ערוץ וידאו אינטרנטי חדש לענייני בריאות

סרטון אחד שווה יותר מאלף תמונות – ערוץ אינטרנטי חדש בתחום הבריאות והרפואה מעורר עניין רב בקרב ציבור הגולשים. זהו צעד חשוב לחיזוק הקשרים בין הציבור הכללי לאנשי הרפואה, המספק לכל אחד מאיתנו מידע חיוני ורב ערך.

כמעט כל ישראלי כבר יודע שניתן לקבל תשובות ומידע רפואי און-ליין ממומחים ברשת. מיזם חדש ומשותף של פורטל "שאל את הרופא" ו- NOW TV לוקח את הענף צעד גדול קדימה.

בשנים האחרונות מגלה הציבור את נפלאות רשת האינטרנט ושואב ממנו מידע עדכני כמעט בכל מישורי החיים. דברים אלו נכונים גם לגבי התחום הרפואי, בדמות אתרי בריאות כמו "שאל את הרופא" המספקים אינפורמציה בענפי בריאות מגוונים. אתרים אלו יוצרים חיבור ישיר בין הקהל לרופאים, ומקנים לגולשים פלטפורמה נגישה ביותר להעלאת שאלות ולהגדלת ידיעותיהם. לאחרונה בעלי האתר "שאל את הרופא" אף הגדילו לעשות ופתחו במיזם חדש עם NOW TV – תחנת טלוויזיה אינטרנטית עם ערוץ ייעודי לרפואה ובריאות.

טלוויזיה עכשווית

הטלוויזיה כבר מזמן חדרה אל האינטרנט, או למעשה – האינטרנט לטלוויזיה. עובדה זו לא נעלמה מעיניו של אמיר גילת, ששימש בעבר כיו"ר רשות השידור, ומשיק בימים אלו מיזם חדש בשם NOW TV. למעשה, מדובר בתחנת טלוויזיה אינטרנטית בעלת מספר ערוצים הכוללת תוכניות אירוח, בידור, דרמה, תעודה ועוד. זהו פרויקט בעל ערך רב לקהל הישראלי, הנותן מענה לשינוי בהרגלי הצפייה שעוברים במהירות אל האינטרנט. אחד הערוצים החשובים והמקוריים של התחנה החדשה נקרא "שאל את הרופא NOW", המוקם כאמור בשיתוף עם פורטל "שאל את הרופא". בערוץ זה ניתן יהיה לצפות און-ליין ברופאים ומומחים מכל תחומי הבריאות אשר יציגו את עיסוקם, יתנו מידע חיוני על דרכי טיפול וגילויים חדשים, ואף ניתן לפנות אליהם ישירות ולהצטרף לקהילת הגולשים של הפורטל.

מי שואל את הרופא?

אין ספק שפורטל "שאל את הרופא" נמנה על המיזמים המעניינים והחשובים ביותר בשנים האחרונות. מדובר באתר ששם לו למטרה לקדם את בריאות הציבור הישראלי, ובתוך כך לחזק את הקשרים שבין מטופלים לרופאים. באתר מופיעים, כותבים ועונים על שאלות הגולשים מיטב המומחים בישראל, וזאת במגוון רחב של תחומי רפואה, בריאות הנפש ורפואה משלימה. כך נוצר חיבור ישיר בין הגולש לרופא, אשר מספק תמיכה ומידע לגבי אבחונים, תרופות, בדיקות, טיפולים, תסמינים, רפואה מונעת ועוד. המענה המקצועי אמנם חיוני בפני עצמו, אך בעלי הפורטל אינם מסתפקים בכך ומביאים בפני הגולשים עוד שורה ארוכה של כלים להכרת מצבם הבריאותי ולהעמקת ידיעותיהם.

בריאות בלחיצת כפתור

על מנת לשמוע על מגוון האמצעים והאפשרויות שמחכים לנו בפורטל פנינו אל יצחק נתן מלאך, מומחה לבנייה וקידום בסביבת האינטרנט, ומיזמי ובעלי "שאל את הרופא". לדבריו, הפורטל מספק כמעט כל אמצעי מתקדם ונגיש שניתן להעלות על הדעת, כגון מגזין בריאות, אינדקס מומחים מכל הארץ, טיפים רפואיים, מחשבונים רפואיים, וגם סרטוני וידיאו שבהם מציגים מומחים את מלאכתם והחידושים בתחומם. עוד הוא מוסיף כי "אנו תמיד חותרים להעמיד לרשות הגולשים את האמצעים המתקדמים והנוחים ביותר. לדוגמא, דרך האתר אפשר לשתף מידע והמלצות ברשתות חברתיות. דוגמאות נוספת הינם פונקציות חדשניות המותאמות לסלולארי ולמחשב שבעזרתם אפשר להוסיף לדיונים בפורומים צילומים חיים ותמונות, ולשלב פונקציות חזותיות וקוליות כמו ב-"ווטסאפ" – פורום רפואי קולי וויזואלי משולב טקסט".

ויש עוד הפתעות בארגז?

"בהחלט. בינואר 2016 אנו עומדים להשיק אפליקציה פורצת דרך וראשונה מסוגה, המתאימה גם לאייפון וגם לאנדרואיד. חשוב להבין שהרעיון שאנו דוגלים בו הוא לקדם את הקשרים בין הציבור למומחים, וכעת בעזרת האפליקציה ניתן יהיה לשלוח מיידית את השאלות והתשובות ולקבל חיווי במסרון (SMS או קבלת אימייל) לכל פעילות רלוונטית חדשה. במילים אחרות, היא תיתן חיבור ישיר ומיידי על בסיס "אישי", ואולי אפילו קרוב יותר מזה של רופא המשפחה בקופת החולים".

אפשר לשאול מדוע פניתם דווקא לתחום הרפואי? הרי ישנם עוד ענפי יזמות ברשת…

בראש ובראשונה ראינו הזדמנות מצוינת לחבר בין ערכי תרומה לקהילה לבין מיזם עסקי, ובהחלט נעים ומרגש לראות את קהילת הפורומים התוססת שכבר נוצרה בפורטל לאחר שנה בלבד. בד בבד, מדובר בתחום שההיצע בו עדיין נמוך יחסית, אך מצד שני הקהל הישראלי מגלה אותו ומנצל את האפשרויות. לדוגמא, אנו רואים שהרבה מאוד אנשים מעלים שאלות לא רק בפורטל שלנו אלא גם במקומות אחרים, כי מטבע הדברים הם רוצים לקבל חוות דעת ממספר מומחים. זה לא עולה כסף ומאפשר להם לקבל החלטות מושכלות יותר. לכן, בתחום הייעוץ רפואי כל המרבה הרי זה משובח. מצד שני, אנו כמובן שואפים ומצליחים לשכלל ולתת כלים חדשים שלא ניתן למצוא באתרים אחרים.

וכאן אנו מגיעים לשאל את הרופא NOW

נכון, כפי שאמרתי הרעיון המנחה הוא ליצור פלטפורמה קלה, נוחה ונגישה ככל האפשר, כדי שהגולש יוכל לקבל את המידע הדרוש לבריאותו ולפנות להמשך טיפול וייעוץ. אגב, מדובר בהזדמנות לא רעה עבור הרופאים, כי באמצעות הפורטל יכולים להגיע אליהם ולהיחשף בטבעיות לעבודתם בפני המון גולשים. זאת, בזמן שאפיקי "פרסום" אחרים סגורים בפניהם מפאת תפקידם. ובאשר לערוץ החדש, מדובר בצעד טבעי להתפתחות וליצירת בית עבור מומחים מתחומי בריאות שונים. יופיעו בו סרטונים שבהם מביאים הרופאים מידע חשוב על התפתחויות טכנולוגיות ושיטות טיפול, יציגו את עבודתם לעיני כל, יספרו על גילויים חדשים, ועוד נושאים רבים שיעניינו את הגולשים. הכוונה היא ליצור עבור הציבור מקור אמין ועדכני למידע רפואי, עם אפשרות להצטרף לקהילת "שאל את הרופא" וכמובן גם ליצור קשר עם המומחה שמופיע בסרטון.

המידע כבר זמין

מטבע הדברים, שאל את הרופא NOW מעורר עניין רב בקרב הציבור הכללי ובקהילת הרופאים. הכתבות כבר רצות ופתוחות לצפייה, וכל שנותר לנו הוא לברך על העשייה ולאחל בהצלחה למיזם החדש.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.