'ערבים' סירבו להעניק סיוע ליתומה

הכתב לענייני חרדים של אתר וואלה יקי אדמקר חושף כי יתומה שאביה שילם לקרן ערבים אינה מקבלת מכספים הקרן וזאת משום שהיא מתנדבת בשירות לאומי. { "בגלל שירות לאומי"}

הכתב לענייני חרדים של אתר וואלה יקי אדמקר חושף כי יתומה שאביה שילם לקרן ערבים אינה מקבלת מכספים הקרן וזאת משום שהיא מתנדבת בשירות לאומי.

על פי הדיווח של אדמקר בוואלה,  אביה י' שילם אלפי שקלים כדי להיות חבר בעמותת "ערֵבים – קרנות לאלמנות וליתומים" – תכנית ידועה במגזר החרדי שמטרתה לסייע לחרדים שנפגעו כלכלית ונותרו ללא נכסים בעקבות מות אב המשפחה.

בשנה שעברה הלך י' לעולמו, בגיל 63, וכשבועיים לאחר מכן הגישו בני משפחתו את הבקשה לתמיכה כלכלית בסך של 50 אלף דולרים, אך עד כה הם לא זכו למענה.

מסמך של רשם העמותות בנושא שהגיע לוואלה! NEWS מגלה כי נציג העמותה הסביר לבני המשפחה שבתם עתידה להתנדב בשירות לאומי, "דבר שאינו מאושר על ידי רבני העמותה", ומשום כך לא תקבל את התמיכה.

י' היה חבר בתכנית מאז 2006. רוב ילדיו כבר התחתנו במהלך חייו ואינם זכאים לתמיכה, אך בתו בת ה-18 טרם נישאה, ולפיכך זכאית לתמיכה הכספית. אך למרות  פניות חוזרות ונשנות של המשפחה, ולמרות חלוף למעלה משנה ממועד הבקשה, היא לא קיבלה תשובה רשמית מהעמותה.

"היינו המומים וכואבים מהפטירה", אמר אחד מילדיו של י'. "פנינו לקבלת תמיכה אך העמותה התנהלה בצורה מזלזלת, תוך דחייה בצורה שאינה ראויה והולמת לסיוע כלכלי חשוב ונחוץ".

 

עו"ד אלרואי צמח, המייצג את המשפחה, פנה במכתב לרב מנחם שפרינצלס, מנהל הקרן מטעם 'קופת העיר', ומתח על התנהלותם ביקורת חריפה. "התנהלות זו תמוהה ביותר נוכח העובדה כי העמותה מקבלת אף משפחות שאינם מהציבור החרדי, וממילא מטעה את ציבור השותפים בקרן ואינה מתכוונת להעביר בבוא היום חס ושלום את התשלומים שיגיעו אם יקרה אסון למשפחה". לדבריו, "התעלמות זו מחובות העמותה למשפחת המנוח מהווה זלזול בוטה העולה לכדי חילול שם שמיים, אפליה חמורה ופגיעה בכבוד הנפטר ובזכויות היתומים".

 

העמותה הגיבה לטענות המשפחה בדוח שחיבר רשם העמותות בנושא, והדגישה כי הדברים שיוחסו לנציג מטעמה הנוגעים להתנדבות בשירות הלאומי "הוצאו מהקשרם" ואין לכך קשר להחלטותיה. העמותה ציינה כי הסירוב למתן תשלום מגיע מטעמים הנוגעים למצבו הרפואי של י' בזמן שהצטרף לתוכנית. לפי העמותה, מסמכים שהוגשו לה מגלים כי י' עבר אירוע מוחי בתחילת שנת 2006, שמונה חודשים לפני שהצטרף לתוכנית הסיוע, בניגוד להצהרת הבריאות שמסר במסגרת ההצטרפות. עם זאת, בעמותה ציינו כי יבחנו את בקשת התמיכה של המשפחה פעם נוספת.

 

בני המשפחה טוענים כי אם י' הצטרף לתוכנית ולא עמד בקריטריונים, ראוי היה שהעמותה תחזיר את כספי החברות ששילם בחייו, ולטענתם גם מכך היא נמנעת. בני המשפחה הודיעו כי בכוונתם להגיש תביעה כספית לבית המשפט כדי לממש את זכויותיהם.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כותרת שקרית
  ניתנת רק על סמך דברי המתלוננים – מתעלמת מתגובת הקרן

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • תפסיק לתת גב לרשעים שמתאכזרים על יתומים

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב