ערב הוקרה ליועצי הרפואה ברמדה: הברנז'ה הגיעה – גלריה

לראשונה: המרכז הרפואי 'הדסה' ערך כנס הוקרה לארגוני ויועצי הרפואה. שר הבריאות הרב יעקב ליצמן: "היום כולם מודים שמנכ"ל 'הדסה' פרופ' זאב רוטשטיין מוביל את 'הדסה' להצלחות ושגשוג" – צפו בגלריה שתיעד הצלם קובי הר צבי

 

אירוע מכובד ומיוחד ולראשונה בעולם הרפואה- המרכז הרפואי 'הדסה' ערך השבוע כנס הוקרה לארגוני ויועצי הרפואה, במלון רמדה בירושלים בשיתוף הנהלות קופות חולים 'כללית', 'מאוחדת' ו'מכבי', ובהשתתפות: הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה', שרים, ח"כים, רבנים ואישי ציבור. גולת הכותרת של הערב הייתה הענקת תעודת הוקרה על ידי שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ומנכ"ל המרכז הרפואי 'הדסה' פרופ' זאב רוטשטיין והמשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו לגדול היועצים הרפואיים- הרב אלימלך פירר.

מנכ"ל המרכז הרפואי 'הדסה' פרופ' זאב רוטשטיין אשר קיבל את הפני האורחים ביקש להודות לארגוני החסד הרבים הפועלים בהמרכז הרפואי הדסה ועושים פעילות חשובה ומבורכת- אנו מוקירים את פעילותם החשובה. "אנו פועלים ב'הדסה' להתאים את כל צרכי המרכז הרפואי לטובת המטופל הדתי והחרדי, והכל בהנחיית והדרכתו של הרב משה קליין, שהינו מורה הדרך של הנהלת הדסה", סיפר רוטשטיין.

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן הוזמן לאחר מכן לשאת דברים, ודיבר על כך שזה ערב הצדעה ליועצי רפואה בישראל, אך גם למנכ"ל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין:"היום, כולם מודים על הפעילות הברוכה שאתה עושה ואתה הצלת את המרכז הרפואי 'הדסה' ומוביל אותה להצלחות ושגשוג. הרב אלימלך פירר הוא שר הבריאות של ישראל, ואני הסגן שלו", אמר ליצמן.

שר הפנים ויו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי: "הדסה זה נכס אדיר למדינת ישראל וירושלים בפרט. אני שמח שהמנכל החדש פרופ' זאב רוטשטיין הצליח יחד עם הנהלת הבית החולים להצעיד קדימה את בית החולים המשלב בתוכו מקצועיות מן השורה הראשונה לצד שמירה על צרכי המטופל הדתי והחרדי. המרכז הרפואי 'הדסה' זו הכתובת הנכונה, גם מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל שיום ההילולא חל השבוע, היה מאושפז בהדסה ושיבח תמיד את הרופאים".

שר הפנים הרב אריה דרעי ביקש לציין עוד עובדה שכולם יודעים, רב המרכז הרפואי 'הדסה' הרב משה קליין הפך לכתובת של הדסה, וכמעט למוסד בפני עצמו. אפשר לחייג אליו 24 שעות ביממה, ולהתייעץ איתו בכל דבר ועניין. הרב קליין פעל לאחד את כל הקהילות בירושלים, ועל כך מגיע לו ישר כח גדול.

את דבר עיריית ירושלים לאירוע המיוחד, הביא ראש עיריית ירושלים ניר ברקת אשר בירך את המרכז הרפואי 'הדסה' על הערב המיוחד והחשוב שערכו :"הנהלת העיר ירושלים לצד המרכז הרפואי המקצועי והמיוחד שיש לנו בעיר תעזור ותסייע בכל מה שנדרש. המנכ"ל החדש פרופ' זאב רוטשטיין עושה שליחות אמיתית". ראש העיר הוסיף:" אני כאן להוקיר תודה בשמי ובשם כל עם ישראל ליועצי הרפואה היקרים העושים פעילות הקודש. אתם בונים את עם ישראל.למגזר החילוני יש מה ללמוד מהתנהלות יועצי הרפואה החרדיים. אין אדם שיפנה אליכם ואתם לא עוזרים לו. אני מתפעל מהמסירות שלכם לזולת".

רב המרכז הרפואי 'הדסה' הרב משה קליין שכובד לשאת דברים ציין, כי אין זה סוד כי לפני שנים רבות,  'הדסה' לא הייתה בראש רשימת בתי החולים המועדפים למדקדקי ההלכה, ואדם היה צריך להחליט האם חפץ בבית חולים רפואי מקצועי מן השורה הראשונה כהדסה או ללכת לאחד בית החולים החרדים. "בשנים האחרונות, המציאות בשטח שינתה את המשוואה, וכיום אדם הנכנס לשערי  'הדסה', זוכה לבית חולים מקצועי רפואי עם מיטב הרופאים מן השורה הראשונה, ויחד עם זאת לבית חולים הנמצא  בצמרת רשימת בתי החולים 'החרדיים' אומר הרב קליין, ומוסיף:" ככלל יאמר, הדסה נותנת מענה מוחלט לצרכים הדתיים האנושים והאישים לכל מטופל באשר הוא, וזאת מתוך מאמץ עילאי להבין את הצרכים וליישמם בפרטי המעשה".

במהלך הערב נערך רב שיח מרתק ומיוחד על הסוגיות הבוערות בכלכלת הבריאות בישראל בהשתתפות: מנכ"ל קופות חולים 'לאומית' ניסים אלון, מנהל מחוז ירושלים בכללית שירות בריאות יורם סגל, מנהל מחוז ירושלים במאוחדת טל שאול, סגן מנהלת בית החולים 'הדסה עין כרם' ד"ר אשי שלמון והמשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו. כמו כן,  יועצי הרפואה זכו לשמוע הרצאה מרתקת על שליחות רפואית- פרוטקציה ומה שביניהן מהיועץ האסטרטגי הרב מנחם גשייד.

באירוע השתתפו: שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, שר הפנים אריה דרעי, חברי הכנסת הרב אורי מקלב, הרב מנחם אליעזר מוזס. ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול, ראש עיריית ביתר עלית מאיר רובנשטיין. נציגי הציבור מעיריית ירושלים- הרב יוסף דייטש, הרב ישראל קלרמן, הרב יצחק פינדרוס, הרב פיני עזרא והרב חיים כהן. בנוסף, כל יועצי הרפואה בישראל. את הערב הנעימו בשירה ערבה הבעל מנגן ארהל'ה סמט ותזמורתו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.