ערד ניר משרטט את מפת האלקטורים (וידאו)

למרות השמחה במחנה טרמאפ, הדרך לנשיאות תהיה יותר קלה עבור קלינטון בשל שיטת האלקטורים שמיטבה עם קלינטון. צפו בערד ניר משרטט את מפת האלקטורים ומסביר את הבעיה של טראמפ שצריך לזכות בכל המדינות המתנדנדות. {הצרה של טראמפ }

ההודעה על הפתיחה המחודשת בחקירה של פרשת המיילים מטלטלת את מערכת הבחירות בארה"ב  והפכה את המירוץ לצמוד מאוד בישורת האחרונה של המירוץ – אך למרות השמחה במחנה טרמאפ, הדרך לנשיאות תהיה יותר קלה עבור קלינטון בשל שיטת האלקטורים שמיטבה עם קלינטון.

 צפו בניתוח של ערד ניר – באדיבות רשת

בסקר שהתפרסם אמש, עולה כי המירוץ בין  קלינטון לטראמפ צמוד, והילרי מובילה באחוז אחד בלבד.- 46% עבורה לעומת 45% לטראמפ. אלא שבמפת  האלקטורים שקובעת מי יהיה הנשיא או הנשיאה הבאים של ארה"ב,  המועמדת הדמוקרטית קרובה הרבה יותר לחדר הסגלגל מאשר יריבה הרפובליקני.

בכדי לזכות במירוץ, טראמפ צריך לנצח בכל המדינות שנחשבות "מתנדנדות" ולא רק זה – הוא גם צריך לקחת מקלינטון מדינה אחת או שתיים שנחשבות למדינות דמוקרטיות בטוחות.

כאמור, המעומדים יצטרכו להשיג 270 אלקטורים בכיד לקחת את הנשיאות.

כיום יש ברשות  קלינטון  252 – זאת לאחר שפנסילבניה שנחשבה ל"דמוקרטית" הפכה ל"מתנדנדת" בסקרים. – היא צריכה רק מדינה אחת מתנדנדת בכדי לזכות.

לעומת זאת, לטראמפ  יש בסקרים -180 בסך הכל. גם אם פלורידה תבחר בטראמפ, בה הוא מוביל ב-4% בסקר האחרון שנערך – יעברו אליו עוד 29 אלקטורים, ויהיו לו בסך הכל 209. אם מעבירים לטראמפ גם את פנסילבניה, יהיו לו 229 – וזה עדיין לא מספיק.

גם אם מוספים את  אריזונה הנוטה לרפובליקנים (11 אלקטורים) ואת אוהיו (18 אלקטורים) ואיווה (6 אלקטורים) המתנדנדות הוא מקבל  264 אלקטורים, הוא זקוק לקחת את גם את ניו המפשייר שם המירוץ צמוד או את מיישגין וקלורודו.  היום יתפרסמו סקרים נוספים שישפכו אור על סיכויי טרמאפ לזכות בנשיאות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.