ערים במצור: ח"כ אייכלר נגד השביתות בתחבורה הציבורית

נהגי אגד תעבורה פתחו הבוקר בשביתה על רקע סכסוך עם הנהלת החברה. תושבי אלעד, גבעת זאב, תל ציון ויישובים נוספים נאלצים להתמודד עם שיבושים קשים בתנועת האוטובוסים. ח"כ אייכלר הגיש הצעת חוק ל"הגבלת השביתות הפראיות בשירותים חיוניים ובתח"צ"

עובדי חברת "אגד תעבורה" פתחו הבוקר בשביתה בת יומיים במחאה על תנאי העסקתם. לטענת ועד העובדים "ההנהלה מסרבת לקחת אחריות על שיפור תנאי העובדים".מנגד, בהנהלה טוענים כי הועד נוהג באטימות.

מי שסובלים במיוחד מהשביתה הם תושבי אלעד, תל ציון, גבעת זאב ועוד, – מקומות בהם אגד תעבורה היא המפעילה המרכזית של התחבורה הציבורית. למרות מאמצי הנהלת החברה לשכור נהגים חילופיים, מורגשים הבוקר שיבושים קשים בתנועת ובתדירות האוטובוסים בערים הנ"ל.

נוסעים רבים נאלצו להמתין זמן ארוך בתחנות השונות, כאשר חלקם התייאשו וויתרו על הנסיעה. "לא יתכן שהנוסעים ישלמו את מחיר הסכסוך הפנימי בחברה", אומר לקוקר דוד, תושב אלעד בן 33, שנאלץ לבטל ראיון עבודה בעקבות השביתה.

בעקבות השביתות החוזרות ונשנות, ח"כ ישראל אייכלר הגיש הצעת חוק ל"הגבלת שביתות פראיות פוגעות בשירותים חיוניים כמו תח"צ", לטענת אייכלר: "הציבור החרדי תלוי בתח"צ יותר מכל ציבור אחר ולא נסכים שיהיה קרבן הסיכסוך הכספי בין הנהגים להנהלה".

כזכור, ועד עובדי החברה דחה פעמיים את מועד השביתה לבקשת בית הדין לעבודה בבאר שבע. אלא ש"לאור סרבנות הנהלת החברה להתחייב על שיפור תנאי ההעסקה של הנהגים, ששכרם הנוכחי הוא הנמוך בתחבורה הציבורית, מימש הוועד את אפשרות השביתה", כך נכתב בהודעת הוועד.

מנגד, בהנהלת החברה טוענים כי "הושגו הסכמות שסוללות את הדרך להעלאה משמעותית של שכר הנהגים ל-39 שקלים לשעה ולהטבת התנאים, הכוללת תוספות שכר מגוונות, הפרשות סוציאליות ותשלום קרן ההשתלמות".

מנכ"ל החברה גדעון מזרחי אמר: "הפערים בין הצדדים לא מצדיקים שום שביתה, במיוחד לא שביתה של יומיים. נחצה הקו שמפריד בין שיפור תנאי העובד לפגיעה בחברה…הגיע הזמן של הוועד לגלות בגרות במקום אטימות ולסיים את סכסוך העבודה הזה באופן ראוי שימנע פגיעה מיותרת בעשרות אלפי נוסעים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.