עפולה ספדה תמרורים לרב הקהילה (תמונות)

ככלות השבעה להרב הגאון רבי משה יהודה ביגל זצ"ל, רבה של הקהילה החרדית בעפולה התקיים הספד מר בהיכל "הישיבה הגדולה עפולה", שהרב ביגל עמד לימינה והתמסר לביסוסה.

ככלות השבעה להרב הגאון רבי משה יהודה ביגל זצ"ל, רבה של הקהילה החרדית בעפולה התקיים הספד מר בהיכל "הישיבה הגדולה עפולה", שהרב ביגל עמד לימינה והתמסר לביסוסה.
העצרת התקיימה בהשתתפות הגאון הצדיק רבי שמעון גלאי שליט"א רבני העיר רבני ותלמידי הישיבה ורבים מבני הקהילה.
ההספד נפתח בתפילה ובחיזוק לבני הקהילה והישיבה שנשארו שבורים וכאובים בהילקח מהם רבם האהוב והנערץ,
לאחמ"כ פתח בדברי הספד בבכי ובזעקה הגאון הצדיק רבי שמעון גלאי שליט"א כמו"כ הספידוהו הגאונים המרא דאתרא רבי נתן רוטשילד
גיסו ראש הישיבה רבי רפאל בלום המשגיח רבי בנימין ברויאר חבירו וידידו הרה"ג רבי אברבם אלבז ובנו הבה"ח אלחנן שליט"א.
 כל הסופדים עמדו על גדלותו של הרב זצ"ל שהיה אדם גדול במעשיו ובתורתו, על שקדנותו ועמילותו בתורה כאשר היה לומד כשתיים עשרה שעות ביממה,
ומאידך צנוע ומיוחד בפשטותו עזר וסייע לכל אחד מבני הקהילה כבניו, בלא שום כבוד והתנשאות,
 כמו"כ עמדו על הגזירה הקשה שניחתה על הקהילה על הציבור והצורך של כל אחד ואחד להתתחזק ולקחת ממעשיו של הנפטר ולהמשיך את דרכו.

צילום דובי קורן

 ביגל 11 ביגל 9 ביגל 6 ביגל 4 ביגל 3 ביגל 1

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שלום רב אחותי היקרות, מה שמציק לעם ישראל בחצאיות קצרות, בבגדים צרים, וכו’ זה ממש לא טפשי וזה קשה מאוד אפי’ לכל בת ישראל ולכל אשה בעולם, היום שאני נשואה ואחרי שהבנתי מה זה “ראש של גבר ” החלטתי בלי נדר להאריך (ולא ללבוש את המגף הזו..) את כל החצאיות הקצרות, וזה באמת ממש קשה לי. אבל אנו משתדלות לעשות את זה לכבוד ד´יתברך שמו, שהוא יותר חשוב מכל השאר, והוא יתן לנו כוח להחזיק מעמד ורק בבריאות.

  לא ניצחתי ביום אחד, אלא היו לי עליות וירידות, ואיני יכולה לספור כמה פעמים נפלתי. אך קמתי. לא התייאשתי ואחרי מאבק ארוך ועיקש, ניצחתי. אני גאה בזה גאווה טהורה. אם תצליחו בבת אחת אשריכן, אני רק מספרת מה היה אצלי. אולי אני עוד בקבוצת סיכון ועלי להיזהר, אבל אני חושבת שבס”ד יצאתי מזה, ואני ממשפחה ירושלמית.

  הגיעה השעה שנשתחרר מהפריצות הטמאה והבזויה של רוב נשות החרידים, ואז נקרב קץ גאולתנו. נשוב אל הצניעות ונתבונן כי אנחנו עם אחד בארץ נבדלים לד' לקדושה ולטהרה כמו שכתוב (ויקרא כ׳) והייתם לי קדושים כי קדוש אני ד׳ ואבדיל אתכם מן העמים להיות לי. למה רואים שיש צוארון פתוח, גזרה צמודה וכו'??למה אין מישהו שמעצב בגדים צנועים נטו?!נמאס כבר מחולצות הבסיס המחניקות.

  דרך אגב, גם לא לחבוש פאה מעוצבת ויפה, אלא מטפחת -חתיכת בד שחור וזה קשה מאוד. אבל אם לא רוצים להיות צבועים, ואם כבר שומרים אז עד הסוף (כי כך 100% נזכה לראות המשיח) כי גם ככה מוותרים ולא נהנים מהעולם הזה אז לפחות נשתדל לדאוג על העולם הבא ולפום צערא אגרא. יישר כוחך!

  אחותי היקרה, על גופך תשמרי! כך את עצמך תכבדי! את בת מלך! נסיכה! את יהלום יקר! את מלכה של העולם! יהלום שומרים בפנים ולא בחוץ. מאוד נחוץ לזכור שגם בתולה צריכה זהירות יתירה בצניעות, עי’ מס’ תענית (כד.) רבי יוסי דמן יוקרת.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב