עשרה כלבים מול ילדה אחת: פרטים נוספים על התקיפה באופקים

פרטים נוספים מתפרסמים הבוקר על  תקיפת הילדה החרדית אמש בחורשה באופקים ע"י הכלבים: להקה של עשרה כלבים תקפה אותה, ואישה זרה הצילה אותה ברגע האחרון

'ידיעות אחרונות' מפרסם הבוקר פרטים נוספים מתקיפת הילדה החרדית, אתמול באופקים: זה קרה אתמול אחר הצהריים ברחוב כליל החורש, סמוך ליער באופקים. אזרחית שעברה במקום נחרדה לראות קבוצה של כלבים משתוללים סביב ילדה חרדית בת שבע וחצי, נושכים אותה ללא הפסקה.

האישה הזרה התקשרה מיד למשטרה, ולאזור הגיעו בתוך דקות ספורות שוטרי תחנת אופקים ופקחים של העירייה. כשהתברר לכוחות שאין גישה למקום בכלי רכב, פתחו השוטרים והפקחים בריצה, הגיעו לזירה ונאבקו בכלבים בידיים חשופות כדי להפריד בינם לבין הילדה.

"הילדה הייתה שרועה על הרצפה ולא יכלה לזוז", סיפרה השוטרת, רס"ל יעל אדרי. "נאבקנו עם הכלבים כדי להוציא אותה. הכלבים ניסו לתקוף גם אותי. הרמתי אותה ורצתי למד"א. זרקתי לעברם אבנים ונחלצנו שתינו מהאירוע. אם לא הייתי מגיעה בדקות הראשונות הילדה פשוט לא הייתה קיימת".

הילדה אושפזה במצב בינוני במיון הכירורגי בביה"ח סורוקה בבאר שבע, לשם הגיעה אמה במהירות. "הייתי בדרך מהעבודה הביתה, ופתאום אמא שלי מתקשרת ואומרת: 'את יודעת שנשכו את חנה שלנו?'. חשבתי שאולי לא נשכו חזק, אבל אז הבנתי שזה משהו רציני. רצתי הביתה, מצאתי מונית והגעתי לבית חולים. הבנתי מהשוטרת שהיא מצאה אותה בשטח פתוח, לבד עם הכלבים. היא הייתה עם ילדים אחרים. הם כנראה ברחו והיא נשארה לבד. אולי היא התקרבה אל הכלבים. אני לא יודעת למה הם רצו אחריה ותקפו אותה".

ד"ר דימיטרי רודנב, כירורג ילדים בסורוקה, סיפר: "הפצעים לשמחתנו שטחיים. היא טופלה, אושפזה, ותקבל טיפול אנטיביוטי וחיסונים נגד כלבת".

מחקירה ראשונית, לפי העיתון, עולה כי לא מדובר בכלבים משוטטים, אלא בכלבים ששייכים לחווה מקומית הסמוכה לעיר. תושבי השכונה שבה ננשכה הילדה סיפרו כי התלוננו פעמים רבות בפני העירייה על הכלבים המשוטטים. בעיריית אופקים הסבירו כי מדובר בבעיה שקיימת בכל האזור, ולכן כל הרשויות איחדו כוחות כדי לנסות להילחם בה.

ד"ר מיקי בר קמה, ראש אשכול הווטרינריה שהוקם בנגב המערבי לטיפול בתופעה ומונה תשע רשויות, אמר כי "בעלי הכלבים לא דאגו לנקוט אמצעי זהירות באחזקה שלהם. עניין הכלבים המשוטטים הוא דינמי. הכלבים היום באופקים, ומחר יהיו במועצה אזורית מרחבים או בשדרות. אחת הבעיות הקשות זה תמיכה בתשתיות לכידה. יש מחסור בכלביות. אתה תופס כלבים משוטטים ויש סף לקיבולת שלך. יש 23 תאים בכל כלבייה בארבע רשויות. התפוסה שלהן מלאה פלוס. הבקשות לתקציב נעשות באמצעות קול קורא. קיבלנו תקצוב להרחבת הכלבייה בשדרות ל־40 תאים נוספים, אבל יש צורך בכמויות גדולות יותר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.