ערב החג: מוות בעריסה בבני ברק

מתנדבי איחוד הצלה ביצעו הבוקר החייאה על פעוט שאיבד את ההכרה בביתו בבני ברק. למרת מאמצים כבירים, נקבע מותו בבית החולים

בני ברק: תינוק בן שמונה חודשים נפטר הבוקר בבית החולים מעיני הישועה לאחר שפונה הלילה מביתו ברחוב שלמה הכהן לבית החולים בעיר.
חובשים שהגיעו למקום סיפרו על פעוט שנמצא במיטתי מחוסר הכרה ובלי דופק ונשימה, כוחות הרפואה החלו לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות כולל מתן תרופות שבמהלכה הוא פונה אל בית החולים מעייני הישועה על ידי ניידת טיפול נמרץ.
בבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. במשרד הבריאות אומרים כי בכל שנה מתים בישראל  כ-45 תינוקות באופן פתאומי, – 87 אחוזים מסך המקרים מתרחשים לפני שהתינוק הגיע לגיל חצי שנה.
בין השנים 2008 ל-2014 מתו בישראל 409 תינוקות ממוות פי טומי לא מוסבר.  כך לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. עוד עולה מהנתונים כי שיעור תמותת תינוקות באופן פתאומי גבוה פי 2.29 בחודשי החורף (דצמבר עד פברואר) בהשוואה לחודשי הקיץ (יוני עד אוגוסט).
 ד״ר ענת שץ, יו״ר עמותת עתיד לחקר ולמניעת מוות פתאומי בתינוקות טוענת כי בעקבות הקושי בישראל לבצע נתיחת גופה לאחר המוות קשה יותר לקבוע אלו מקרים מוגדרים כמוות בעריסה "בישראל, לצערי, לא עושים נתיחות, וכשמתייחסים לנושא בארץ, למעשה קובעים שמדובר במוות בעריסה כמוות פתאומי בתינוקות עד גיל שנה ,לרוב בזמן שינה. שז מסבירה שדרך הקביעה היא על ידי שלילת כל גורם או סיבה למוות, מה שניתן לקבוע רק על ידי ניתוח. ״אנחנו קוראים למקרה מוות בעריסה כשתינוק שהיה בריא לגמרי פתאום נמצא מת ללא סימנים מקדימים. ההגדרה היא ברורה והיא על דרך השלילה, כאשר בנתיחות ובדיקות לאחר המוות לא ניתן למצוא סיבה שיכולה להסביר את המוות" אמרה בראיון לכלי תקשורת לפני כמה חודשים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.