עצומה לשר החינוך: דחה את חופשת ל"ג בעומר ליום שני מחשש לחילול שבת המוני

חלק מההכנות וההדלקות עשויות להתחיל עוד טרם יציאת השבת והדבר עשוי להביא לחילול שבת המוני{יהדות}

על רקע חשש מחילול שבת המוני בל"ג בעומר הקרוב פרסמה תנועת בני עקיבא עצומה חדשה הקוראת לשר החינוך נפתלי בנט לדחות את חופשת ל"ג בעומר ביום אחד- ליום שני בשבוע.

השנה יחול ליל ל"ג בעומר במוצ"ש (14/05/17) בו צפויים רבבות להדליק מדורות בכל רחבי הארץ. חלק משמעותי מהם הם תלמידי ישראל שיציינו את היום לתוך הלילה- כשלמחרת לא יתקיימו לימודים בבתי הספר. עקב שעת יציאת השבת המאוחרת – ההערכה היא כי חלק מההכנות וההדלקות עשויות להתחיל עוד טרם יציאת השבת והדבר עשוי להביא לחילול שבת המוני במקומות שונים ברחבי הארץ. יצויין, כי בעבר קראה הרבנות הראשית במקרה מסוג זה- לדחות את ההדלקות ביום אחד- ליום ראשון בשבוע.

חברי מחוז דרום של תנועת בני עקיבא הובילו את הנושא, רתמו לפעילות את כלל התנועה ופרסמו עצומה הקוראת לשר החינוך נפתלי בנט לדחות את חופשת ל"ג בעומר ליום שני בשבוע. ההחלטה תביא תלמידים רבים ברחבי הארץ לדחות את ההדלקה ליום ראשון ותמנע חשש לחילול שבת המוני- דווקא ביום המיוחד – ל"ג בעומר. מאז פירסומה כבר חתמו עליה מעל 2500 איש.

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל: "כתנועה הרואה בפעילותה אחריות על כלל עם ישראל, בני עקיבא מחוייבת לחשוב לא רק על חלקת האדמה הפרטית שלה אלא גם על חיזוק נוכחות השבת בחברה הישראלית ועל המשמעות של הדלקת מדורות המונית סמוך לצאת השבת. אנו בטוחים ששמירת השבת במקרה הזה תביא לחיזוק מעמדה בחברה הישראלית כולה."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.