הרב ברלנד הודה והורשע במעשים חמורים

במסגרת עסקת טיעון שנרקחה בין הפרקליטות לבני משפחתו של הרב אליעזר ברלנד יודה הרב במיוחס לו וירצה 18 חודשים בכלא כולל החודשים שכבר ריצה במהלך שהותו בישראל { עסקת טיעון }

עסקת טיעון: 18 חודשי מאסר נגזרו על הרב אליעזר ברלנד וזאת במסגרת עסקת טיעון בין הרב לבין הפרקליטות.

הפרקליטות  הגיעה  בצהרים להסדר טיעון עם הרב ברלנד. הוא הודה בשני מקרים של מעשים מגונים.

עם הגשת הסדר טיעון לבית משפט השלום בירושלים, הורשע הרב אליעזר ברלנד על פי הודאתו בעבירות של מעשה מגונה שתי עבירות, ותקיפה כמפורט בכתב האישום המתוקן.

עוד על פי ההסדר, מתוך גזר הדין תנוקה תקופת המעצר שריצה, כמו כן ישלם ראש ישיבת שובו בנים פיצויים לשתי המתלוננות.

מתוך 18 חודשים יקוזזו מספר החודשים שכבר ריצה בכלא.

על רקע עסקת הטיעון שסגרו בני משפחתו של הרב ברלנד עם הפרקליטות, עו"ד שרה מרקוביץ, פרקליטת הנפגעות בפרשת הרב אליעזר ברלנד, קוראת לפרקליטות לדחות את ההצעה של עורך דינו של הרב ברלנד, "פנו אלי מהפרקליטות והודיעו לי שעורך הדין של הרב ברלנד מעוניין להגיע להסדר טיעון. אנחנו מתנגדים להסדר שיוציא מכתב האישום אלמנטים  קשים ויסתיים בכתב אישום מתוקן ומרוכך שעל פיו יצא הרב ברלנד מהכלא עוד לפני פסח", סיפרה מרקוביץ' בשיחה עם ערוץ 7.

לדברי מרקוביץ, "החסידים בוודאי יכתירו אותו כמנצח והמתלוננות שכבר קיבלו איומים יהפכו לאויבות הצדיק".

לטענתה, הסכם הטיעון עם הרב ברלנד כמוהו כסיכול ממוקד למתלוננות, "הלקוחות שלי סובלים איומים כבר זמן רב, ועכשיו עוד יגידו להם שזו הייתה עלילת שווא, אומרים להן 'חכו מה נעשה לכן כשהרב יצא'. זה כאילו לירוק למתלוננות בפרצוף. איזה מתלוננות חרדיות יגיעו בפעם הבאה להתלונן אם ככה זה ייגמר?

לטענתה, הרב ברלנד לא נמלט לחינם, "הצדיק עבר יבשות וימים נמלט ממקום למקום מאימת הדין. נשים תפסו אומץ והתלוננו אני חושבת שהסדר טיעון יהיה קו פרשת מים. האבסורד הוא שלנאשם יש חמישה פרקליטים והמתלוננות לא יכולות לשכור אפילו פרקליט אחד, כי המדינה מנהלת את כתב האישום מול הרב ברלנד. לכן חייבים לנהל את המשפט הזה ולנצח, לנשים מגיע שהצדק יצא לאור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.