עסקת ענק: פייסבוק רוכשת את ווטסאפ ב- 16 מיליארד דולר

אפליקציית המובייל היקרה בהיסטוריה: פייסבוק רוכשת את וואטסאפ תמורת 16 מיליארד דולר

המניה נפלה כ-2.5% במסחר המאוחר בוול סטריט ■ יותר מ-450 מיליון אנשים משתמשים בוואטסאפ ומדי יום מצטרפים עוד מיליון משתמשים ■ מארק צוקרברג: "וואטסאפ בדרך לחבר בין מיליארד אנשים".

עסקת ענק בעולם המובייל: חברת פייסבוק רוכשת את וואטסאפ (WhatsApp) תמורת 16 מיליארד דולר במניות ובמזומן. מניית פייסבוק נפלה כ-2.5% במסחר המאוחר בוול סטריט לאחר הדיווח על העסקה.

פייסבוק תשלם 4 מיליארד דולר במזומן ו-12 מיליארד דולר במניות. העסקה תכלול בנוסף תשלום במניות רדומות בסך של 3 מיליארד דולר למייסדי וואטסאפ ולעובדי החברה, על פני 4 שנים. אם פייסבוק תבטל את העסקה היא תשלם מיליארד דולר במזומן ועוד מיליארד דולר במניות.

יותר מ-450 מיליון אנשים משתמשים בוואטסאפ ומדי יום מצטרפים עוד מיליון משתמשים. האפליקציה ניתנת להורדה בחינם אך המשתמשים משלמים 99 סנט פעם בשנה. יאן קום, מייסד וואטסאפ, מסר למשתמשי האפליקציה: "הנה מה שהולך להשתנות עבורכם: כלום".

קום ייסד את וואטסאפ יחד עם בריאן אקטון לפני 4 שנים. שניהם עבדו בעבר כמהנדסים ביאהו. החברה גייסה רק 8 מיליון דולר מקרן ההון סיכון סקויה. ביוני 2012 אקטון וקום אמרו לתקשורת בארה"ב שהחברה מעסיקה רק 30 עובדים והיא מבצעת את עבודות הפיתוח ברוסיה, שם כוח האדם זול יותר.

וואטסאפ מתחרה בחברת סנאפצ'ט (Snapchat), אשר סירבה להצעת רכש מפייסבוק בסך של 3 מיליארד דולר בשנה שעברה. אפליקציית המסרים המיידיים מאפשרת שליחת הודעות SMS בחינם ברשת וכמו כן שליחת סרטים ותמונות.
"וואטסאפ בדרך לחבר בין מיליארד אנשים", מסר מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, בהודעה לתקשורת. "השירות שיגיע לאבן הדרך הזו הוא בעל ערך רב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.