עצת הזהב של שקד לליברמן

בטורו של בן כספית במעריב הוא חושף כי שקד שוחחה עם ליברמן לפני מסיבת העיתונאים שלו, ונתנה לו את ״עצת הזהב״: "אל תדבר על החרדים. ביבי לא יכול לתת לך את החרדים. עזוב אותם. לך על כל השאר". { " עזוב את החרדים"}

בטור מיוחד שפרסם העיתונאי בן כספית הוא מנתח את הרגעים הדרמטים שהובילו למפץ הפוליטי, מינויו של ליברמן לתפקיד שר הביטחון.

ראשית, מתייחס בן כספית לתחזיות הקודרות כי ליברמן יכניס את ישראל למלחמת עולם שלישית ומרגיע,"כל מי שמצפה שעכשיו תפרוץ המלחמה הגדולה, סכר אסואן יופצץ וטהרן תיחרב, לא מבין ליברמנית. האמת היא שאף אחד לא מבין ליברמנית. גם לא אנחנו הפרשנים. עד לפני חצי שעה לא היה שום סיכוי שהוא יצטרף אי פעם לממשלה שבנימין נתניהו קשור אליה בדרך כלשהי. ופתאום, בום. נמאס לו לשבת באופוזיציה, הוא מיצה את החוויה, הוא קילל את ביבי מספיק לקדנציה אחת, הוא הבין שתקציב דו־שנתי לוקח את נתניהו בשלום ל־2018 לפחות. אחרי כל זה, ליברמן הוא לא המטורף שהוא שכנע אותנו להאמין שהוא. הוא מבין עניין, יש בו ממלכתיות ואחריות לא תהיה מלחמה". מסיק בן כספית.

על יעלון כותב כספית כי הוא הגיבור הטרגי. "צריך להתאבל על לכתו של יעלון מהביטחון, לא בגלל תפיסת הביטחון שלו, אלא בגלל תפיסת העולם שלו. על ביצועיו כשר ביטחון אפשר להתווכח. אי אפשר לערער על העובדה שהוא הפך בשלוש השנים האחרונות למגדלור מוסרי וממלכתי הנחוץ כל כך לליכוד".

עוד חושף בן כספית כי מי שהביאו את ליברמן לדיל הזה היו זאב אלקין ואיילת שקד. אלקין,  "מכיר את נפש ״המולדובני״ הכי טוב מכולם". כותב וחושף כי  שלשום הוא דיבר עם איילת שקד, שהרימה טלפון לליברמן. שקד שוחחה עם ליברמן לפני מסיבת העיתונאים שלו, ונתנה לו את ״עצת הזהב״: "אל תדבר על החרדים. ביבי לא יכול לתת לך את החרדים. עזוב אותם. לך על כל השאר".

ליברמן שהיה להוט להיכנס לממשלה קיבל את עצתה של שקד , וכל השאר היסטוריה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.