עצרת הרבבות בבני ברק: הגראי"ל ינאם

במשטרה נערכים לרבבות משתתפים בעצרת הענק שתתקיים היום בבני ברק • את המשא המרכזי ישא מרן הגראי"ל שטינמן • באגודת ישראל מחרימים את האירוע ויקיימו כינוס נפרד בבני ברק • העצרת תועבר בשידור חי ב'קוקר'

היערכות שיא בקרב מארגני עצרת הרבבות לקראת מפגן הכוח שיתקיים בעוד שעות אחדות בבני ברק, בו ייטלו חלק רבבות אברכים ובני ישיבות לקראת הבחירות.

העצרת תתקיים בצומת הרחובות השומר רבי עקיבא כשהרחובות הסמוכים ייסגרו לתנועה על-ידי משטרת מרחב דן החל משעות הצהריים המוקדמות לקראת העצרת עצמה שתתחיל בשעה:17:00.

בעצרת ינאמו ר"י תפרח, הגר"א פילץ וראש ישיבת עטרת ישראל, הגרב"מ אזרחי.

את המשא המרכזי בעצרת ישא מרן הגראי"ל שטינמן.

חלקים באגודת ישראל מחרימים את האירוע והם צפויים לקיים אירוע נפרד בירושלים בתחילת השבוע הבא.

בוועדת ההיגוי נערכים לקהל של רבבות משתתפים ומבקשים מהציבור להגיע כבר בשעה מוקדמת ובתחבורה ציבורית על מנת שלא "להיתקע" ברגע האחרון.

יצויין כי בקריאת קודש מיוחדת שפרסמו אמש גדולי ישראל מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ומרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי הם קוראים לציבור הרחב להיחלץ חושים ולהשתתף בעצרת לטובת המערכה.

20150310034003

במסגרת העצרת תצא קריאה משותפת של גדולי הדור ליציאה למערכה עבור 'יהדות התורה' ולשנס מותניים ביום הבחירות בניסיון להביא קולות נוספים מחוץ למעגל הטבעי של מצביעי המפלגה.

אחד מדוברי העצרת, הבטיח בשיחה עם 'קוקר' כי מארגניה יעשו כל מאמץ כדי למנוע כל פעולה פרובוקטיבית מכל סוג שהיא. "מנהיגי היהדות החרדית התנגדו ומתנגדים בכל תוקף לכל סוג של אלימות פיזית או מילולית שהוא ההפך הגמור ממטרת העצרת", הסביר. "אם חס וחלילה תהיה פעולה כזו, על הציבור לדעת שמדובר בקצה השוליים של המגזר החרדי". לדבריו, "העצרת נועדה לקדש שם שמיים ולהביא את קריאתם של גדולי הדור אל האברכים ובני הישיבות שיצאו מיד לאחר מכן לפעילות אינטנסיבית בשטח".

באשר להשתתפותם של רבי ואדמו"רי אגודת ישראל דווח ב'קול חי' כי בינתיים לא צפויים גדולי האדמורי"ם החברים במועצת גדולי התורה של אגודת ישראל להשתתף. בגור הודיעו כי האדמו"ר לא יצא לבני ברק, מה גם שדעתו אינה בעד כינוס ברחובה של עיר.

בויז'ניץ יקיימו באותה שעה טיש יארצייט לבעל ה'ישועות משה'. האדמו"ר מבעלזא לא צפוי להשתתף בטיש, כך שגם לכינוס כנראה שלא ישתתף. כך גם צאנז.

האם יתקיים כינוס נפרד בירושלים, בראשות האדמורי"ם של אגודת ישראל? נכון לעכשיו יוזמה זו בספק, כיוון שכמה מהאדמורי"ם גילו דעתם שכינוס מאחד של כולם יש בו עניין ואמירה לציבור. אך כינוסים נפרדים מתקיימים ממילא בכל קהילה וקהילה, ולכן אין צורך לקיים נפרד בירושלים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ינאם מביתו את ההקלטה מכינוס רה״י……..

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב