עשו עליו סיבוב? צפו בפגישתם של הרב ברלנד והגר"א אלבז

למרות הטענות כי הפגישה בין הגר"א אלבז לרב התרחשה באופן אקראי, בתיעוד שהגיע לידי "אקטואליק" נראה כי השניים משוחחים ומתפלפלים בדברי הלכה במשך דקות ארוכות – תיעוד בלעדי

בחודש האחרון יצא הרב אליעזר ברלנד רבה של קהילת "שובו בנים", לסדרה של אירועי חיזוק במגזר החרדי. ברוב ההרצאות שנערכו בערים החרדיות, הגיעו מאות ולפעמים אלפי משתתפים לאירועים, מה שעורר את כעסם של מתנגדיו שסבורים כי רב שהורשע במעשים חמורים אינו יכול להמשיך לשמש כרב קהילה ואף להופיע בשער בת רבים כאילו לא הורשע והודה.

בקהילת שובו בנים, החליטו שלא לוותר, ואף להגביר את סדרת הדרשות למגינת ליבם של המתנגדים. ובשבוע שעבר יצא רב הקהילה לפקוד את מעונם של גדולי ישראל. רבנים ואדמורי"ם שנצפו רוקדים איתו כאילו לא אירע דבר- עוררו את חמתם של מתנגדי הרב ברלנד.

ואם לא די בכך, במהלך השבוע האחרון נפגש גדול מזכים הרבים בדורינו וחבר מועצת החכמים הרב ראובן אלבז עם הרב ברלנד במהלך ברית בירושלים. מתנגדי הרב ברלנד טענו כי הפגישה התקיימה באקראי והשניים רק עברו אחד ליד השני, טענה נוספת הועלתה על ידם שהוא "נס על נפשו" כעבור שניות ספורות לאחר שהבין כי "עשו" עליו סיבוב.

אלא שבתיעוד שהגיע לידי "אקטואליק" נראה כי השניים משוחחים ומתפלפלים בדברי הלכה במשך דקות ארוכות – מה שמחזק את הטענה כי ישנם לא מעט רבנים שהחליטו לתת לרב ברלנד צ'אנס נוסף ולתת לו לגיטמיציה חרף העבר האפל.

העיתונאי יאיר שרקי צייץ: "בכל פעם מחדש אני נדהם מהביזיון והחילול השם בגיבוי והכבוד שמקבל ברלנד מרבנים חרדים חשובים. מה הם מסבירים לציבור שלהם".

העיתונאי מני גירא ציטט את אחד ממתנגדי הרב שהציג גרסה משלו: "הגאון הרב אלבז הוזמן לשמש כמוהל בברית מבלי שעודכן כי מדובר במקום בו שוהה הר ברלנד.. משום כבוד הבריות ומשום הנימוס כיבד את האורח בברכת שלום (שארכה לא יותר מ5 שניות) בשפת הגוף ניתן לראות כי הגאון שליט"א יושב בקצה הכסא ומרגיש שלא בנוח מהסיבוב היח"צני שנעשה על גבו"..  5 שניות? צפו בתיעוד (2:50 מתוך שעה) והחליטו

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרב ברלנד צדיק האמת

  אם הרב אלבז לא היה רוצה לשבת עם כבוד הרב אליעזר ברלנד הוא לא היה נכנס ויושב איתו בתוך הבית
  כל הרבנים האמיתים יודעים שהרב ברלנד הוא הצדיק האמת של הדור

  ישראל |
  הגב
 2. נו באמת.. הרב אלבז מרחם עליו אז הקשיב לגמגום שלו

  חרטטנים

  משה ברלד |
  הגב
 3. יאיר שרקי ציוני ארור וכל עדת קרח ועדתו

  הייתם ללעג וחרפה תאכלו את הלב שלכם הרב ברלנד צדיק הדור!!

  משה |
  הגב