברמן שהציע לגייס את כל החרדים לצבא.

עסקני 'הצלה לאחים' מתכננים להיפגש עם שר הביטחון ליברמן ולהביע תמיכה בהצעה שהעלה לגייס את כל החרדים לצבא. על פי ההצעה מי שיסרב להתגייס – יקבל רישום פלילי, וכן תישלל תקצוב עבורו מהמדינה. "זו הצעה מצוינת", אומר ל'אקטואליק' אחד מעסקני 'הצלה לאחים' "אנחנו לא רוצים תקציבים מהמדינה, ראשי הישיבות יקבלו מספיק כסף בגיוס כספים בחו"ל, וכך המדינה תפסיק לרדוף אחרי בחורים בלילות".

עוד הוא מוסיף:  "כי ההצעה של ליברמן תביא לכך שעולם התורה לא יזדקק לחסדי בג"ץ – אחת ולתמיד צריך לקבל את הפשרה שלו".

"אנחנו מבינים שהח"כים לא יקבלו את ההצעה של ליברמן", מבינים ב'הצלה לאחים', ועוקצים את הח"כים החרדים "מתברר שזה לא גזירת גיוס – אלא גזירת גיוס כספים".

עסקני הצלה לאחים יפנו בימים הקרובים לשר הביטחון ליברמן בבקשה להיפגש איתו בכדי להביע את תמיכתם בהצעתו. בעבר הם ניסו להיפגש איתו אך נענו בשלילה בטענה שהם פועלים כנגד חיילים חרדים.

השבוע קרא ליברמן לכל הצעירים במדינה להתגייס לצה"ל. ״כל צעיר שמגיע לגיל 18 חייב לשרת. כולם צריכים להתגייס״ , אמר במהלך כנס מפלגתי.

בטקס הרמת כוסית של מפלגת 'ישראל ביתנו' התייחס יו"ר המפלגה לסערת ביטול חוק הגיוס ואמר: "אני חושב שהמדינה היום חייבת להשכיל אם היא רוצה לשמור על שותפות גורל וערכים משותפים לדבר על החוסן הלאומי. השירות המשותך הזה הוא חובה, אגב אני חושב שבמדיה רבה זה פספוס שלנו.

אני מצפה מכל אזרחי מדינת ישראל להזדהות עם המדינה" ,אמר שר הביטחון: "התפיסה שלנו היא אחרת – לא נלחמים לא נגד חרדים ולא בעד אלו ולא נגד בית משפט העליון, אנחנו משתדלים לגשת לבעיה על פי הקריטריון הכי חשוב בחיים – השכל הישר".

 

 

ליברמן הוסיף עוד: "אני חושב שמה שאנחנו ראינו בשנים האחרונות לא רק במקרה של אותה פסיקה של חוק טל או גיוס חרדים גם בנושאים אחרים הדברים הם דברים לא סבירים אני חושב שאנחנו צריכים לבחון מחדש את כל חוקי היסוד כולל חוק השפיטה כובד האדם וחירותו וחופש העיסוק כי מגיעים לאבסורדים לא סבירים. קראתי שבג"צ ביטל את פסילת התושבות של ארבעה חברי חמאס שנבחרו לפרלמנט הפלסטיני. אנחנו משלמים להם ביטוח לאומי ודמי אבטלה ודמי הברכה ודמי לידה ודמי אבטלה ולא צריך להיות משפטן צריך פשוט שכל ישר. הדבר הבסיסי הוא תוצאה של מאזנים לא נכונים בים מרכיבי החברה הישראלית מהבחינה הזו בית המשפט העליון נכנס לתחומים שלא לו. גם בביטחון וגם בתחומים אחרים.

 

ליברמן התייחס לביטול החוק ועל השתלטות בגץ על תחום השיפוט." צריך לבחון מחדש את כל אותה תשתית שאפשרה לבית המשפט העליון להכנס לתחומים", הוא הציע,  "גיוס לכולם – חרדים מוסלמים נוצרים. כל צעיר בגיל 18 יצא לשירות צבאי או לאומי. זו התפיסה שלנו מימים ימינה ומעולם לא שינינו אותה. זה המבחן האמיתי ושאף אחד לא ידבר שאי אפשר לצפות מערבים שישרתו בצהל או בשירות לאומי- אפשר ועוד איך אפשר ואנחנו נדרוש את זה. מיד אחרי החגים הנושא הזה יכנס להילוך גבוה ונלחם על העמדה שלנו" הוא הבטיח.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר בתגובה על הסרטון בו נראה שוטר מג"ב בשם בנו ניב משליך מפגין על הרצפה: "שמירה על הסדר במרחב הציבורי חשובה ונחוצה. אך בין זה לבין אלימות ברוטלית על אדם שעל פי הסרטון נראה שלא עשה כלום, שערוריה של ממש. אני קורא למח"ש לפתוח בחקירה ומצפה מהשר לביטחון פנים גלעד ארדן שיגנה התנהגות שכזו"

    ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר בתגובה על הסרטון בו נראה שוטר מג"ב בשם בנו ניב משליך מפגין על הרצפה: "שמירה על הסדר במרחב הציבורי חשובה ונחוצה. אך בין זה לבין אלימות ברוטלית על אדם שעל פי הסרטון נראה שלא עשה כלום, שערוריה של ממש. אני קורא למח"ש לפתוח בחקירה ומצפה מהשר לביטחון פנים גלעד ארדן שיגנה התנהגות שכזו"

    תודה |
    הגב