עצורי ההפגנות אצל הרב אורבך: "שנזכה לביטול הגזירות" (תמונות)

3 בני הישיבות, עדיין בכלא הצבאי, וההפגנות שהיו בכל מקום, ממשיכים כל העת. בשעות אלו, המשטרה משתוללת במחאה בכיכר השבת בירושלים, ו4 בחורים כבר נעצרו, והערב מתוכננת עצרת מרכזית על פני הכניסה לאלעד, בראשות רבנים וגדולי תורה.

בשעה זו בכיכר השבת בירושלים נערכת הפגנת מחאה על ידי מאות רבות של מוחים של הפלג הירושלמי, כאשר המשטרה פורצים שוב ושוב לתוך המחאה ומתנהלים באלימות.

יצויין, שבמקום עברו רבים מתושבי חו"ל – חסידי באבוב שבאו לארץ בראשות כ"ק האדמו"ר מבאבוב שליט"א, שהביעו שאט נפש מהאלימות הנוראה של המשטרה, דברים שלא נראים בחו"ל בשום אופן.

עדי ראיה מדווחים על עצורים שלאחר שנעצרו ונאזקו, קיבלו מכות רצח ע"י אנשי היס"מ, וכן מפגינים שנפצעו קשות ולמרות זאת נעצרו על ידי השוטרים, כאשר הם אף מנעו הגעת רכבי הצלה לעזרתם. לאחר הההשתוללות, פרצו מאות המוחים פרצו בשירת "'עוצו עצה ותופר", "אתה בחרתנו מכל העמים". בשעות אלו נמשכת ההפגנה, כאשר המחלקה המשפטית של הוועדה מבטיחה להגיש על כך תלונות לגורמים המשפטיים השונים.

הערב תתקיים עצרת מחאה מרכזית בעיר אלעד, ברחבת הכניסה לעיר, לשם יגיעו מאות רבות מתושבי העיר, ובראשם רבנים מהפלג הירושלמי, תחת הכותרת 'שאי אליו כפיך על נפש עולליך'.

בתוך כך, עצורי המחאות מהפגנות קודמות, ובתוכם אברכים תלמידי חכמים, הגיעו למעונו של הגר"ש אויערבאך שליט"א לאחר תפילת שחרית, שם התברכו מפיו ושמעו דברי עידוד וחיזוק. ראש הישיבה קיבלם בשמחה, ואמר: "שתזכו ללמוד תורה במנוחה ושמחה ובהרחבת הדעת, הצלחה בגשמיות וברוחניות, ושנזכה לביטול הגזירות הנוראות בקרוב".

ר שמואל 6 ר שמואל 5 ר שמואל 4 ר שמואל 3 ר שמואל 1

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מקדשי השם…..עומדים על המשמר חזקו ואמצו!!!!!כל העם מאחריכם…..נלחמים על העיקר גזירת הגיוס ולא מתעסקים בזוטות של מי בראש….וגם ליום פקודה נזכור את הלוחמים שמסרו נפשם…..ואת אותם העסקנים שיודעים לדאוג רק לעצמם … כי בחירה לדורות- בכיה לדורות….אתם הנבחרים אשר מכרתם אותנו בועדת שקד……………. לא נשכח ולא נסלח!!!!!

  שכל ישר |
  הגב
 2. כל הפגנה שכזאת מוסיפה ללפיד עוד ועוד קולות!!!!!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מצוין טוב שרואים את הבחורים שנדע ממי להיתרחק כמו מאש!!!

  אביגיל |
  הגב