עסקת הנשק בין סוריה לרוסיה כבר יצאה לדרך? אותרו שלוש ספינות נשק רוסיות ליד סוריה

האם יכול להיות שעסקת הנשק המדאיגה בין רוסיה לסוריה כבר יצאה לדרך? גורם בכיר במשרד ההגנה של ארצות הברית אמר הלילה (חמישי) לרשת CNN, כי סוכנויות המודיעין האמריקניות איתרו שלוש ספינות נשק רוסיות במי הים התיכון, שככל הנראה אמורות להעביר אספקה לסוריה. על פי הדיווח, ייתכן כי מדובר ברכיבים של מערכת הטילים המתקדמת S-300, שהעברתה לידי אסד העסיקה בשבועות האחרונים את ישראל והמערב.

הבכיר בפנטגון טען כי המודיעין האמריקני איתר את הספינות ועוקב אחר תנועותיהן באמצעות לווינים. הוא סירב למסור פרטים נוספים בנושא, אולם בדיווח צוין כי ככל הנראה נמצאים על הספינה רכיבים שונים של מערכת ההגנה האווירית המתקדמת.
בימים האחרונים נפוצו גרסאות סותרות בנוגע לעתיד העסקה שסוכמה בין מוסקבה לדמשק. רק השבוע הבהיר נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, כי רוסיה עדיין לא העבירה את המערכת לצבא הסורי, ואמר כי "העסקה נחתה אך עדיין לא בוצעה". אסד, בניגוד אליו, טען כי העסקה כבר יצאה אל הפועל.

בתוך רוסיה היו גורמים שטענו כי העסקה לא תתבצע במהלך 2013, אולם גורם ישראלי בכיר התייחס לנושא בשיחה עם ה"ניו יורק טיימס" ואמר כי ייתכן שחלקים מהמערכת אכן נמצאים כבר בידי המשטר הסורי. עם זאת, בישראל הדגישו כי יידרשו זמן רב וכמה משלוחים כדי להפוך את המערכת למבצעית.

גורמים במוסקבה התייחסו בעבר לסוגיה הרגישה והבהירו כי רוסיה מודעת היטב לאפשרות של פעולה ישראלית למניעת המשלוח. לדבריהם, במוסקבה מעריכים שלצה"ל יש היכולת להשמיד הסוללות, שבישראל אומרים כי עלולות להקשות על פעילות עתידית של חיל האוויר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אם לא השם השמור עיר שווא שקד שומר במידה והא-ל לא השמור את הרי ישראל אז אנחנו בסכנה גדולה כי אז היצר הרע מלאך המוות תופס את המקום בשביל לפגוע ולהמית ואם נתחזק ונקבל קבלות דהיינו מצוות השם השמור ויעזור לנו בכל נושא ותחום בחיים אני תפילה שהא-ל ירחם עלינו ומגודל רחמיו ניזכה למצוות ולהשמר מכל פגע רע ומכל מקרה מוות אמן יהי רצון ממקור רצון הטוב והחיים שהתבטלו מעלינו כל הדינים הקשים והרעים מקרבנו ומסביבנו ולא נמות כי נחייה ונספר מעשה הא-ל וגם למוות לא נתננו אמן כן יהי רצון טוב מלפני הא-ל

    ירון |
    הגב