לא תאמינו מי יוצא להגנת האדמו"ר מסטאמר

"על ההורים חל דין רודף במלא מובן המילה! שיטתו רואה בעצם השהייה מעבר לקו הירוק התגרות באומות והמשך החטא הסאטמרי הגדול ביותר- ההתחברות לרשעים הציונים". עקיבא וינגרטן מנסה להסביר את דבריו הקשים של האדמו"ר, מהחסידות בה גדל והתחנך

האדמו"ר מסאטמר עורר סערה, בעקבות דבריו בהיכל ישיבתו, שם הספיד את הנערים שנרצחו ותקף את הוריהם באומרו: "ההורים אשמים. הם גרמו לרצח. מי התיר להם להכניס את בניהם לגוב האריות"?

למרות הזעזוע בציבור הרחב והקושי להבין זאת, דברי האדמו"ר לעולם לא יהיו מובנים לאוזן זרה, צריך לגדול איתו, להתחנך בתוך השיטה בשביל להבין מאיפה הוא בא וכיצד יכל לומר מילים קשות אלו.

כאחד שגדל שם אני מבין אותו מצוין, שלא יובן לא נכון, לדעתי מותר ואף מחייב לבקר אותו, אין מישהו שמחוץ לגבולות הביקורת. על האדמו"ר הספציפי הזה, אני יכול למלא טורי דעות רבים בביקורת על התנהגותו הכללית, בעבר ובהווה. וחבל שאני לא יכול לכתוב את זה, מתוך ידיעה שהעורכים ייאלצו לצנזר את דבריי.

אבל, בשביל לבקר את דברי האדמו"ר, צריך קודם להבין, לדידו, לשיטתו ולשיטת קודמיו. על ההורים חל דין רודף במלא מובן המילה! כן, כן, שיטתו רואה בעצם השהייה מעבר לקו הירוק התגרות באומות והמשך החטא הסאטמרי הגדול ביותר- התחברות לרשעים הציונים.

וזה גם ההבדל בין הרצח ב'מרכז הרב' לרצח הנערים, אין ירושלים כדין השטחים הכבושים.

עוד בנושא

לא תאמינו מי יוצא להגנת האדמו"ר מסאטמאר

האדמו"ר מהר"י מסאטמאר: "ההורים אשמים ברצח בניהם"

בסאטמאר מהר"י מגיבים בזעזוע: "זאת עזות נוראה להאשים הורים שכולים"

האדמו"ר מעביר שיחת חיזוק ומוסר לבחוריו, ומבחינתו זהו העיתוי הנכון ביותר, פלא שהוא חיכה עם זה עד עכשיו.

בעיניו, חטא הציונות יותר גרוע מחילול שבת, וזה הגורם העיקרי לכל האסונות בעולם, שלא נדבר על זה שזה מעכב את ביאת המשיח.

יוצא אם כך שדבריו דומים לדברי ח"כ אייכלר, אמש במליאה, שאמר כי "אסונות כמו שריפות ורציחות באות כי מחללים שבת", או כדברי אלי ישי, בזמנו, כי "חיילים נהרגו במלחמת לבנון כי לא שומרים על התורה והמצוות". כל התקפה עליהם רק תחזק אותם בצדקת דרכם, אבל הוויכוח הוא לא מה הוא אמר עכשיו, זהו נושא עתיק יומין שמשני הצדדים עמדו ענקים בהנהגה, שהנחילו דעות שונות לצאן מרעיתם.

וכשקורה משהו דרמטי, זה בדיוק הזמן ששתי הדעות מתנגשות.

לסיכום, לפני שתבקרו, קודם תלמדו את מקורותיו, תתחילו בספר 'ויואל משה', ייתכן שתמשיכו לבקרו גם אחר כך, אבל אז הביקורת תהיה עניינית, כי תבינו מאיפה הוא בא.

הכותב עקיבא וינגרטן הוא איש תקשורת.

 

21 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בכל מקום שאני רואה אותו אני ישר עובר לצד השני, תראו את המהלך שלו כעתונאי תמיד אבל תמיד הוא יהיה נגד המגזר שלו, או נגד השכל הישר ההגיון.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הנערים נחטפו ונרצחו בגלל האדמור מסאטמר.הם מחלישים את הממשלה וכך הם מחלישים את הצבא וקושר את הידיים של החיילים שלנו המסכנים לא יכולים להגן על עצמם.הד'גאל אותנו כולל יהודה ושומרון.ותזרקו את האדמור הזה וכל האדמורים הדומים לו לפח."הקם להורגך השכם להורגו " מצווה .והכי טוב וחכם לחסל את המנהיגים הראשיים של חאמס וכל ראשי הטרוריסטים בעולם כולל השילטון של איראן.והכל בעזרת השם ונצליח כי עת לחננה כי בא מועד.לא לבזבז זמן וכח על הרוצחים הקטנים.הם יבוטלו ממלא.

  יפה יוסף |
  הגב
 3. שניה???? סאטמאר?

  האדמור מרגשה להסתובב בלילות חמישי ומוצ"ש בבתי….???
  וכו…

  אוי איזה מגין לאדמור..
  בושה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. חברה אתם מתווכחים עם אדם ירוד, אדם שהוא כלומניק, סך הכול חרב פיפיות בגרונו, כל מה שהוא עושה כשר וטוב ומה שרעהו עושה פסול ורע, מאיש בלי לב שסך הכול רצה להתסיס את הרוחות על חשבון הקורבנות, לרכוש איזשהו כותרת עסיסית, לפלג ולחלק, ובלבד להיקרא איש דעה כאשר אין בו לא דעה ולא בינה ולא חכמה, בור ריק אין בו מים אבל נחשים ועקרבים יש בו, חבל על הכוחות…

  ישראל יהודי מאמין ואוהב וכואב |
  הגב
 5. יסלח לי כבוד הרב אבל כבר מפורסמת תשובתו של הרב יששכר שלטה טייכטל בסיפרו אם הבנים שמחה שכל מי שקורא את הספר משנה את דעתו אפילו מדעות כמו סאטמר והרב טייכטל עצמו היה בדיעה יותר קיצונית מסאטמר שהרי הוא היה חסיד מונקאשט ואמר על רבו שאילו היה נישאר בחיים ורואה את השואה גם הוה היה חוזר מדעותיו הקיצוניות

  דוד |
  הגב
 6. מי זה עקיבא וינגרטן בכלל "פוסטאק אחד גדול", לא תאמינו מי יוצא להגנת האדמו"ר מסטאמר איזה כותרת… חוץ מזה הוינגרטן הזה למד בסטמר, והוא סך הכול סטמרר שסרח, ועדיין לא הצליח להשתחרר מיניקת השנאה שפוטם בה לאורך כל שנות ילדותו. עוד גארנישט אחד. מתאים לאדמורו שהוא אומנם יודע ללמוד אבל הוא גם אפס אחד גדול, ומי שמכיר ומבין יודע עד כמה צדקתי ביחס לשניה

  חיים |
  הגב
 7. עקיבא, לפני שיטתו ושיטת קודמיו לפיה ׳ השהיה מעבר לקו הירוק היא התגרות באומות׳ יש לנו את התנ״ך שזו אגב שיטה אלוקית. שם לא מוזכר גבול ירוק . שם ישנו ציווי לכבוש את הארץ ולגור ולא ׳לשהות׳.
  בושה שאחד כזה נחשב לאדמו״ר שום מילים לא ייפו דיבורים כאלו.
  כל המתיישבים הללו מגנים בגופם ובמסירות נפשם יום יום על החסידים שלו שיושבים בירושלים. לולא הם הטילים כבר מזמן היו בירושלים. או אז זו היתה התגרות באומות לגור בירושלים.
  במילים אחרות: שיעבור עם חסידיו לאוגנדה.

  אריאלה |
  הגב
 8. דיייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי
  עם המצורע חולה הפרסום הזה.
  אל תיתנו לו במה.
  זה מוריד את הרמה של כולנו

  יעקב |
  הגב
 9. רק שאבין, קרית ספר, ברכפלד, מודיעין עילית, עמנואל ועוד ועוד- היכן ממוקמות???

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 10. לא מעניין אותי מאיפה הוא בא אבל אני יודע לאן הוא הולך ומה הוא אומר.
  האיש הזה אולי חשוב לעדתו אבל לא חשוב לעם בישראל ולכן דבריו שווים כקליפת השום.
  השם כנראה מנמק לסאטמר, לאייכלר ולאלי ישי בדיוק למה הוא עושה דברים…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 11. יהודי יקר.

  אפשר גם להבין את הכאב של בפלסטינים עם תקראו את הספרים שלהם וכן להבין את האידיאל של הנאצים עם תקרא את מיין קאמפף וכן להבין את אידיאל האיסלאם לרצח אם תלמד את השריעה…. וכן להבין את הקומוניסטים עם תעיין בספרם וכן המסיונרים עם תעיין קצת בברית החדשה…… ולהבדיל – עם תעיין בספרו של הרב יואל טיטלבוים "ויואל משה".

  חילול השם! שנאת חינם! ד' ירחם!!!

  בנימין |
  הגב
  • זו התשובה בדיוק !!! זו התשובה אמיתית. לכל אחד יש כיסוי ואמונה לדבריו, גם לנטורי קרטא שמתפללים למות כל …….. ח"ו עפ"ל, ויש להם סיבה לכך. אז למה אנו מוקיעים את החמאס, הנאצים ימ"ש, גם עבריינים הרוצחים אנשים ונשים יש להם סיבה טובה לדעתם למה עשו זאת.

   לשם כך יש הגיון של האדם הסביר הלומד מההיסטוריה.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 12. צודק ובגדול. יש אצלם מציאות חיים שונה לגמרי. זאת אמונתם וכך הם רואים את הדברים.

  יצחק פרל |
  הגב
  • אבל למה לא לחכות עם הדברים הקשים הללו. גם ככה איבדו את הבן שלהם. גם לנעוץ סכין כשהדם עוד טרי

   שמעון רז |
   הגב
 13. לא רגיל להצדיק את עקיבא, כי הוא תמיד חייב להיות נגד. אבל הפעם הוא צודק

  חזקי וייס |
  הגב
 14. ואם זה פשע בעיניו? אז יש חובה לרקוד על הדם בעודו טרי??

  יהושע |
  הגב
 15. איך לא פחדת לכתוב את המילים האלו ???
  על האדמו"ר הספציפי הזה, אני יכול למלא טורי דעות רבים בביקורת על התנהגותו הכללית, בעבר ובהווה. וחבל שאני לא יכול לכתוב את זה, מתוך ידיעה שהעורכים ייאלצו לצנזר את דבריי.
  איך בן אדם פשוט אפילו חכם ככל שיהיה, [אני לא מכיר אותך] כותב ככה על רבנים ותלמידי חכמים ענקיים …???

  ושלא תחשוב שאני סאטמאר ושאני מסכים עם הדברים של האדמור… אבל יש גבול לנכתב על אדמורים….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • למה כבוד האדמו"ר לא מכבד את דעתם ??? הרי גם להם יש הסבר רציני ????

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב