ערב ל"ג בעומר: האדמו"ר מצאנז ישבות בטבריה

התרגשות רבה לקראת בואו של כ"ק מרן אדמו"ר מצאנז שליט"א לראשונה לשבות בשבת פר' בהר – שבת ל"ג בעומר בקרית צאנז טבריה

התרגשות רבה בקרב חסידי צאנז בכלל ותושבי טבריה בפרט, לקראת בואו של כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א לשבות בעיר, לרגל חנוכת הבית לבהמ"ד הזמני לשנים הקרובות במרכז הקריה.

בקרית צאנז טבריה, מתגוררים כיום מעל 150 אברכי צאנז בקריה הממוקמת במרומי העיר טבריה, בתקופה זו עובדים להשלמת עוד 3 בנינים שלקראת החורף יאוכלס בעוד 80 אברכים.

בסופו של התוכניות המאושרות כבר בקרית צאנז טבריה יהיו 500 דירות, וזאת בנוסף לאברכים רבים שרוכשים דירות בחלק המתחרדים שמסביב לקריה.

ביום ער"ח ניסן תשע"ב יום הסטורי בדפיה המזהירים של חסידות צאנז כאשר כ"ק האדמו"ר שליט"א ירה את אבן הפינה לקריה החדשה כשבזה המשיך את החזון של אביו מרן בעל השפע חיים מצאנז זי"ע אשר הביע רוצן עז לנטוע קריה בעיה"ק טבריה כדוגמת הקריות שהקים בנתניה ובירושלים

כאמור, עתה, עם התבססותם של אברכים בקריה וחנוכת בית המדרש הזמני, הביע הרבי שליט"א את הסכמתו ויגיע לשבת חיזוק מיוחדת לחסידיו המתגוררים שם.
כפי שפורסם בחסידות, השבת מיועדת אך ורק לתושבי הקריה בטבריה ולא לכלל החסידים.

בערב שבת, עם הגעתו של הרבי שליט"א ייערך מעמד צנוע של קביעת מזוזות לבית המדרש שהוקם ברוב פאר והדר וכן הכנסת ספר תורה חדש לבית המדרש
התפילות ייערכו בהיכל בית המדרש החדש כהשולחנות הטהורים בליל שבת וברעווא דרעווין ייערכו בבהמ"ד סמוך שנשכר.

במוצאי שבת, עדיין 3 ימים מיומא דהילולא קדישא של רשב"י, יעלה מרן האדמו"ר שליט"א לאתרא קדישא מירון כלשם יגיעו חסידי צאנז מאזור הצפון מקהילות צאנז בצפת, טבריה וחיפה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.