ערב יום השואה: 400 מיליון שקלים יועברו עבור רווחת ניצולי השואה • נתניהו: "לא נסבול מקרי תקיפת קשישים"

היום (א'), הודיע שר האוצר יאיר לפיד בישיבת הממשלה על תכנית רב-שנתית לתמיכה בניצולי השואה, שנבנתה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

במסגרת התכנית יועברו בשנים 2013-2017 מידי שנה 100 מיליון שקלים לטובת ניצולי השואה, ובסך הכל – 400 מיליון שקלים.

לפני כשבועיים כבר הודיע שר האוצר על העברה מיידית של 50 מיליון שקלים באופן מיידי לתקציב הקרן לרווחת ניצולי השואה, להחזרת שעות הסיעוד שהופסקו בשל היעדר תקציב.

הבוקר אמר שר האוצר לפיד בישיבת הממשלה כאשר הציג את התכנית, כי "על קיר מוזיאון השואה בוושינגטון חקוקים שלושת הדברים שתבע ניצול השואה ויקטור פרנקל: 'אל תהיה קורבן, אל תהיה שותף לפשע ולעולם אל תעמוד מן הצד'. אנחנו לא מתכוונים לעמוד מן הצד".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בפתח ישיבת הממשלה השבועית, כי "בימים האחרונים היינו עדים למקרים מזעזעים של תקיפת קשישים, ביניהם ניצולי השואה. אנחנו לא נסבול זאת. אנחנו נפעיל את כל משקלה של ממשלת ישראל כדי למנוע את מעשי הפשיעה האלה וכדי להעניש בחומרה את הפורעים".

"אנחנו נשמע היום סקירה מאת השר לביטחון פנים על הצעדים שנוקטת משטרת ישראל כדי למנוע את הישנות המקרים הללו. יש לנו מחויבות עמוקה לקשישים בכלל, ולניצולי השואה בפרט, ואנחנו מחויבים קודם כל לרווחתם. גם לביטחונם וגם לרווחתם. הממשלה תאשר היום הצעה שסוכמה ביני ובין שר האוצר להוסיף 50 מיליון שקל לקרן סיעוד לקשישים הללו ולניצולי השואה, וביקשתי להוסיף גם 15 מיליון שקל לתרופות, כדי להקל עליהם. האנשים האלה שרדו את תופת השואה, הם השתתפו במערכות ישראל, הם בנו את מדינת ישראל. הם העדות לתקומה שלנו והמחויבות שלנו להם היא כזו שנעשה כל מה שנידרש. אנחנו נותנים היום ונוסיף ככל שיידרש", הוסיף נתניהו.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.