ערב מתן תורה: כמה לומדי תורה יש בעיר הצעירה?

לקראת חג מתן תורה, מתפרסמים הנתונים המלאים על עולם התורה העצום ההולך וגדל בעיר אלעד, שהפכה מזמן למגדלור של תורה ועבודת השם

לקראת חג מתן תורה, מתפרסמים הנתונים המלאים על עולם התורה העצום ההולך וגדל בעיר אלעד, שהפכה מזמן למגדלור של תורה ועבודת השם.

נכון לערב חג השבועות תשע"ז, מונה אלעד 6,119 ילדים הלומדים בתלמודי תורה שונים בעיר, 2,912 בחורי הישיבות הלומדים בישיבות גדולות וקטנות בעיר ו-1884 אברכים הלומדים בכוללים הרבים בעיר.

הישיבה הגדולה בעיר, היא ישיבת 'תורה בתפארה' אותה ייסד גדול הדור הגאון הגדול מרן רבי אהרון לייב שטיינמן שליט"א ובראשה עומד הגאון רבי יעקב סטפנסקי שליט"א, והיא מונה כיום למעלה מ-530 תלמידים. הישיבה השנייה בגודלה באלעד היא ישיבת 'כנסת יחזקאל' בראשות הגאון רבי ברוך מרדכי אטינגר שליט"א, והיא מונה 345 תלמידים.

אלעד, העיר החרדית הצעירה ביותר, מתאפיינת גם באוכלוסיה צעירה וכיום קיימים בעיר למעלה מ-28 תלמודי תורה שונים, ספרדים ליטאים וחסידיים, בהם לומדים יחד 6,119.

עולם התורה בעיר כולל גם כ-1900 אברכים הלומדים בכוללים שונים בעיר. יצוין, כי נתונים אלו לא כוללים מאות תלמידי ישיבות ואברכים תושבי אלעד, הלומדים בישיבות וכוללים מחוץ לעיר.

ראש העיר ישראל פרוש אומר כי "כל אלעד קיימת בזכות הבל פיהם של תינוקות של בית רבן, ההצלחה שלנו היא אלפי האברכים העוסקים בתורה והמזוזה שלנו הם בחורי הישיבות אשר עוסקים בהוויות דאביי ורבא.

"זו גאווה עצומה לעיר וזכות אדירה לי לעמוד בראשות עיר שהפכה למגדלור של תורה וחסידות, משהו טוב קורה באלעד – ואין טוב אלא תורה", אומר ראש העיר,  ישראל פרוש.

מרדכי בארי, מנהל אגף החינוך בעיריית אלעד: "עירנו מתעטרת בישיבות מעולות הנחשבות לכותל המזרח של עולם התורה, הן בכמות התלמידים, אלפים רבים בסיעתא דשמיא, והן באיכות תלמידי חכמים וצורבים צעירים המשלבים תורה וחן מיוחד בהליכותיהם. אלעד התברכה במיטב אנשי החינוך, מנהלים מפקחים ומחנכים נפלאים. ומוסדות החינוך הולכים ומשתבחים עם הוותק והנסיון.

"זכתה עירנו למיזם ייחודי פורום מנהלים מגובש בו חברים כל המנהלים החינוכיים הם מתכנסים מעת לעת בקביעות ודנים עם אגף החינוך על אתגרי החינוך והמענים הנדרשים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.