ערב "יום השואה והגבורה" מדינת ישראל מקבלת עוד 3 מטוסי "אדיר".

לנחיתת המטוסים היום בבסיס השפעה רחבה וחוצת גבולות במזרח התיכון{צבא וביטחון}

דווקא היום, ביום סימבולי מיוחד לעם היהודי אשר מציין במדינת ישראל את יום השואה והגבורה , נוחתים בישראל עוד 3 מטוסי "אדיר" (F-35I) חדשים. המטוסים החדשים נחתו היישר בבסיס נבטים בדרום ובכך הצטרפו למעשה לעוד שני מטוסי אדיר אשר כבר ברשות חיל האוויר .

בטקס קבלת המטוסים אמר תא"ל גרינבוים מפקד בסיס נבטים : "אנו מרחיבים את סדר כוח מטוסי ה'אדיר' המהווים את חוד החנית של מערך מטוסי הקרב בעולם ובחיל-האוויר הישראלי", קליטת שלושת המטוסים הנוספים מהווים נדבך נוסף בבניית יכולתו של חיל-האוויר כמגן למדינת ישראל".

מטוסי ה"אדיר" הינם מטוסי קרב חמקניים המשתייכים לדור החמישי של מטוסי הקרב. יכולותיהם המתקדמות הופכות אותם לנכס אסטרטגי ממעלה ראשונה עבור חיל-האוויר, עבור צה"ל ועבור מדינת ישראל כולה. "לנחיתת המטוסים היום בבסיס השפעה רחבה וחוצת גבולות במזרח התיכון, לא מדובר באירוע מקומי", אמר סא"ל יותם, מפקד טייסת "נשר הזהב". "עלינו לדעת להפעיל את המטוסים בתבונה, ובדרך שתביא לידי ביטוי את עוצמתו לחיזוק ההרתעה של מדינת ישראל על מנת לשמור על יציבות השכונה ומתן חיים טובים ושקטים לאזרחי מדינת ישראל".


הגעת שלושת המטוסים החדשים מקרבת את טייסת "נשר הזהב" ליעד שהציבה: כשירות מבצעית ראשונית כבר בסוף שנת 2017, שנה בלבד לאחר נחיתת החמקנים הראשונים בארץ. עם נחיתתם של מטוסי ה"אדיר" בבסיס נבטים גדלה הטייסת משמעותית, אך היא רחוקה מהסוף. את שנת 2017 עתיד חיל-האוויר לסיים עם מטוסי "אדיר" נוספים, ובסך הכל אישרה ממשלת ישראל עסקה הכוללת 50 כלי-טיס מסוג זה.

צילום:סליה גריון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.