קצין חינוך ראשי בצה"ל פושט טלפיו: רוצים חיילות ולא חרדים בצבא

קצין החינוך והנוער הראשי בצה"ל, תת-אלוף אלי שרמייסטר, אמר כי גיוס החרדים לצבא יגרום לשינוי באופי הצבא ובשוויון לנשים: "צריכות לשרת גם בנח"ל החרדי"

כנראה שלא משנה מה החרדים יעשו זה לא יהיה טוב. מצד אחד תובעים מאתנו להתגייס ומהצד השני לא ממש רוצים אותנו שם. קצין החינוך והנוער הראשי בצה"ל, תת-אלוף אלי שרמייסטר, אמר כי "צריך לשמור על הדמוקרטיה ולהבטיח שנשים יוכלו לשרת בכל מקום בצבא, גם בנח"ל החרדי". כך פורסם היום (חמישי) בעיתון "ידיעות אחרונות".

שרמייסטר מזהיר שגיוס חרדים עלול לפגוע בשוויון הזדמנויות כלפי נשים המשרתות בצבא. הדברים נאמרו אתמול, בכנס שעסק בשוויון בנטל. לטענת שרמייסטר ״אם יתגייסו יותר חרדים, נעמוד למבחן עמוק יותר מאשר היום. המחלוקות והמתחים בחברה הישראלית באים לידי ביטוי גם בצה״ל, מדובר בשמירה על הדמוקרטיה הישראלית ובשמירה מכל משמר של מה שהצבא השיג בשנים האחרונות – שוויון הזדמנויות לנשים בצה״ל. שנשים יכולות לשרת בכל מקום. זה נגזר באופן ישיר מערכי יסוד כבוד האדם. יש צבאות שאצלם זה לא ככה, וגם אצלנו עד בג״ץ אליס מילר (שנאבקה לשיבוץ נשים בקורס טיס) זה לא היה ככה".

שרמייסטר תהה "האם נפגע בזה כי יש אוכלוסיות אחרות שמשרתות? זה אתגר משמעותי לקלוט אוכלוסיות שתפיסת עולמן אחרת ושהמרחב הקולקטיבי הצבאי יישאר באותם מאפיינים. אנחנו לא מתפשרים״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.