עריק דאעש מדבר: "פעילים מערביים מתכננים לתקוף באירופה" (וידאו)

צעיר בן 20 שערק משורות הארגון מספק הצצה נדירה ומזהיר את העולם המערבי מפני האיום החדש

בריאיון נדיר לרשת CNN האמריקינת אחד מלוחמי דאעש שערק  לארצות הברית  מעניק מבט מבפנים לאחד מארגוני הטרור הרצחניים ביותר שפועלים כיום בעולם.

"המטרה העיקרית של דאעש", הוא מבהיר, "הוא לכונן מדינה אסלאמית שתקיף את כל העולם הערבי. לאחר מכן – הם יגיעו למדינות נוספות".

צפו: כך מגייסים דאע"ש פעילים 

האיש, התראיין בעילום שם ממקום מסתור בטורקיה, הוצב עד לפני כשבועיים בסוריה, לדבריו הארגון נוקט בשיטות אכזריות כמו  צליבות והוצאות להורג בכיכרות הערים באופן יומיומי. נשים שאינן מכוסות בניקאב (בגד מוסלמי מסורתי) מכף רגל ועד ראש צפויות לספוג הלקאות קשות. בעלי חנויות שמשאירים את עסקיהם פתוחים בשעות התפילה עלולים להיענש במכות ואף להישלח למאסר.

לדברי העריק, צעיר בשנות ה-20 לחייו, הוא עזב את שורות דאעש מפני שאנשיו "נוקטים אי-צדק בשם הצדק".  האיש עדיין מסכים עם האידיאולוגיה הדתית של אנשי "המדינה האסלאמית", שכופים את אמונתם בכל תחומי החיים, כולל בחינוך. "לימודי פילוסופיה אסורים", הוא אומר. "הם (אנשי הארגון) ביטלו אותם משום שמדובר בסוג של חילול הקדוש. גם לימודי מוזיקה וספורט אסורים".

אלפים כבר הצטרפו לארגון הטרור ועל פי העריק, הם עלולים לבצע מתקפות בארצות מוצאם לכשיחזרו אליהן.

"הפעילים המערביים שהצטרפו לדאעש מחשיבים את אזרחי מולדתם ככופרים", הוא מסביר. "אם תהיה להם הזדמנות – הם יוציאו לפועל מתקפות טרור".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.