ערב חג הפסח: אזעקת צבע אדום בעוטף עזה

מסיני לישראל: רקטת קסאם נורתה לפני זמן קצר לעבר המועצה האזורית אשכול שבדרום רצועת עזה. הירי בוצע מסיני, הרקטה נחתה ביישוב אשכול.

התראת צבע אדום נשמעה הבוקר (שני) במספר יישובים במועצה האזורית אשכול, לאחר שרקטה שוגרה מחצי האי סיני
הרקטה נחתה בתוך חממה באחד היישובים באשכול, ששמו לא מותר לפרסום מטעמי צנזורה, ולפי דיווחים מהמקום, כתוצאה מהירי נפגעה אשה אחת באורח קל והיא מקבלת כעת טיפול ראשוני במקום. עם זאת, מדובר צה"ל נמסר כי לא ידוע על נפגעים.

הרקטה נורתה מחצי האי סיני שבמצרים. זו הפעם השניה בחודשיים האחרונים שרקטה נורת מסיני לעבר שטח ישראל והפעם השישית בחודשיים האחרונים שמבוצע ירי רקטי לעבר עוטף עזה – אך רובו נורה מהרצועה.
גורמי טרור עושים מאמצים לשבש לנו את החג", אמר הרמטכ"ל גדי איזנקוט בריאיון בגלצ בעקבות ירי הרקטה. "זו תזכורת לכולנו על המחויבות שיש לנו לספק ביטחון לישראל".

גם גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול התייחס לירי ואמר "לצערנו, השקט לו ציפינו בחג הופר בשיא ההכנות", ציין. "אנו למודי ניסיון ויודעים להמשיך את שגרת החיים שלנו בצל המציאות. אנו מתכוונים להמשיך בשגרה ולא לתת לאירוע להעיב על שמחת החג שלנו. אנו נמצאים בקשר שוטף עם גורמי הצבא וכרגע אין שינוי בהנחיות לתושבים. האזור יפהפה ופורח ואני מזמין את עם ישראל לבוא לבקר כאן ולשמוח איתנו".
מוקדם יותר חתם שר המודיעין והתחבורה ישראל כץ על צו האוסר כניסת ישראלים למצרים, באמצעות מעבר טאבה. זאת, בעקבות חידוד המידע המודיעיני על כוונת מחבלים לבצע פיגוע חטיפה כנגד תיירים ישראלים בסיני. המטה ללוחמה בטרור קרא לכל הישראלים הנמצאים בסיני לעזוב מיד את המקום, מחשש לשלומם*

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.