ה"ניו יורק פוסט" מסרב להתנצל – "הוכיח אטימות וחוסר אחריות" – צפו בסרטוני העצומה נגד העיתון "ידיו מגואלות בדם" ן נלכדו הרוצחים והרכב

סערה קשה חולל אתמול, העיתון האנטישמי "ניו יורק פוסט" בקהילה החרדית בניו יורק ובעולם בכלל, לאחר שפרסם בכותרת הראשית בעיתון את השאלה: "מי לא רוצה אותו מת?"
בשער רואים את תמונתו של ר' מנחם שטארק כשהוא לבוש בשטריימל ובקפוטה. בכותרת המשנה, צוטט גורם בכיר במשטרה שטוען כי "רשימת האויבים של מנחם שטארק הינה באורך קילומטר".

לדרישת הקהילה החרדית שיתנצל, מצטרפים גם בכירים בממשל, העיתון סירב להביע התנצלות, ובתגובה לבקשת הסליחה הוא כותב: "ההודעה מצדיקה את ההתנהגות שלו" (של הנרצח), עורכי העיתון הוסיפו חטא על פשע וכתבו גם: "ההודעה אינה אומרת כי מר סטארק מגיע לו למות אבל הדיווח שלנו הראה שיש לו אויבים רבים, אשר עשוי להוביל לרצח". ולאחר מכן, הם מוסיפים כי "הם משתתפים בכאב המשפחה על האובדן הקשה" .

צפו בסרטון מצמרר עם תמונת המשפחה שעולמה חרב שקורא לעיתון לחזור בו ולהתנצל:

הגינויים לעיתון הניו יורק פוסט בעקבות מילותיו הקשות על רצח הנגיד, מגיעים לכל מקום. אגודת ישראל בארה"ב גינתה את המעשה הנתעב של עורכי העיתון והיא אומרת "העתון בחר לעסוק בדבר שולי, להתמקד בהאשמות אנונימיות ולא על בטרגדיה האנושית של אישה והאובדן הפתאומי והנורא של המשפחה".

צפו: אנחנו לא רוצים למצוא אותו מת – הסרטון שהופץ ברשת כשעוד היתה תקוה שהוא בחיים

החיוכים האלה כבר לא יחזרו

באדיבות המצלם מוטי

דם 3

IMG-20140106-WA0002

עוד הוסיפו וכתבו כי העיתון היה צריך לגלות רגישות בזמן כזה, בו יהודים מותקפים באכזריות רבה, דבר הגורם למותם של חפים מפשע: "במיוחד בתקופה שבה היהודים הותקפו ברחובות ניו יורק והם מושמצים באופן קבוע על ידי אנשים אנטישמים, הצהובון מוכיח אטימות וחוסר אחריות חסרת תקדים".

בהמשך הדברים הם מנחמים את המשפחה הכואבת "אגודת ישראל באמריקה על כל מרכיביה שולחת יחד עם אנשים הגונים מכל הדתות את תנחומיה, ומבקשת להביע את אהדתה העמוקה ביותר לאלמנתו וילדיו של מר שטארק".

לסיום, אגודת ישראל אף "משבחים ומודים למשטרת ניו יורק על כל מאמציה למציאת רוצחיו של מר שטארק, ומתפללת שהם ייתפסו ויובאו לדין במהירות".

בתוך כך, מדווח מארה"ב, כי המשטרה מרכזת מאמצים גדולים מאוד כדי ללכוד את הרוצחים, בדיווח האחרון נמסר כי עצרה לפני מס' שעות 2 חשודים ברצח הנגיד מנחם שטארק, בנוסף לכך, מצאה המשטרה הרכב הידוע שבו נחטף שטארק, הרכב שנראה בכל הצילומים של קטע הוידאו המצמרר.

צפו במסיבת העיתונאים נגד הניו יורק פוסט שנערך ע"י בכירי המימשל ביחד עם עסקני הקהילה היהודית

בארה"ב מספרים על דף פייסבוק שנפתח שיוצא נגד העיתון וקורא להחרים אותו. עד עתה צבר הדף כבר עשרות אלפי לייקים ותגובות בעד החרם.

באחת מהם נאמר: "זה לדעתי פשע שנאה. היהודי הזה לא הורשע בכל עבירות. הוא נרצח באכזריות וגופתו נשרפה והושלכה באופן מחפיר. כותרת גזענית זו של NYP מפנה את הקורבן לפושע מריח לי כמו תעמולת מלחמת העולם השנייה על ידי התקשורת הגרמנית!

בתגובה אחרת, כתב הקורא: "מה אנחנו יכולים לצפות הבא, יקירתי ניו יורק פוסט? האם אתם מתכננים לפרסם את שמותיהם וכתובותיהם של בעלי קרקעות אחרות, יחד עם בית הספר של ילדיהם להשתתף כדי שדיירים זועמים אחרים יכולים לחטוף, לחנוק ולשרוף גם אותם"?

גם בבלוג החרדי "וואז איז נייעס", המוביל בקהילת הגולשים החרדים בארה"ב, פורסם מכתב לעורכי הניו יורק פוסט, שבו הוא מוחה ומתקומם על הפרסום חסר הרגישות בשער העיתון וכדבריהם: "המוני הקוראים שלך, האזרחים של העיר ניו יורק, העובדים והדיירים, נחשפו לרוע נתעב ושפל" ולאחר כך ביקשו מעורכי העיתון להביע התנצלות בפני משפחת הנרצח ולקהילה בעיר.

עצומה נגד העיתון

מי שרק יכול. נא לחתום על העצומה. העיתון שהכאיב למשפחה המתאבלת ולכלל היהדות החרדית.

http://www.change.org/petitions/new-york-post-stop-the-hate?share_id=uXySpLuUgH&utm_campaign=twitter_link&utm_medium=twitter&utm_source=share_petition

סייעה בכתבה לימור שטרן

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בבקשה תעשו משהו שגם לקוחות חרדים אם אינטרנט מסונן יוכלו לצפות כמו שיש כבר אתרים חרדים שעשו את הסרט מהאתר שלהם ולא בקישור תודה ובתקוה להענות צופים קבועים

  יחיאל |
  הגב
 2. לא להאמין את רשעותם של הגויים כלפינו. רק תפסו איזה מושקה ומצליפים בו על ימין ועל שמאל, ימח שמם וזכרם!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. פשע על פשע מוסיף הניוי יורק פוסט בחוסר התנצלותו, לדעתי, חייבים לערב פה עורכי דין ראשונים במעלה…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב