עצרות מחאה והזדהות נגד האלימות: "אין הבדל בין ה-KKK לשורפי התינוק"

אלפים יוצאים להפגנות מחאה נגד האלימות וההסתה. בירושלים יישא דברים נשיא המדינה ריבלין, יו"ר האופוזיציה הרצוג, ויאיר לפיד בת"א. בעצרת בתל אביב, דיבר דודו של עלי הפעוט שנרצח "אני אומר לנתניהו – מה עלי עשה? מה הוא עשה לצה"ל? ומה עשה למתנחלים? הוא חף מפשע, עלי שאהיד".

על רקע אירועי האלימות האחרונים, במצעד התועבה ובכפר הערבי, בכיכר רבין בתל אביב מתקיימת העצרת תחת הכותרת "די להסתה ודי אלימות". בעצרת יישאו דברים נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס, יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג ויו"ר  מפלגת יש עתיד יאיר לפיד.

בעצרת בתל אביב, דיבר דודו של עלי הפעוט שנרצח, פרץ בבכי ואמר. "אני אומר לנתניהו – מה עלי עשה? מה הוא עשה לצה"ל? ומה עשה למתנחלים? הוא חף מפשע, עלי שאהיד".

"אנחנו מודים לכל מי שעומד לצדנו בשעה קשה זו, אנחנו מבקשים ומקווים שזה יהיה הסוף של הסבל עבור העם שלנו. אנחנו לא יודעים מי הבא בתור אחרי עלי, אנחנו רק רוצים שזה ייגמר".

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג אמר במהלך העצרת: "טרור הוא טרור נקודה. מחבלים הם מחבלים נקודה. בין אם הם חבלים יהודים ובין אם הם מחבלים מוסלמים".

הרצוג קרא לראש הממשלה נתניהו לפעול בעוצמה נגד המפגעים ואמר: "העם היהודי בארץ ובעולם בוש ונכלם על מעשים שנעשו בידי בני עמנו ובאנו לכאן להביע צער עמוק ולבקש סליחה בשמם של ישראלים ויהודים מן הארץ ומן העולם על הפשע הזה".

ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון אמר: "באתי לכאן לומר שאני כועס על כך שהפגנה הזו מתארגנת בת"א ולא בבית אל ועל כך ש'שלום עכשיו' ארגנו את זה ולא גוש אמונים". הוא הוסיף: "אין הבדל בין ה-KKK לשורפי התינוק. אתמול הזדעזענו מתמונת תינוק שרוף, מחר נתעורר לתמונת ערבי תלוי על עץ הזית בנחלתו ומחרתיים כומר ערוף על מזבח כנסייתו".

בגן מאיר בתל אביב  התקיימה גם עצרת, בראש הנואמים – הנשיא לשעבר שמעון פרס. "ראוי בערב זה להוריד את המסכות", אמר פרס.

"מי שמכנה את מצעד הגאווה כמצעד בהמות אל יתפלא כשמורמת סכין על צועדים".

במקביל, בירושלים תתקיים הערב בכיכר ציון מחאה  בהשתתפות נשיא המדינה ראובן ריבלין.

המשטרה נערכת לאבטח את שני האירועים בכוחות גדולים.

בבתי החולים ממשיכים הפצועים בשתי התקריות להיאבק על חייהם. בשיבא ובסורוקה מאושפזים בני משפחת דוואבשה, מצבם של ההורים מוגדר קריטי ונשקפת סכנה לחייהם.

בבית החולים הדסה מוסיף להיות קשה מאוד גם מצבה של בת ה-16, שנפגעה מדקירות במהלך מצעד התועבה בבירה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.