ערבות של 800 אלף: הרב ברלנד ישוחרר מחר

הרב אליעזר ברלנד, ראש ישיבת "שובו בנים", שנעצר ביום שלישי האחרון עם נחיתתו בארץ בשל תלונות צפוי להשתחרר מחר ממעצרו. לאחר מכן צפוי לו מעצר בית מלא בן עשרה ימים. {ביקורת על המשטרה}

הרב אליעזר ברלנד, ראש ישיבת "שובו בנים", שנעצר ביום שלישי האחרון עם נחיתתו בארץ בשל תלונות צפוי להשתחרר מחר ממעצרו. לאחר מכן צפוי לו מעצר בית מלא בן עשרה ימים.

מחר בשעה 15:00 ישוחרר הרב ברלנד למעצר בית בערבות של 800 אלף שקלים שעליה חתמו ארבעה ערבים ובערבות עצמית של 500 אלף שקלים נוספים. על ברלנד נאסר להיות בקשר עם נשים.

הרב ברלנד עזב את ישראל בחודש פברואר 2013, זאת בשעה שכבר החלה להתנהל חקירה נגדו. מאז נקטו משטרת ישראל ופרקליטות המדינה במהלכים מאומצים וממושכים, על מנת להביא לאיתורו ולהבאתו ארצה לצורך חקירתו. ביום שלישי הוא נחת בנתב"ג ומיד נעצר.

בדיון בהארכת מעצרו של הרב ברלנד היום מתח השופט מנחם מזרחי ביקורת על המשטרה ואמר כי התעכבה עם החקירה. "לא ברור מדוע לא ביצעה היחידה החוקרת את כל פעולות החקירה האפשריות, עד כה, וגם אם היא עסוקה בחקירה אחרת, הרי שלפחות מהרגע שהחשוד נעצר בחו"ל, והחקירה עלתה על פסים אחרים, ראוי היה להחיש צעדים, ולהשלים את החקירה", אמר השופט וחייב את המשטרה לעמת את הרב ברלנד עם המתלוננות.

קהילתו של הרב בלרנד הצליחה לסחוף מעריצים, אך זכתה לביקורת בחברה החרדית, כולל מקהילת ברסלב עצמה. הוא נמלט ממעצר בארה"ב, והסתובב בשווייץ, מרוקו, זימבבואה, הולנד והגיע עד לדרום אפריקה. לפני מספר חודשים פורסם כי הרב הצליח לקבל אזרחות דרום אפריקאית, דבר שלכאורה אמור היה לסייע במצבו המשפטי המורכב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.