צוק איתן- גם לחרדיים מותר להביע דעה / עקיבא וינגרטן

לעקיבא וינגרטן נמאס מסתימת פיות, ובפרט לגבי נושא חשוב כל כך, כמו פעילות צה"ל ברצועת עזה. מנין הוא מביא לכך לגיטימציה? כנסו:

עם פרוץ ימי מבצע "צוק איתן" וירי הרקטות המסיבי לכיוון תושבי ישראל, נשמעים קולות רבים של אזרחים על הצורך בפעילות צבאית, קרקעית בעזה ועוד כל מיני עצות דומות המבקרות את פעילות צה"ל וההחלטות הממשלה. כמובן, שגם תושביה החרדיים של ישראל, מביעים דעה בנושא, מי לכאן ומי לכאן, אך כפי הנראה, או הנשמע, להם אין זכות דיבור והבעת דעה בנושא זה.

טענות רבות נשמעות על חרדים המביעים דעה על התנהלות צה"ל. מבקרי המבקרים סוברים שאדם שלא שירת בצה"ל, אין לו זכות להביע דעה, בעד או נגד. האחרים טוענים שבוודאי לא יוכל המשתמט משירות, להיות בעד כניסה קרקעית המסכנת את שלום החיילים.

אישית, אינני מרגיש שאני יכול להתייחס להפסקת האש, פשוט כי אין לי מושג מהם משמעותם של הדברים, אבל אני כן חושב שמי שיש לו דעה בעניין, זכותו ואף חובתו להשמיעה. כדי להבין זאת, אמחיש: כשאני קונה דבר ומשלם על מוצר, זכותי להביע דעה. אינני צריך להיות מהנדס חשמל בשביל לראות שהמוצר פשוט לא עובד. צה"ל זה לא נכס פרטי של ביבי או ציפי, זהו גוף ציבורי שחי על מיסים, שלי ושלך, חרדים וחילונים. לא צריך לשרת שם, בשביל להביע את דעתי, ולומר להם כיצד לנהוג.

לצד החוק הכל כך מיושן של גיוס חובה ודפקטי- של צבא העם, זכות של כל אחד שיורד לו מס הכנסה מהתלוש או משלם 18% תוספת במכולת, לדרוש תמורה הולמת, עם או בלי הבנה צבאית.

תבקרו חופשי, אנחנו עדיין מדינה דמוקרטית, ומספיק לדעת מעט היסטוריה מ'עמוד ענן' ו'עופרת יצוקה', בשביל להבין שאם אנחנו נעשה את מה שעשינו עד כה, אז מה שהיה הוא שיהיה, ותושבי מדינת ישראל הדרים דרומה ימשיכו לחיות תחת איום הצבע הכי לא נחמד 'אדום', והחדר שישמש אותם הכי הרבה יהיה הממ"ד.

וכבר אמר איינשטיין, כשהתבקש להגדיר 'אי-שפיות', כי זה לעשות אותו דבר פעם אחר פעם, ולצפות לתוצאות שונות.

אז חבר'ה, הבמה שלכם.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ממש דברי הבל! החיילים הם לא מוצר צריכה שנקנה בכספי המיסים שאתה אולי משלם… ואוויל מי שמביע דעה בנושאים שהוא לא מבין בהם. ולכן לחילוחסידי שכמוך אין בכלל זכות דיבור. היה יותר טוב אם היית מקיים את האמרה "גם אוויל מחריש לחכם יחשב"

  יובי הכריש |
  הגב
 2. חולה, תעשה טובה תשתוק ודחוף עשית ת'פאדיחה שלך בבית שמש ועוד כמה מקומות תעשה טובה ממך כבר לא יצא כלום, שתוק ודי. דעותיך ממש אבל ממש לא מעניינות את הציבור החרדי כי אנחנו לא רוצים לשמוע דתיי וחרדי מחמד כמוך תודה.

  אניאנונימי |
  הגב
 3. ההתייחסות שלך והנסיון להוציא את האשם מאלו שלא מתגייסים בזכות אידאולוגיה כזו או אחרת לא במקומה …. הבלוג הזה שלך לא במקום .

  כשכולם הם מהנדסי חשמל או לפחות על פי החוק צריכים להיות כאלו אז אם אתה ברחת מהמחויבות החוקית שלך בלהיות מהנדס חשמל אזיי אתה לא יכול להציע הצעות למהנדס החשמל שמולך ….

  Natan Epstein |
  הגב