עצומה נגד ליצמן: "תחזיר את הפלואוריד למים בבני ברק ועזוב אותנו יא זבל חשוך"

מחאה ברשת נגד ליצמן: ברשת נפתחה עצומה שכבר חתמו עליה אלפי איש שקוראים לליצמן שלא לבטל את הההחלטה של השרה גרמן שהפסיקה את הפלרת המים בישראל.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן נכנס עם  אדרנלין גבוה למשרד הבריאות, וכבר בחודש הראשון מתכוון להביא לביטול התוכניות של השרה הקודמת מיש עתיד יעל גרמן.

אם ברפורמת טיפולי השיניים ליצמן זוכה לתגובות אוהדות, הרי שבכל הקשור להחלטתו לחייב באופן גורף את הוספת הפלואור למי השתייה בישראל הוא זוכה לכיסי התנגדות.
חשוך

ולא רק מהשרה לשעבר גרמן, ברשת נפתחה עצומה שכבר חתמו עליה אלפי איש שקוראים לליצמן שלא לבטל את הההחלטה של השרה גרמן שהפסיקה את הפלרת המים בישראל.

"ליצמן… תחזיר את הפלואוריד למים בבני ברק ועזוב אותנו יא זבל חשוך", כותב אחד הגולשים ברשת,

לטענת יוזמי העצומה, פרקטיקת ההפלרה מתבצעת באמצעות הוספת פסולת תעשייתית של תעשיית הפוספטים. מה שמוכנס אל המים זו תמיסה המכילה בין היתר חומצה פלואורוסיליצית, וחומרים כמו ארסן, קדמיום, עופרת, כספית ועוד. כל אלו חומרים רעילים אשר דינם להיקבר באתר ההטמנה לפסולת מסוכנת ברמת חובב.
פולר

יעקב גורמן, מעמותת איזון חוזר אשר הובילה את המאבק לסיום ההפלרה הודיע: "הממשלה ממשיכה להתקדם לאחור. סגן שר הבריאות ליצמן מנסה לקדם חקיקה שתביא להחזרת ההפלרה. בקיץ הקודם מדינת ישראל הצטרפה למרבית מדינות העולם והפסיקה את הפרקטיקה המיותרת והמסוכנת של שפיכת פסולת תעשייתית לתוך המים שלנו. במידה ואכן ליצמן ימשיך במהלך חסר האחריות הזה אנחנו נגיש נגדו בג"ץ. עשינו זאת בעבר, ונמשיך במאבק ללא היסוס כדי לאפשר לילדים שלנו לשתות מים נקיים".

יוזמי העצומה כותבים ומסבירים כי כל עוד תמשך ההפלרה אנו אזרחי ישראל חשופים לחומרים רעילים שנמצאים במי השתייה, הרחצה והבישול שלנו.
אנו דורשים מממשלת ישראל להצטרף למרבית מדינות העולם בהגנה על אזרחיה, ולהוציא את החומצה הפלואוריצטית מהמים שלנו.

בעזרת 3,000,000 חתימות על עצומה זו, כמעט חצי מאוכלוסיית המדינה, נייצר מספיק השפעה כדי לנצח את פקידי משרד הבריאות. ולא להתייאש – אם העצומה לא תעזור, נתגבש לפעילות אזרחית, ונמצא דרך להעביר את המסר שלנו. הגיע הזמן שהעם יאמר את שלו, ואם לא יקשיבו – נדבר יותר חזק.

ואילו בסביבתו של ליצמן אומרים לקוקר כי מדובר בהחלטה חשובה לטובת בריאותם של אזרחי ישראל בהתאם לעמדת אנשי המקצוע במשרד הבריאות. החזרת הפלאוריד חשובה למען בריאות השן ותבוצע בהליך הנדרש בתקופה הקרובה.

ממשרד הבריאות נמסר כי: בדיון שהתקיים במשרד, הוחלט כי קיים צורך להשיב את הפלרת מי השתיה, בהתאם לעמדת אנשי המקצוע במשרד ומחוץ לו. 

סגן השר ליצמן ביקש להכין תיקון מתאים לעדכון תקנות מי השתיה. התיקון יוגש לאישור וועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת לכשתוקם.  מדובר בפעולה חשובה של סגן השר לקידום בריאות השן בישראל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה בכלל בנימין נתניהו שהחליט להרעיל לנו את המים ולהחזיר את ההפלרה, כשהיה שר הבריאות, ואז הוא קידם את סגן השר ליצמן להיות שר הבריאות במקומו, שייספוג לבד את כל האש.
    כניראה שיש לנתניהו חברים מיליונרים שמרוויחים מההפלרה הרבה כסף.

    שקד |
    הגב